בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פולקסווגן פאסאט: מתיחת הפנים נחשפה

פולקסווגן פאסאט: מתיחת הפנים נחשפה


פולקסווגן מציגה מתיחת פנים מקיפה לרכב המנהלים הותיק, שמקבל סוף סוף מערכות בטיחות אקטיביות. אצלנו עוד השנהמאת רן סגל
 
מכונית המנהלים פולקסווגן פאסאט הוצגה בדור השמיני בסוף שנת 2014. כעת, כ-4 שנים מאז השקתה, חושפת פולקסווגן את מתיחת הפנים. היצרן הגרמני מציין כי זוהי מתיחת פנים מקיפה, הכוללת בנוסף לשינויים עיצוביים גם עדכונים טכניים רבים כמו האפשרות לנהיגה סמי-אוטונומית במהירות שיוט. מכירה מוקדמת תחל במדינות מסויימות באירופה כבר בעוד 3 חודשים, בעוד השיווק הרשמי יחל בסוף אוגוסט. אלינו היא צפויה להגיע ברבעון השלישי של השנה.


 

עיצוב

פולקסווגן פאסאט עברה עדכון חיצוני הנוגע בעיקר לפגוש הקדמי, הגריל ועיצוב פנימי לתאורת הלד. כמו כן גם חלקה האחורי עבר עדכון שכולל כעת פגוש בעיצוב חדש עם יציאות מפלט חדשות, עיצוב חדש לחלק הפנימי של הפנסים האחוריים וכיתוב PASSAT במרכז דלת תא המטען. הפאסאט קיבלה גם 4 עיצובים חדשים לחישוקים במידות 17, 18, ו-19 אינץ'. בנוסף יוצעו שלושה צבעים חדשים – כחול "לפיס" (סוג של אבן), ירוק "בקבוק" וזהב "חול".

פולקסווגן פאסאט
 
בפנים הרכב השינוי מינימאלי. ישנו הגה בעיצוב חדש, עיצוב שונה לדיפונים שעל הדלתות ומערכת מולטידמיה חדשה. כמו כן ישנה תאורת אווירה ב-30 צבעים.
 
הפאסאט תוצע בשלוש גרסאות – סדאן, סטיישן ו-Alltrack (פנאי) בעלת הנעה כפולה קבועה ומרווח גחון של 17.2 ס"מ (זמינה בגרסאות GTE או סטיישן בנזין/דיזל). אלינו היא תמשיך להגיע בגרסת הסדאן בלבד.
 
 

יחידות הנעה

פולקסווגן פאסאט המחודשת תציג גרסת GTE (פלאג-אין הייבריד) משופרת, עם טווח נסיעה חשמלי העומד על 55 ק"מ (בתקן WLTP). מערכת הניהול החדשה מאפשרת גם שימוש חשמלי לגמרי המותאם לנסיעה באיזורים ללא זיהום הדורשים תשלום מס על-פי דירוג הזיהום של הרכב, כמו במרכז לונדון למשל (אך בשלב זה הפאסאט המחודשת לא אושרה לפטור מאותו מס).

פולקסווגן פאסאט
 
המנוע המשופר עושה שימוש במנוע טורבו-בנזין בנפח 1.4 ליטר המספק 156 כ"ס ויחד עם המנוע החשמלי מציע הספק משולב העומד על 218 כ"ס. המנוע משודך לתיבה כפולת מצמדים בעלת 6 הילוכים. למנוע שלושה מצבי נהיגה – חשמלי, היברידי ו-GTE ספורטיבי.
 
זמן הטעינה כאשר הסוללה ריקה לגמרי עומד על 6 שעות ו-15 דקות בטעינה ביתית או 4 שעות בחיבור לעמדת טעינה. בנוסף, ניתן להגדיר את הטמפרטורה בפנים הרכב בזמן הטעינה (וכך להיכנס לרכב קריר ביום קיץ לוהט).

פולקסווגן פאסאט
 
בנוסף הפאסאט תציע 3 מנועי בנזין: מנוע 1.5 ליטר בהספק של 150 כ"ס ומנוע 2.0 ליטר בשני הספקים של 190 כ"ס ו-272 כ"ס.
 
בגזרת מנועי הדיזל היא תציע 4 מנועים: מנוע 1.6 ליטר בהספק של 120 כ"ס ומנוע 2.0 ליטר בהספקים של 150, 190 ו-240 כ"ס.
 
פרט לגרסת GTE, כל המנועים משודכים לתיבה כפולת מצמדים בעלת 7 הילוכים. לדברי פולקסווגן כל המנועים מצוידים במסנן חלקיקים חדש וכעת הם פחות מזהמים ועומדים בתקני הזיהום יורו 6d החדשים שיכנסו לתוקף בשנת 2021. בנוסף פולקסווגן מציינים כי מערכת הבלימה שופרה ומרחקי הבלימה קוצרו.

פולקסווגן פאסאט
 

אבזור ובטיחות

פולקסווגן פאסאט תוצע ב-3 רמות גימור – Passat, Business ו-Elegance.  רמות הגימור "ביזנס" ו"אלאגנס" יוצעו גם עם חבילת עיצוב ספורטיבית בשם R-Line. לפולקסווגן פאסאט המחודשת לוח מחוונים דיגיטאלי משופר בגודל 11.7 אינץ' המאפשר שלוש תצוגות שונות וכן אפשרויות התאמה אישית. כן תוצע מערכת שמע משודרגת מבית Dynaudio בהספק של 700 וואט.

פולקסווגן פאסאט
 
מערכת המולטימדיה של פולקסווגן תוצג פה בדור השלישי שלה (MIB3). המערכת החדשה מאפשרת קישור מלא עם הטלפון החכם בחיבור אלחוטי באמצעות אפל קארפליי. כמו כן למערכת חריץ לכרטיס SIM כך שהפאסאט המחודשת תוכל להישאר תמיד מחוברת ולספק תכני מוסיקה, רדיו אינטרנט, ובעתיד אף תוכל לשמור את העדפות הנהג בענן והוא מצידו יוכל להשתמש בהן כאשר יסע ברכבי פולקסווגן אחרים. בפולקסווגן מציינים כי חלק מהטלפונים החכמים של סמסונג, בעלי מערכת הפעלה של אנדרואיד, יוכלו לשמש כמפתח אלקטרוני וכך לפתוח את הרכב ולהניעו. בנוסף המערכת תאפשר תפעול קולי למערכת הניווט, טלפון והרדיו. המערכת תוצע בשלושה גדלים 6.5, 8 ו-9.2 אינץ'.

פולקסווגן פאסאט
 
פיתוח נוסף הוא Volkswagen We – פלטפורמה דיגיטאלית המאפשרת הטמעת אפליקציות שונות כמו אפליקציות חניה, שירותים שונים וכדומה. בשלב זה המערכת נמצאת בשלביה הראשונים ופולקסווגן מחפשים שותפים לפיתוח שירותים נוספים.

פולקסווגן פאסאט
 
בתחום הבטיחות מציינים פולקסווגן כי הפאסאט המחודשת היא המכונית הראשונה של פולקסווגן המציעה נהיגה אוטונומית למחצה (רמה 2 מתוך 5 – נוכחות נהג חובה). בפולקסווגן מציינים כי המיתוג IQ.DRIVE יכלול את מטריית מערכות הסיוע המתקדמות. המערכת הראשונות נקראית Travel Assist והיא מאפשרת לפאסאט נהיגה אוטונומית במהירויות של 0 ועד 210 קמ"ש על-ידי שימוש בבקרת השיוט האדפטיבית, מערכת זיהוי תמרורים ובקרת שמירה על הנתיב. פיתוח נוסף הוא הגה המזהה מגע מהנהג וכך מתאפשר ממשק עם מערכות שונות ברכב, ביניהן ה-Travel Assist. מערכת נוספת שתוצג לראשונה בפאסאט היא מערכת היגוי חירום. מערכת זו משפרת את הבטיחות בזמן תמרוני חירום קיצוניים ופועלת בסיוע מערכת הבלמים.

פולקסווגן פאסאט
 
בנוסף יוצעו מערכות נוספות כגון התרעת תנועה חוצה מאחור, בקרת נגרר, מערכת חניה אוטומטית, תאורת מטריקס-לד נגד סנוור בעלת 32 נורות לד נפרדות (IQ.LIGHT בשפת פולקסווגן), מערכת המזהה חוסר תגובה מהנהג (למשל במקרה של מצב חירום רפואי) ומסוגלת לבצע עצירה בטוחה.


 
בשנת 2018 נמכרו בישראל 539 יחידות של פולקסווגן פאסאט, שתפסה את המקום החמישי בקטגוריית רכבי המנהלים. 
 
לדגמי פולקסווגן בישראל – פולקסווגן
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים