דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ענף הרכב מתגייס למען צה"ל ותושבי הדרום

Getting your Trinity Audio player ready...

בזמן שאינספור עמותות, גופים אזרחיים וארגוני מתנדבים, פועלים ביוזמות מדהימות למען חיילי צה"ל ותושבי הדרום שנאלצו לעזוב את ביתם מאז תחילת הלחימה, ועל רקע הביקורת על תפקוד הממשלה בימים האחרונים, מתגייסות חברות רבות מענף הרכב לטובת המאמץ הלאומי. בעיקר בתחומי התחבורה והשינוע, אבל לא רק.

חברות ההשכרה אלדן, אלבר, בלו-סקאי ובאדג'ט הודיעו כי ישאילו ללא עלות ולתקופות ארוכות רכבים שכורים לאזרחים שרכביהם ניזוקו עד כדי חוסר תנועה. באלדן ההשאלה היא לתקופה של חודש, בבלו-סקאי לשבועיים, בבאדג'ט לעשרה ימים ובאלבר לשבוע עם אפשרות הארכה על פי הצורך. נציין כי לצורך קבלת הרכב דורשות לפחות חלק מהחברות הצגה של אישורי משטרה או מס רכוש בנוגע להשבתת הרכב.

באלבר הגדילו לעשות ועובדי החברה יקיימו גם מבצע לאריזה וחלוקת חבילות מזון עבור משפחות שנפגעו במהלך מתקפת הטרור.

קבוצת פריסבי (לשעבר קרסו, יבואנית רנו, ניסאן, צ'רי, דאצ'יה ועוד) העמידה את רכבי החברה ועובדיה - כולל רכב מסחרי ומשאיות קירור - לטובת סיוע בהסעות ומשלוחים, חלוקת משלוחי קניות לתושבי שדרות וחלוקת מים לפי הצורך. בנוסף אימצה הקבוצה את אוגדה 98 ומסייעת לה בציוד נדרש, וכן תרמה מעל חצי מיליון שקלים למפוני העוטף.

קבוצת לובינסקי (יבואנית פיג'ו, סיטרואן, MG, אופל ועוד) שלחה שתי מלגזות וארבעה כלי רכב מסחריים לטובת סיוע בפינוי גופות החללים.

קבצת מאיר (וולוו, הונדה ופולסטאר) הכינה חבילות שי לחיילי הסדיר והמילואים בעוטף עזה באמצעות המערך הלוגיסטי של החברה. קבוצת סמלת (פיאט, סובארו, ג'יפ ועוד) פתחה מוקד הסעות עבור חיילי הסדיר והמילואים. מספר הטלפון להסעות הוא 8181*.

כלמוביל (יונדאי, מיצובישי, מרצדס ועוד) תרמה כספים במסגרת פורום העסקים לתמיכה במשפחות המפונים והנפגעים, וסכום נוסף לטובת ציוד ותמיכה בחיילים.

קבוצת יוניון (יבואנית טויוטה, לקסוס, ג'ילי ועוד) תרמה מעל לחצי מיליון שקלים לתמיכה במשפחות המפונים והנפגעים. כמו כן תרמה הקבוצה סכומים נוספים לעמותות במגוון רחב של עשיה למען הנפגעים ומשפחותיהם. בנוסף מקצה הקבוצה רכבים ועובדים לטובת שינוע של ציוד, מזון והסעת חיילים, ומשאילה רכבים לטובת קהילות הישובים שנפגעו, ללא עלות.

חברת מכשירי תנועה (יבואנית סוזוקי) תרמה לחיל התותחנים 500 זוגות של כפפות נומקס (להרמת פגזים), 100 משקפי אבק, 50 מגני אוזניים, ו-150 ארגזים. כמו כן תרמה ליחידות צה"ל באזור עוטף עזה 100 אוהלים ו-40,000 שקלים לעמותות המסייעות באספקת מוצרי מזון ותמיכה לתושבי האזור.

בקבוצת כדורי (יבואנית סקייוול) מסייעים עם רכבים ונהגים לטובת שינוע של חבילות ומוצרים, וכן תרמו שמיכות לחיילים בחזית ולתושבי הדרום.

חברות טעינת הרכבים החשמליים EV EDGE ו-Zen Energy (לשעבר זוקו) פותחות מספר עמדות טעינה, בעיקר באיזור הדרום, לטעינה ללא תשלום עד להודעה חדשה. ב-EV EDGE מדובר בעמדות הנמצאות בשדרות, אופקים, נתיבות ואשקלון, וכן בעמדות הנמצאות בבתי המלון אליהם פונו תושבי עוטף עזה. ב-Zen Energy מדובר בעמדות הנמצאות בשדרות, נתיבות, נאות חובב, מצפה רמון, פונדק ה-101 ק"מ וקריית ענבים. בנוסף, גם טסלה פתחה את עמדות ה-SuperChargers של החברה לטעינה חינם בכל רחבי ישראל ללקוחות החברה, עד להודעה חדשה.

חברת קוברה הודיעה כי תתרום 100 מצלמות רכב לטובת רכבי הביטחון של כיתות הכוננות ביישובי הצפון.

בדלק מוטורס (מאזדה, פורד, ב.מ.וו ועוד) ובטלקאר (קיה, סאנגיונג, סרס) ציינו כי גם הם שותפים ביוזמות לתמיכה ולתרומה עבור יישובי העוטף, תושבים וחיילי צה"ל, אך בחרו שלא לפרסם את הפעילות המתבצעת. גם חברות אחרות אליהן פנינו ביקשו שלא לפרסם את פעילותן.

פורסם לראשונה ב- 10.10.23

למאמר זה התפרסמו 10 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה