בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פורשה משקיעה בסטארט-אפ ישראלי

פורשה משקיעה בסטארט-אפ ישראלי


פורשה העולמית רכשה מניות בחברת ההזנק הישראלית TriEye, המתמחה בטכנולוגיית חיישני אינפרא-אדום למערכות בטיחות ורכבים אוטונומייםמאת רן סגל
 
יצרנית הרכב הגרמנית פורשה הודיעה היום על רכישת מניות בחברת TriEye הישראלית, אשר עוסקת בפיתוח טכנולוגיית חיישני אינפרא-אדום בגל קצר (SWIR). הטכנולוגיה מסייעת למערכות הבטיחות ברכבים על ידי שיפור היכולת "לראות" בתנאי ראות ירודים כמו ערפל, חושך, גשם וכו'. הפיתוח הישראלי מאפשר ייצור מצלמות HD בעלות נמוכה משמעותית ממחירן כיום.
 
בנוסף ל-TriEye, פורשה השקיעה בעבר גם בחברת הסטארט-אפ הישראלית Anagog (בה גם השקיעה סקודה בשנה שעברה) המתמחה בטכנולוגיית בינה מלאכותית. כמו כן השקיעה פורשה גם בקרנות ההון-סיכון הישראליות Magma ו-Grove Ventures.
 

אבי בקל, עומר קאפח ואוריאל לוי הקימו את TriEye בשנת 2017. הפיתוח מבוסס על מחקר מתקדם בננו-פוטוניקה שנמשך כעשור באוניברסטיה העברית ובוצע על-ידי פרופ' לוי, מנהל הטכנולוגיה הראשי של TriEye. פורשה השקיעה בחברה כחלק מסבב מימון בסדרה A. כמו כן חברת אינטל הובילה את סבב ההשקעה עם קרן ההון-סיכון הישראלית Grove Ventures בה פורשה מחזיקה מניות מאז 2017 מה שהגדיל את ההשקעה שלה ב-TriEye.

פורשה משקיעה ב-TriEye
 
מייקל שטיינר, חבר הוועד המנהל למחקר ופיתוח בפורשה: "טרי-איי היא חברת טכונולוגיה מבטיחה המנוהלת על ידי צוות חזק במיוחד בעל ניסיון בתחומי ננו-פוטוניקה, למידה מעמיקה ופיתוח רכיבי מוליכים-למחצה. אנו רואים פוטנציאל גדול בטכנולוגיית החיישנים הזו אשר סוללת את הדרך לדור הבא של מערכות העזר לנהג ולנהיגה אוטונומית. חיישני האינפרא-אדום יכולים להיות מרכיב מרכזי מאחר והם מציעים בטיחות משופרת במחיר תחרותי".
 
אבי בקל, מנכ"ל ומייסד TriEye: "המשימה שלנו היא  להציל חיים ולהקטין את הסיכונים לתאונות בכל מזג אוויר ותנאי תאורה. הרחבת סבב A והוספת פורשה כמשקיע אסטרטגי משמשים הוכחה לכך ש-SWIR הוא מרכיב קריטי בפתרון איחוד חיישנים הנחוץ כדי לאפשר מערכות עזר ורכבים אוטונומיים בטיחותיים וטובים יותר".
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים