דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קונספט רביעי לניסאן - הפעם למרחב הווירטואלי

Getting your Trinity Audio player ready...

בקצרה:

  • ניסאן הציגה את הקונספט האחרון מארבעה לתערוכת טוקיו 
  • תכנה את כל הארבעה בשם "הייפר"
  • הדגם הרביעי מתיימר לחצות את גבולות המרחב והזמן

מסתערת על טוקיו: ניסאן תגיע לתערוכת הרכב היפנית, שתיפתח ב-25 באוקטובר, כשהיא מציגה לא פחות מארבעה דגמי קונספט שונים בעלי מכנה משותף: ההכרה שכל אחד מאיתנו שונה ועל כן זקוק לפתרון תחבורתי אחר. לכל קונספט דמות אנימה שונה, לכל קונספט נוסף הכינוי 'הייפר' (Hyper) וכל קונספט נחשף בנפרד.

שלושת דגמי הקונספט כבר נחשפו על פני קצת יותר משבועיים, כאשר לקראת סוף השבוע האחרון הציגה ניסאן את הקונספט האחרון בסדרה. להבדיל מהקודמים שהיו קיצוניים אבל בכל זאת הצליחו להשאיר גלגלים על הקרקע, זה האחרון חוצה את גבולות המרחב והזמן - עד כמה שניתן לייחס תכונות כאלו למכונית.

על גבול המציאות: הקונספט נקרא "הייפר פאנק" (Punk) והוא משלב את העולם המציאותי עם השלב הבא בעולם הווירטואלי, זה שבו מרחבים וירטואליים משותפים ירכיבו יקום וירטואלי חדש. היקום הווירטואלי הזה הוא מושג ידוע שמכונה 'מטאוורס' (Metaverse) – הלחם של המילים 'מטא' ו'יוניברס'.

ניסאן מפליגה עמוק לתוך הפילוסופיה אבל זהו ערוץ רכב ולכן נוותר על כך ונסכם במשפט: ההייפר פאנק נועד לשלב בין העולמות באופן רציף ושקוף למשתמש. כדי להמחיש את הנקודה מודיעה היצרנית כי ארבעת דגמי הקונספט ישולבו במשחק המחשב 'פורטנייט' תחת השם Electrify the World, כדי שמי שירצה להתחיל לחקור את דגמי העתיד יוכל לעשות זאת כבר עכשיו.

מה עוד צריך לדעת: ה"הייפר פאנק" קונספט הוא הקטן מבין ארבעת דגמי הקונספט שהציגה ניסאן, וכמו היתר גם הוא חשמלי לחלוטין. בנוסף הוא מאפשר חיבור V2X (רכב לכל דבר) כדי שבמידת הצורך יוכל לספק אנרגיה לכל מכשיר חיצוני.

החוץ מעוצב במיני משטחים מצולעים שונים, אשר גורמים לצבע הכסוף של המכונית לנצנץ ולבלוט. אותו מוטיב מצולע חוזר גם בחישוקי ה-"23 הענקיים, בתוך הפנסים ובחתימת האור.

בפנים אלמנטים בהשראת אוריגמי המרכיבים את תא הנוסעים, שבעצמו יכול להשתנות בהתאם למצב רוחו של הנהג. חיישנים בתוך משענת הראש ינטרו את מצב רוחו של הנהג ויתאימו את המוזיקה והתאורה כדי "לחזק את האנרגיה ואת היצירתיות" של האוחז בהגה. הוא אגב, לא ממש חייב לאחוז בהגה, אלא יכול להזיז את ידיו בחלל הריק שלפניו.

דיפוני הדשבורד והדלתות יכולים אף הם להשתנות בהתאם לתמונות המתקבלות ממצלמות החוץ. מערכת בינה מלאכותית תתרגם את התמונות המציאותיות לאלמנטים גרפיים תואמים ותקרין אותם על הדיפונים בחלל הרכב כולו או רק בסביבת הנהג.

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה