בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

על המסלול עם דגמי AMG של מרצדס

מרצדס AMG

עשרות מכוניות מרצדס בגרסאות AMG, אלפי כוחות סוס ומסלול מירוצים חדש ברמה בינלאומית. זה נשמע כמו אירוע בחו"ל, אבל זה ממש מה שקרה השבוע במרחק של כמה דקות מבאר שבע.מאת דניאל סקלי
צילומים: רונן טופלברג
 
כמנהגו אחת לשנה, כלמוביל יבואן מרצדס מקיים אירוע נהיגה מושקע שנפרש על פני שלושה ימים, כאשר הפעם בחרה היבואנית לחנוך את מסלול המירוצים החדש בשדה תימן. עיתונאים ולקוחות המותג הוזמנו לנהוג על מרבית דגמי AMG שנמכרים בארץ, בשלוש תחנות שונות: מסלול Time Attack (מדידת זמנים) בנהיגה על התותחים הכבדים: מרצדסC63 AMG  סדאן, מרצדסC63s  קופה ומרצדס A45 AMG. תחנה שניה כללה הקפה בשיירה מאחורי מכונית קוצבת (Pace Car) ובתחנה השלישית היה מסלול ג'ימקאנה עם דגמי קופה וקבריולה "רגילים" של סדרות C ו-E. בחלק מהתחנות הנהיגה התקיימה בהדרכה צמודה של צמרת מדריכי הנהיגה ונהגי המירוצים הישראליים, ביניהם ליאור לוי, אלון דאי, ארז ליבן, ירין שטרן, ירון אדרי ואון יעקבסון. 

מרצדס AMG
 
למרות שהמסלול לא הושלם במלואו והמתחם שנקרא Motor City צפוי להתרחב משמעותית בהמשך, ניתן היה להתרשם מהרמה הגבוהה של הביצוע והתכנון של מסלול האספלט שהתבצע בשיתוף גורמים בינלאומיים. המסלול, באורך של 2.1 ק"מ וברוחב של 12-15 מטר, כולל פניות איטיות, פניות מהירות, ישורות ארוכות והפרשי גובה - תענוג אמיתי לנהיגה. 
 

הנהיגה על המסלול נתנה הזדמנות לדגמי ה-AMG השונים להוכיח מה הם שווים: מרצדס C63 סדאן מזנקת מעמידה כמו צ'יטה ומצליחה להוריד לאספלט ביעילות מופתית את כל 510 סוסיה. מאחר וה-A קלאס החדשה עדיין לא הגיעה לארץ ועדיין לא הוצגה לה גרסת AMG, נהגנו על A45  מהדור היוצא - מכונית קטנה יחסית שמעבירה את כל 381 סוסיה לכביש דרך הנעה כפולה. מדובר במכוניות מרשימות לנהיגה שמתאימות לנהיגת מסלול.

מרצדס AMG
 
לסיכום היום החם והמהיר הזה שכלל 6441 כ"ס על המסלול, האירוע הזה פתח לנו את התיאבון ואת הציפייה לקיום אירועי נהיגה אמיתיים בישראל. ברבות הימים, כך אנו מאמינים, יוכלו להתקיים גם מירוצים של ממש במסלול החדש והמרשים בשדה תימן. 

מרצדס AMG

לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים