בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פולקסווגן טוארג: הדור השלישי נחשף

פולקסווגן טוארג: הדור השלישי נחשף


הכירו את ספינת הדגל החדשה של פולקסווגן: צמיחה במימדים וירידה במשקל, הנעת פלאג אין הייבריד ומיטב מערכות הבטיחותמאת רן סגל
 
לאחר שפולקסווגן חשפה איור ראשון של הטוארג בחודש שעבר, כעת היא מפרסמת פרטים מלאים על הרכב החדש שנחשף דווקא בסין. ולמה דווקא שם? שוק זה חובב רכבים גדולים ומפוארים והוא אחד השווקים המתפתחים ביותר בתחום הרכב. פולקסווגן מציינים כי בשנים הקרובות שוק רכבי הפנאי הגדולים יכפיל את עצמו בסין ולא בכדי מתכננת פולקסווגן להשקיע בו. פולקסווגן טוארג הושק לראשונה כבר לפני 16 שנים ופותח בפרוייקט משותף עם עוד שני מותגי קבוצת פולקסווגן: אודי Q7 ופורשה קאיין. מאז השקתו נמכרו כמיליון יחידות וכעת פולקסווגן מציינים כי בטוארג החדש יוטמעו מיטב הטכנולוגיות של היצרן והוא מוגדר כספינת הדגל.

 

מידות

אורכו של הטוארג החדש עומד על 487.8 ס"מ (7.7 ס"מ יותר מהדור היוצא), רוחבו עומד על 198.4 ס"מ (4.4 ס"מ יותר) וגובהו עומד על 170.2 ס"מ (0.7 ס"מ פחות). פולקסווגן מציינים כי למרות שהטוארג החדש ארוך ורחב מהדור הקודם, המשקל הכולל פחת ב-106 ק"ג. הפחתה זו התאפשרה הודות לשימוש באלומיניום בלא פחות מ-48% מהמרכב. תא המטען גדל גם הוא וצמח מ-697 ליטר ל-810 ליטר. פולקסווגן מציינים כי כ-40% מבעלי הטוארג משתמשים בו גם לצורך גרירה ולכן גם הדור החדש מסוגל לגרור עד 3.5 טון (נגרר עם בלמים).

פולקסווגן טוארג 2018 - מידות
 

מנוע וביצועים

הטוארג החדש ישווק עם יחידת הנעה חשמלית נטענת, פלאג אין הייבריד שתספק 367 כ"ס. השיווק יחל בסין ולאחר מכן תגיע יחידה זו גם לאירופה. באירופה יחל השיווק עם שני מנועי טורבו-דיזל V6, האחד מספק 231 כ"ס ומומנט של 50.9 קג"מ והשני עם 286 כ"ס ומומנט של 61.1 קג"מ. בהמשך יצטרף מנוע בנזין V6 שיספק 340 כ"ס ומומנט של 45.8 קג"מ ומנוע טורבו-דיזל V8 שיספק 421 כ"ס ומומנט אדיר של 91.7 קג"מ. לשם השוואה, בשנים אחרונות שווק הטוארג בישראל עם מנוע טורבו-דיזל V6 בנפח 3.0 ליטר שסיפק 240 כ"ס ו-56 קג"מ.
 
לטוארג החדש בורר מצבי נהיגה עם 5 אפשרויות: חסכוני, נוחות, נורמלי, ספורט, ואינדיבידואלי. מערכת נוספת היא מערכת היגוי לכל הגלגלים לטובת שיפור יכולות התמרון. במהירות של עד 37 קמ"ש הגלגלים האחוריים פונים נגד כיוון הפניית ההגה לטובת שיפור רדיוס הסיבוב והתמרון (11.19 מטר, המגלם שיפור של מטר). במהירות של מעל 37 קמ"ש, הגלגלים האחוריים פונים עם כיוון הפניית ההגה לטובת יכולות התנהגות משופרות.
 
פולקסווגן טוארג 2018 - חזית
 

אבזור ובטיחות

בפולקסווגן טוארג החדש נוכל למצוא לוח מחוונים דיגיטאלי בגודל 12 אינץ' ובסמוך אליו את מסך המגע של מערכת המולטימדיה בגודל 15 אינץ' המוטה כלפי הנהג. אלו מהמסכים הגדולים בקטגוריה, שבנוסף מאפשרים לאפיין אישית כל תצוגה. למערכת המולטימדיה קישוריות בלוטות', אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, כמו גם 4 שקעי USB ואפשרות לרשת אלחוטית ("נקודה חמה") עם גישה לעד 8 מכשירים.
 
בנוסף כולל הטוארג מערכת בקרת אקלים בעלת 4 איזורים, מושבים חשמליים יוצעו כאופציה, עם חימום ואוורור, ובהם גם אפשרות למערכת עיסוי בעלת 8 תוכניות. המושבים האחוריים ניתנים להזזה לאורך 16 ס"מ, ומשענת הגב ניתנת להטייה (3 רמות) עד לזווית של 21 מעלות.
 
בטוארג החדש מערכת שמע בעלת 8 רמקולים ומגבר 80 וואט. בנוסף תוצע כאופצייה מערכת שמע מבית Dynaudio הכוללת מגבר דולבי 7.1 המספק 730 וואט ו-14 רמקולים.
 
לטוארג חישוקי סגסוגת בעיצוב חדש, בגדלים המתחילים ב-18 אינץ' ועד 21 אינץ' וגג זכוכית פנורמי (באורך 127 ס"מ וברוחב 82.5 ס"מ) כאשר חלקו הקדמי ניתן לפתיחה. ישנה גם תאורת אווירה בעלת 30 צבעים וניתן גם לכוון את עוצמתה.
 
פולקסווגן טוארג החדש יציע מתלי אוויר כאופציה עם אפשרויות כיוונון למצב נורמלי או נוחות. במהירות של 120 קמ"ש ומעלה, המתלים ינמיכו את המרכב ב1.5-2.5 ס"מ לשיפור זרימת האוויר. כמו כן ניתן יהיה להנמיך את הרכב ב-4 ס"מ לטובת נוחות ההעמסה.

פולקסווגן טוארג 2018 - צד
 
בתחום הבטיחות הטוארג החדש מצוייד במיטב המערכות המתקדמות וביניהן פנסים ראשיים בטכנולוגיית מטריקס לד עם 128 לדים בכל פנס. המערכת מאפשרת כיבוי לדים ספציפיים על מנת לא לסנוור כלי רכב ולצד זאת מספקת טווח תאורה גדול. בנוסף ישנה מערכת ראיית לילה, התרעת התנגשות ובלימת חירום אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל, התרעת תנועה חוצה מלפנים, בקרת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי, התרעת רכב בשטח מת כולל היגוי אקטיבי, חניה אוטומטית, סיוע חירום (במידה והנהג אינו מגיב), בלימה נוספת לאחר תאונה לצמצום נזקים משניים, מערכת הגנה על הנוסעים (מסוגלת למתוח את החגורות ולסגור חלונות כאשר מזהה תאונה אפשרית, ואף לכוון את הכיסאות החשמליים לתנוחה האופטימלית), התרעת עייפות לנהג, מצלמת רוורס וזיהוי תמרורים.
 
בנוסף, יציע הטוארג גם בקרת נגרר שתסייע לנהג ב"חשיבה מחדש" כאשר למשל עליו לחנות את הרכב (סיבוב הגה ימינה כדי שהנגרר יפנה שמאלה). המערכת מופעלת בלחיצת כפתור ומדריכה את הנהג בהתאם לחיישני השונים שברכב ומצלמת הרוורס.
 
בפולקסווגן מציינים כי איכות הרכב היא מהגבוהות בקטגוריה ובפנים הרכב ישנו גימור זכוכית למסכי המולטימדיה וגימורי עץ אמיתי בתא הנוסעים, כמו גם כרום, אלומיניום ועור, בהתאם לרמות הגימור. הרכב יוצע ב-13 צבעים, כאשר 3 מהם חדשים: כחול "תרשיש", חום "תמרהינדי" וירוק "ערער" (זן של עץ ברוש), כמו גם לבן טהור, שחור, כסף "אנטימון" (יסוד כימי), זהב "חול", אפור "קוורץ", כחול "שונית", כחול "אור ירח", אדום "מלבק" (זן ענבים), שחור עמוק ולבן "ראם" (פנינה).

פולקסווגן טוארג 2018 - פנים
 
יכולות שטח
לטוארג החדש אפשרות לחבילת שטח שכוללת עוד מצבי נהיגה לבורר המצבים (שלג, מצב שטח אוטומטי, חול, עפר, שטח מומחה), 2 ווי גרירה, מכל דלק מוגדל ל-95 ליטר, מיגונים לתחתית המרכב, לרדיאטור, לסוללת 12 וולט ולמיכל הדלק.
 
לטוארג הנעה כפולה קבועה והנעה זו משודכת לתיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים. הוא מצוייד גם בנעילת דיפרנציאל מרכזית המסוגלת להעביר עד 70% מהכוח לגלגלים הקדמיים ועד 80% לגלגלים האחוריים.
 
בחבילת השטח יוכלו מתלי האוויר להגביה את המרכב ב-2.5 עד 7 ס"מ. לטוארג זווית טיפוס של 60 מעלות וזווית שיפוע צד של 35 מעלות (זהה למתלי הברזל) אך בסיוע מתלי האוויר זווית הגישה והנטישה צמחו מ-25 מעלות ל-31 מעלות.
 
 
בישראל קטגורית רכבי הפנאי היוקרתיים חווה גידול משמעותי, עם נתח שוק של 2.6% בשנת 2017 שמהווה עליה של כ-24% ביחס לשנת 2016. הטוארג בשנים האחרונות לא זכה אצלנו להצלחה גבוהה, ובשנה החולפת נמכרו ממנו 18 יחידות בלבד. מצ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן בישראל נמסר כי פולקסווגן טוארג החדש יגיע לישראל כבר ברבעון האחרון של 2018.
 
 
לדגמי פולקסווגן בישראל – פולקסווגן
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. בשעה טובה! בהתחשב במחיר מקום 1 בקטגוריה (לת)  

,25.03.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים