בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פורד אקספלורר: הדור החדש נחשף

פורד אקספלורר: הדור החדש נחשף


פורד הציגה את הדור השישי של האקספלורר עם צמיחה במימדים, מנועים חזקים יותר ומערכות בטיחות מתקדמותמאת רן סגל
 
דור חדש ושישי במספר לפורד אקספלורר, 28 שנה לאחר השקת הדור הראשון. על פי פורד, האקספלורר החדש שימושי, מרווח ונוח יותר מהדור הקודם ובנוסף חזק יותר ובעל טכנולוגיות מתקדמות יותר. השיווק בארה"ב יחל בקיץ הקרוב, בעוד לישראל הוא צפוי להגיע בסוף שנת 2019 או בתחילת 2020.

פורד אקספלורר
 

מידות ועיצוב

העיצוב החדש של פורד אקספלורר שמר על כמה מאפיינים מהדורות הקודמים, כמו קורה C הזוויתית וקורות A המושחרות. סרח העודף הקדמי קוצר בדור החדש והגג משתפל מעט יותר מהדור הקודם, ליצירת מראה דינאמי יותר. עיצוב הפנים מודרני עם מסך מולטימדיה אנכי, בורר הילוכים בצורת גלגלת ותכנון מחדש למנגון הקיפול של השורה השנייה לטובת כניסה ויציאה קלה יותר.

פורד אקספלורר
 
לעומת הדור הקודם, האקספלורר מציג צמיחה במימדים - שגם כך לא היו קטנים. אורכו עומד על 504 ס"מ (ארוך ב-2.7 ס"מ), רוחבו עומד על 200.4 (0.1 ס"מ פחות), גובהו עומד על 177.5 ס"מ (גבוה ב-3 ס"מ) ובסיס הגלגלים עומד על 302.5 ס"מ (ארוך ב-16.5 ס"מ). מרווח הגחון עומד על 20 ס"מ (צמיחה של 0.2 ס"מ) אך נפח תא המטען (מאחורי השורה השלישית) הצטמצם ועומד על 515.4 ליטר (79.6 ליטר פחות). בקיפול השורה השלישית הנפח עומד על 1356.3 ליטר (113.3 ליטר יותר). משקלו של האקספלורר החדש עומד על 1970.8 ק"ג שהם 52.2 פחות מהדור הקודם.
 

מנוע וביצועים

פורד אקספלורר החדש יוצע עם שתי יחידות הנעה. האחת בעלת מנוע בנפח 2.3 ליטר טורבו המספק כ-304 כ"ס ומומנט של 42.8 קג"מ. המנוע השני בתצורת V6 בנפח 3.0 ליטר כפול מגדשים והוא מספק 370 כ"ס ו-52.5 קג"מ. שתי יחידות ההנעה משודכות לתיבה אוטומטית בעלת 10 הילוכים.

פורד אקספלורר
 
כמו כן פורד מציינים כי יכולות השטח של האקספלורר החדש שופרו. בגרסאות ההנעה האחורית ישנו בורר בעל 6 מצבים: רגיל, ספורט, שבילים, שטח חלקלק, גרירה וחסכון, בעוד בגרסאות כפולות ההנעה מתווספים גם מצבי שלג וחול.

פורד אקספלורר
 

אבזור ובטיחות

פורד אקספלורר החדש יציע מגוון רחב מאוד של אבזור ואפשרויות שונות, כגון לוח מחוונים דיגיטאלי בגודל 12.3 אינץ', מערכת מולטימדיה בגודל 8 אינץ' ואפשרות שדרוג למערכת בגודל 10.1 אינץ', קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, משטח הטענה אלחוטי, עד 4 שקעי USB (כולל Type C), עד 3 שקעי 12V וכן שקע 110V, מערכת שמע בהספק של 980 וואט בעלת 14 רמקולים מבית Bang & Olufsen, מושבים בריפוד עור, שורת מושבים שנייה (נעה על מסילה) ושלישית מתקפלות חשמלית, תא מטען נפתח חשמלית, אינטרנט אלחוטי 4G המאפשר חיבור של עד 10 מכשירים שונים וחישוקים קלים בגודל 18 ועד 21 אינץ'. כמו כן פורד תציע אפשרות לפתיחה וסגירה, איתור, קבלת מידע על הרכב והנעתו באמצעות המכשיר הסלולרי.

פורד אקספלורר
 
בתחום הבטיחות יוצעו מערכות מתקדמות כגון חניה אוטומטית המאפשרת חניה בלחיצת כפתור (ללא צורך התערבות הנהג בהעברת הילוכים או בלחיצה על דוושת הגז), התרעת התנגשות ובלימת חירום אוטונומית מלפנים ומאחור, בקרת שיוט אדפטיבית חכמה הנעזרת במערכת הניווט, זיהוי תמרורים, התרעת סטייה מנתיב כולל התערבות אקטיבית בהיגוי  ויכולת שמירה על נתיב הנסיעה, התרעת רכב בשטח מת, התרעת תנועה חוצה מאחור, מצלמת רוורס, מעבר אוטומטי לאורות גבוהים ומערכת בלימה משנית לאחר פגיעה לצמצום פגיעה נוספת.

פורד אקספלורר

בשנת 2018 נמכרו בישראל 329 יחידות של פורד אקספלורר, המהוות כמעט 20% מסך המכירות של פורד בישראל.


לדגמי פורד בישראל – פורד
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים