בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קבוצת פולקסווגן מציגה את התכנית החשמלית

קבוצת פולקסווגן מציגה את התכנית החשמלית


קבוצת פולקסווגן פרסמה תכנית להצגת 70 דגמים חשמליים בעשור הקרוב ויצירת איזון בפליטת המזהמים כחלק מהסכם ועידת האקלים בפריזמאת רן סגל
 
בהמשך לתכנית האסטרטגית של קבוצת פולקסווגן שהוצגה בסוף 2017 והוותה בסיס להשגת יעדים לשנת 2030 - פרסמה פולקסווגן את תכניות הקבוצה להצגת לא פחות מ-70 דגמים חשמליים עד סוף שנת 2028 ושאיפה כי עד לשנת 2030 כל דגמי הקבוצה יוצעו עם הנעות חשמליות - לפחות גרסה חשמלית אחד לכל אחד מ-300 הדגמים של הקבוצה, שכוללת כמובן את פולקסווגן, אודי, סיאט, סקודה, פורשה, בנטלי ולמבורגיני.

אודי PHEV
 
תכנית זו עולה בקנה אחד עם אותה תכנית חומש שכן כבר אז הצהירה הקבוצה כי תשקיע יותר מ-34 מיליארד יורו במחקר ופיתוח כאשר חלק הארי יוקצה לטובת צמצום פליטת מזהמים, הנעות חשמליות והיברידיות, אנרגיה מתחדשת ובמקביל גם יצאה למכרז רכישת סוללות בעלות של יותר מ-50 מיליארד יורו.
 

פולקסווגן החלה בשנה החולפת בהסבת המפעל העיר צויקאו (בו מיוצרת כיום הגולף) לשימוש בפלטפורת MEB המשמשת את הרכבים החשמליים וההיברידיים ואת דגמי ID – תת המותג החשמלי של פולקסווגן. בהמשך ייצור הגולף יעבור למפעל אחר ומפעל זו יוקצה לייצור רכבים חשמליים ועם התקדמות התכנית מפעל נוסף יעבור הסבה.

אודי e-tron
 
קבוצת פולקסווגן מציינת כי תחילה תכננו להשיק 50 דגמים, אך התכנית משיגה את היעדים ואף ישנה דרישה להנעות חלופיות ולכן הציבו יעד של 70 דגמים חשמליים. כתוצאה מכך כמות הרכבים החשמליים שתיוצר בעשור הקרוב צמחה מ-15 ל-22 מיליון. כמו כן המטרה היא להפחית את חתימת פליטת גזי פחמן דו-חמצני ב-30% עד שנת 2025. בנוסף פולקסווגן גם תצמצם את פליטת המזהמים במפעליה השונים - כך למשל תעבור מתחנות כוח פחמיות לגז ותצמצם 50% מפליטת הפחמן הדו-חמצני לעומת 2010.

סיאט el-born
 
הדגם החשמלי הראשון בייצור סדרתי הוא אודי e-tron ובהמשך תצטרף פורשה טייקן. בנוסף אליהם מתוכננים גם דגמים חשמליים ועממיים שיתבססו על דגמי הקונספט מהשנים האחרונות כדוגמת פולקסווגן ID. Crozz, סיאט el-born, סקודה Vision E, פולקסווגן ID. Buzz ו-ID. Vizzion.

פולקסווגן ID. CROZZ
 
כדי לתמוך במתקפת הדגמים החשמליים של פולקסווגן נחתמו עסקאות עם חברות כגון LG וסמסונג לאספקת הסוללות לרכבים. בהמשך תפתח פולקסווגן סוללות בטכנולוגיה חדשה בסיוע חברת QuantumScape. עד סוף השנה הבאה פולקסווגן תפרוס באירופה כ-400 עמדות טעינה מהירה. 100 מתוכן יוצבו בגרמניה שתהנה מיחס של עמדת טעינה לכל 120 ק"מ.
 
 
לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים