בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פורד מונדיאו משתדרגתמתיחת פנים של אמצע החיים: פורד מונדיאו, מכונית המנהלים של היצרנית האמריקאית-אירופאית זוכה לעדכון משמעותי מתחת למכסה המנוע. בינתיים בלי קוסמטיקה
מאת טל ברונפר

איך שהזמן טס. נדמה כי רק אתמול צפינו בסוכן בונד נוהג בפורד מונדיאו [לחוות דעת על הרכב - פורד מונדיאו] (וחושף אותה לראשונה לעיני העולם) בסרט "קזינו רויאל". המונדיאו השיקה אז את קו העיצוב הקינטי של החברה האמריקאית, אשר השתלב בדגמים האירופאים שמציעה פורד עבור היבשת הקלאסית. המונדיאו זוכה להצלחה נאה באירופה (אם כי לא כמו אחותה הצעירה, פורד פוקוס) וגם אצלנו, מאז שנחתה כאן בשנת 2008, בשל תג מחיר שהציב אותה בתחומי קבוצה 5 לשעבר.

שלוש שנים לאחר שהוצגה לראשונה, מקבלת פורד מונדיאו עדכון של אמצע החיים. אז איפה השינוי? לא מבחוץ, לפחות לא כרגע. העיצוב החיצוני נותר כמות שהוא, אולי בניסיון לבדוק את תגובות הציבור לעיצובה של פורד פוקוס החדשה, אשר תכתיב את המראה של מתיחת הפנים החיצונית למונדיאו, אשר - כנראה - איננה רחוקה. הדגם הבא של פורד מונדיאו צפוי להיות "רכב עולמי", כמו הפוקוס החדשה, אשר יחליף את פורד פיוז'ן בארה"ב. בעבר, שווקה המונדיאו בשוק האמריקאי תחת השם פורד קונטור, וזכתה להצלחה מעטה.

פורד מונדיאו החדשה 2011

פורד מונדיאו. העיצוב נותר ללא שינוי - לפחות בשלב זה / צילומים: יצרן

השינויים מתחת לעור מעוררים עיניין: מה דעתכם על מנוע טורבו בנפח 2.0 ליטרים, בעל הספק מירבי של 203 כוחות סוס ונתון מומנט של 31 קג"מ? זה בדיוק מה שמחכה לכם מתחת למכסה המנוע של מכונית המנהלים החדשה, בשידוך לתיבת הילוכים כפולת מצמדים בעלת שישה יחסי העברה (PowerShift). את זו האחרונה אנו מכירים מהפוקוס החדשה, והיא צפויה להגיע לכלל דגמי פורד בעתיד הקרוב, לאחר שהושקה גם בגרסה האמריקאית של פורד פיאסטה. היחידה המוגדשת החדשה מסדרת EcoBoost מבצעת את הופעת הבכורה שלה בקונצרן, ותופיע בעתיד בגרסאות ספורטיביות של פורד פוקוס, ומחליפה את המנוע הותיק בנפח 2.3 ליטרים השוכן בקרבה של המונדיאו הנוכחית.

השינוי המשמעותי העיקרי, לבד משיפור ניכר בביצועים, צפוי להיות ברמות הזיהום וצריכת הדלק של המכונית, המדורגת כיום בדרגת זיהום 15 - המקסימלית - בישראל. סביר להניח שהגרסה החדשה תזכה לציון ירוק בהרבה, אשר יזכה אותה בהחזר ממשלתי. יחד עם זאת, עקב התחזקות (והתייקרות) יחידת ההנעה קשה לקבוע האם פורד מונדיאו תשמור על רמת מחירים מקבילה להיום כאשר יחל שיווקה בישראל בשנה הבאה. עד מועד זה, צפויה המונדיאו לעבור מתיחת פנים חיצונית ושדרוג בתא הנוסעים.

פורד מונדיאו החדשה 2011


לדגמי פורד בישראל - פורד
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. איזה מנוע פצצה  דווקא לא מתה על העיצוב של המונדיאו נחכה לעיצוב הח...

ניקה,25.02.2010
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים