בחר רכב
רכב חדש 2019
רכב משנים קודמות

פיאט-אלפא פותחים את 2010יבואנית פיאט ואלפא רומיאו לישראל, חברת סמל"ת, מנסה לכפר על טעויות העבר ולהתקדם לעתיד טוב יותר. מה זה בעצם אומר?מאת אורן דורי
 
נדמה שלאחרונה יצרניות הרכב, ובתוכן גם היבאוניות המקומיות, החליטו לנקוט בגישה של "אנחנו יודעים שטעינו. הבה נפתח דף חדש". אחרי שרנו הכריזה קבל עם ועדה שעד לאחרונה סבלו רכביה מבעיות אמינות, גם קברניטי חברת סמל"ת - יבואנית אלפא רומיאו ופיאט לישראל - עשו את הוידוי שלהם במסיבת עיתונאים לכבוד פתיחת שנת 2010.


"שירות הלקוחות שלנו לא תמיד היה ברמה גבוהה", אמר אורי להב, מנכ"ל סמל"ת אשר נכנס לתפקידו לפני תשעה חודשים. "החברה הייתה תקועה. הספקים איתם עבדנו היו גרועים יותר או גרועים פחות, אבל לא עמדו ברמה המתאימה. חלק מסוכניות פיאט בארץ כמעט ולא תפקדו - כבר סגרנו שתיים מהן ויתכן שנאלץ לסגור כמה נוספות. כעת אנו נמצאים בתהליך של התקדמות - החלפנו את מרבית המנהלים בחברה ורעננו את כוח האדם. אנו מבינים שבלי הלקוח - כל החברה לא קיימת".
 
במחצית השנייה של 2009 הכפילה פיאט את קצב המכירות שלה לעומת החציון הראשון, אחרי שנים של הדלדלות במספרים. לדברי להב, היעד הוא להגיע ל-3,000 מכירות עד סוף 2010 ול-5,000 בשנה העוקבת.
"עד כמה שהפיאט פונטו היא מכונית נחמדה, אי אפשר לחיות רק עליה", הוסיף להב, "לכן צרפנו למגוון את פיאט בראבו, פיאט כרומה, פיאט פיורינו, וגם השקנו מחדש במחירים נוחים יותר את פיאט 500 הקטנה. אנחנו מתכוונים לרוץ הכי מהר שאפשר. עד עכשיו כולם רצו בעוד שסמל"ת נחה".
 
פיאט 500 אבארת'

פיאט 500 אבארת'. דוהרת לעברנו. למעלה: אלפא רומיאו ג'ולייטה / צילומי יצרן

להב התייחס גם לנושא השירות במוסכים תוך עקיצה מחוייכת לרנו: "למרות מה שאומרים בפרסומות, תקלות במכוניות תמיד יהיו. לכן חשוב שגם חוויית הביקור במוסך תהיה נעימה".
 
לפי התכנית של פיאט לשנה הקרובה, פיאט פונטו EVO החדשה תשווק במקביל לגרנדה פונטו הנוכחית. השיווק צפוי להתחיל כבר בפברואר הקרוב, כאשר יוצעו מנועי 1.4 ליטר בגרסאות של 77, 105 ו-135 כוחות סוס. הגרסה החלשה תשודך לגיר ידני או רובוטי וצפויה להיות יקרה בככמה אלפי שקלים בודדים מהגרנדה פונטו. גם פיאט דובלו החדשה תגיעה אלינו, בסביבות הרבעון השלישי של השנה, ותציע אפשרות מעניינת ל-7 מושבים, כמו גם דגם עם גיר רובוטי. פיאט פיאט לינאה, לעומת זאת, לא תעשה עלייה ככל הנראה.
 
ובנימה ספורטיבית יותר - שיווק גרסאות אבארת' החמות של פיאט ייצא לדרך עד חודש מרץ, כאשר בסמל"ת מקווים להגיע ל-50 מכירות בשנה. גם אלפא רומיאו מתחדשת, עם עליה מתמדת במכירות וציפייה לקראת אלפא מיטו האוטומטית, שישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם לשווק אותה (יחד עם איטליה). השיווק צפוי להיפתח בחודש מאי והמחיר המשוער הינו 160-165 אלף ש"ח. אלפא רומיאו ג'ולייטה, מחליפת ה-147 הותיקה, תנחת אצלנו מקסימום ביולי, ותוצע בכל הגרסאות שתהינה קיימות באירופה. 
 
לדגמי פיאט ואלפא רומיאו בישראל - פיאט, אלפא רומיאו
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים