בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קופרה רומזת על רכב פנאי חדש

קופרה קונספט


תת-המותג הספורטיבי של סיאט יציג בתערוכת פרנקפורט רכב פנאי-קופה ספורטיבי, שיונע בכוח החשמל בלבדמאת נועם ריין

תת-המותג הספורטיבי של סיאט, שנולד לפני כשנה וחצי בלבד, הספיק כבר לייצר דגם סדרתי ראשון (קופרה אטקה) ולהציג רכב קונספט היברידי נטען (קופרה פורמנטור), וכעת  מפרסם רמיזה ברורה לקראת רכב קונספט חדש וחשמלי לחלוטין. החשיפה הרשמית מתוכננת לתערוכת הרכב של פרנקפורט בחודש ספטמבר הקרוב.

רכב הקונספט יהיה בתצורת הפנאי-קופה שהופכת פופולארית לאחרונה, ויכלול חלק אחורי מחודד עם יחידת תאורה רוחבית הכוללת את לוגו המותג. בסיאט מצהירים כי היעדר הצורך באגזוזים - בשל ההנעה החשמלית - אפשר להציב בחלק האחורי דיפיוזר רחב וחלק במיוחד לטובת שיפור היכולת האווירודינאמית.

קופרה קונספט
 
רכב הקונספט החדש של קופרה יתבסס ככל הנראה על סיאט אל-בורן, מכונית קונספט אחרת שהוצגה בתערוכת ז'נבה - גם היא עם הנעה חשמלית. האל-בורן עושה שימוש בפלטפורמת ה-MEB של קבוצת פולקסווגן המיועדת לכלי רכב חשמליים, והוא מצויד במנוע חשמלי בהספק של 204 כ"ס אשר מייצר תאוצה של 7.5 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש - כך שאצל הדגם המקביל של קופרה ניתן לצפות לביצועים עדיפים בהרבה.
 
 
בשנת 2018, בה נולד המותג קופרה, נמכרו ברחבי העולם 14,400 מכוניות - כולן מדגם הקופרה אטקה. הדגם עדיין לא משווק באופן רשמי בישראל, אבל יחידות ראשונות כבר הגיעו ארצה לצרכי תקינה והשיווק צפוי להיפתח בתוך כ-3-4 חודשים. היבואנית עדיין לא פרסמה את המחיר, אך על פי הערכות הוא ימכר בסכום שנע סביב ה-280,000 שקלים.
 
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אהבתי  רק למה כל מכונית ספורט צריכה להיות חשמלית?

דורון,24.07.2019

2. ל1 חשמלי זה העתיד ומה כול כך רע בזה זה לא מזהם וגם זה חסכוני (לת)  

זיו,24.07.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים