בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

עם סימן קריאה: פולקסווגן אפ! הוצגה בתערוכת פרנקפורטלאחר 3 דגמי קונספט שהוצגו בשנים האחרונות תחת השם הקופצני, חשפה פולקסווגן את הגרסה המוגמרת של מכונית המיני החדשה - פולקסווגן אפ!
מאת נועם ריין

מתישהו זה צריך היה לקרות. מאז 2007 הציגה פולקסווגן 3 מכוניות קונספט שונות העונות לשם אפ! (סימן הקריאה במקור), וזה היה רק עניין של זמן עד שתיחשף גם גרסת הייצור של מכונית המיני הקטנטנה. כעת, בתערוכת פרנקפורט רווית ההשקות, נחשפה פולקסווגן אפ! לאוויר העולם - ונראה כי היא ערוכה היטב לקרבות העזים בפלח מכוניות המיני.


העיצוב החיצוני של פולקסווגן אפ! לא יפיל אף אחד מהכסא / צילומים: יצרן

פולקסווגן אפ! נמתחת לאורך של 354 ס"מ, מתהדרת ברוחב של 164 ס"מ ומזדקפת לגובה של 1.48 ס"מ, זאת בדומה למרבית המתחרות בקטגוריה. הנתון המפתיע בניירת הרשמית שהפיץ היצרן הוא בסיס הגלגלים, שעומד על 242 ס"מ – שהם כ-10 ס"מ מעל לממוצע של המתחרות. בזכות בסיס הגלגלים הארוך טוענים בפולקסווגן לניצול מרבי של חלל הפנים, כפי שניתן לראות גם מנפח תא המטען שעומד על 251 ליטרים; כמעט כמו פורד פוקוס החדשה, הרבה יותר ממה שמציעות סוזוקי אלטו ופיג'ו 107.


עיצוב הפנים, לעומת זאת, ססגוני וצעיר - באופן מפתיע ולא אופייני למכונית מתוצרת פולקסווגן

את דרכה ברחובות ברלין ומינכן תפלס פולקסווגן אפ! בעזרתו של מנוע שלושה צילינדרים בנפח 1,000 סמ"ק, בהספקים שבין 60 ל-75 כ"ס. צריכת הדלק של מנוע זה עשויה להגיע ליותר מ-23 ק"מ לליטר, בסיועה של מערכת "עצור וסע" המדוממת את המנוע בעמידה. בתערוכת פרנקפורט הוצגה המכונית רק בגרסת 3 דלתות, כאשר תצורת 5 הדלתות הוצגה בתחפושת של "רכב שטח" – ולא ברור עדיין אם האיפור הקרבי יגיע גם לפס הייצור. מהיבואנית "צ'מפיון מוטורס" נמסר כי נבחנת האפשרות לייבוא המכונית לישראל.

 

לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. האם תוצג גם בהפניניג הענק של הרכבים בסוכות??  ידוע מתי תגיע אלינו לארץ כבר?

מאיר ב,30.09.2011

2. אפשר להבין למה הם כל כך מתאמצים?  הרי הפיקנטו לוקחת אותה בסיבוב, גם בעיצוב המרענן של...

שימי,11.10.2011
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים