בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קיה פורטה: עכשיו בגרסת GT ספורטיבית

קיה פורטה: עכשיו בגרסת GT ספורטיבית


קיה חשפה בתערוכת SEMA שבלאס וגאס את הגרסה הספורטיבית של המשפחתית סדאן. לא צפויה להגיע לישראלמאת רן סגל
 
אחרי הסטינגר והסיד GT, קיה הציגה בתערוכת הרכב SEMA שבלאס וגאס גרסה ספורטיבית נוספת לאחד מהרכבים המוכרים שלה, והפעם - קיה פורטה GT. הפורטה בדור החדש והשלישי במספר הוצגה בתחילת השנה בתערוכת דטרויט וכעת קיה מציגה גרסה מחוזקת למשפחתית סדאן.

קיה פורטה GT

עיצוב

קיה פורטה החדשה מדברת בשפת העיצוב העדכנית של קיה, עם מאפיינים שנלקחו היישר מהאחות הגדולה, הסטינגר. כדי לבדל את הפורטה GT מהגרסאות הרגילות, היא קיבלה נגיעות עיצוב ספורטיביות מתבקשות כגון גריל "אף הנמר" שכעת נצבע בשחור מבריק עם נגיעות אדומות, בתי המראות בצביעה שחורה עם איתות לד, תוספת חצאיות צד, דיפיוזר אחורי עם שתי יציאות אגזוז וספויילר אחורי.
 

גם פנים הרכב קיבל את העדכון המתבקש. בין היתר נוכל למצוא בקיה פורטה GT מושבי עור בתפירה אדומה ורקמת GT, הגה עם תחתית קטומה בציפוי עור מחורר, ציפוי עור בדלתות ולידית ההילוכים, שזכו כולם גם כן בתפירה האדומה. עוד בקיה פורטה GT תאורת לד מלאה, חישוקי סגסוגת בגודל 18 אינץ' נעולים צמיגים במידה 225/40, מפתח חכם ותאורת אווירה.
 
קיה תציע גם גרסת GT ליין (חלשה יותר ועם פחות אבזור) כאשר ההבדלים העיצוביים מתבטאים ביציאת אגזוז אחת ותפירה לבנה.

קיה פורטה GT
 

מנוע וביצועים

קיה פורטה GT מצוידת במנוע טורבו-בנזין בנפח 1.6 ליטר. המנוע מספק 201 כ"ס ומומנט העומד על 26.9 קג"מ. המנוע משודך לתיבה ידנית בעלת 6 הילוכים או לתיבה רובוטית כפולת מצמדים בעלת 7 הילוכים, כאשר תיבה זו מזכה את הפורטה GT גם במנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה. בנוסף, קיה מציינים כי לפורטה GT כיול מתלים ספורטיבי ובלמים קדמיים מוגדלים עם קליפרים בצבע אדום.
 
גרסת ה-GT ליין תעשה שימוש בדור השני של מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי. המנוע מספק 147 כ"ס ומומנט של 18.2 קג"מ ומשודך לתיבה רציפה חדשה.

קיה פורטה GT
 

אבזור ובטיחות

פרט לאבזור התקני הכולל מערכת מולטימדיה בעלת מסך מגע בגודל 8 אינץ', קיה תציעה שתי חבילות אבזור נוספות בשמות GT1 ו-GT2. בחבילת GT1 ישנה תאורת לד פנימית, גג שמש חשמלי, מערכת שמע מבית "הרמן קרדון" בעלת 8 רמקולים ובהספק 320 וואט, משטח הטענה אלחוטי ועוד. חבילת GT2 מוסיפה מושבים מתכווננים חשמלית הכוללים גם חימום ואוורור.
 
גרסאות ה-GT וה-GT ליין מצוידות כסטנדרט בהתרעת התנגשות ובלימת חירום אוטונומית, התרעת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי והתרעת זהירות לנהג. חבילת האבזור GT1 מוסיפה גם התרעת רכב בשטח מת עם היגוי אקטיבי והתרעת תנועה חוצה מאחור. ב-GT2 ישנה גם בקרת שיוט אדפטיבית.

קיה פורטה GT 

מיבואנית קיה בישראל, חברת טלקאר, נמסר כי בשלב זה אין כוונה לייבא לישראל את הפורטה GT. באשר לסיד GT, הדבר עדיין בבדיקה.
 
לדגמי קיה בישראל – קיה
 
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אז מה איכפת לו לעץ אם הים הוא כחול  אם לא מביאים לארץ מה נותנת הכתבה.נישאר עם הקיות שמ...

מנחם231,31.10.2018

2. אז מה איכפת לו לעץ אם הים הוא כחול  אם לא מביאים לארץ מה נותנת הכתבה.נישאר עם הקיות שמ...

מנחם231,31.10.2018

3. מתי תגיע לארץ קיה ריו GT LINE  מישהו יודע האם בכלל היצרן מתכוון לייבא את הרכב הזה...

ירון,03.11.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים