בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פנאי בקטן: לקסוס חושפת את ה-NXאחרי הרבה מאוד זמן, לקסוס סותמת את החור בהיצע רכבי הפנאי עם ה-NX החדש - שיתחרה באודי Q5 וב.מ.וו X3
מאת נועם ריין

2 רכבי קונספט, חודשים ארוכים של המתנה, ורכב פנאי בודד שנשא עד כה בעול והתחרה בסגמנט שהולך ומתרחב. לא עוד. לקסוס חושפת תמונות ופרטים ראשונים על ה-NX החדש, רכב פנאי קטן מה-RX שיתחרה בסגמנט של אודי Q5, ב.מ.וו X3 ו-וולוו XC60. יש לציין כי מדובר בכניסה מאוחרת של לקסוס לסגמנט זה, וסביר להניח שבעתיד תצטרף לקסוס גם לסגמנט הקטן יותר של אודי Q3 וב.מ.וו X1.

לקסוס NX
אין עדיין נתונים על המידות של הרכב החדש, אך מהעיצוב ניתן בהחלט להתרשם לטובה. למרות שהתוצר הסופי מעודן יותר מרכבי הקונספט הקיצוניים, לקסוס NX היא בהחלט מכונית מרשימה. הגריל של לקסוס, בצורת "שעון החול", מופיע פה במימדים גדולים במיוחד. 6 צבירי פנסים מלפנים, מתוכם 4 רצועות של פסי לד, משדרגים את המראה ה"היי-טקי", ולכך תורמים גם אינספור קווים זוויתיים וחדים שיוצרים את המראה של ה-NX.

במבט מהצד ניתן לזהות דימיון בולט ללקסוס IS, בזכות הקו האלכסוני שמטפס על הדלתות, ומאחור העיצוב מעט יותר מעוגל - אך גם כאן ניכר הקו של לקסוס.

לקסוס NX

בהיצע המנועים יהיו 3 אופציות לבחירה, מתוכן 2 יגיעו לישראל ככל הנראה. גרסת ה-NX300h תצויד ביחידת הנעה היברידית, ככל הנראה אותה אחת שמשרתת את לקסוס IS בהספק של 223 כ"ס. מתחתיה יתמקם מנוע טורבו בנזין חדש בנפח 2.0 ליטר, לראשונה אצל לקסוס, בגרסה שתכונה NX200t. מנוע אטמוספרי בנפח זהה, בגרסת ה-NX200, לא ישווק בשוק שלנו.

ברשימת האבזור האופציות כמובן בלתי נגמרות, ובתוכן ניתן למנות משטח מגע חדש של לקסוס לשליטה על המערכות השונות, מערכות רדאר ומצלמות לזיהוי רכבים מתקרבים, ולראשונה גם תוצע אפשרות טעינה אלחוטית למכשירים סלולריים.

החשיפה הרשמית של לקסוס NX תתקיים בתערוכת הרכב של בייג'ינג ב-20.4, ולישראל צפוי להגיע הרכב עוד לפני סוף 2014.


לדגמי לקסוס בישראל - לקסוס
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מחיר  מישהו יודע מה יהיה מחיר ה nx300h ההיברידית בארץ?

דיקמן גד,17.04.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים