בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סקודה חושפת קונספט חשמלי בשנגחאי

סקודה ויז'ן E


סקודה ויז'ן E לוקח את סקודה לראשונה לתחום החשמלי. הבסיס הוא הקודיאק קופה, והחזון מדבר על טווח של 600 ק"מ ויכולות אוטונומיותמאת נועם ריין

עד היום, קבוצת פולקסווגן נגעה בזהירות מרבית בתחום הרכב החשמלי. היא לא קפצה למים בנחישות של טויוטה, וגם לא השיקה דגמים חשמליים בקול תרועה כמו שברולט או ניסאן. כן, יש בקונצרן הגרמני מספר דגמים הנעזרים בחשמל - אבל המותג סקודה, למשל, ידע עד היום להסתדר עם בנזין או סולר בלבד.

סקודה ויז'ן E

דגם חדש שמציגה סקודה בתערוכת שנגחאי אמור לסמן את המעבר של המותג הצ'כי למכוניות חשמליות. סקודה ויז'ן E, כפי שמכונה רכב הקונספט, הוא למעשה גרסה של הקודיאק קופה (דגם שאושר לייצור, בשלב הזה לשוק הסיני בלבד) - והייחוד שלו הוא השימוש בחשמל בלבד.


הויז'ן E מבוסס על פלטפורמה חשמלית חדשה (MEB), והוא מצויד בסוללה המעניקה לו טווח נסיעה של 600 קילומטרים - וגם נטענת בתוך 30 דקות, לכדי 80% מהנפח. המנוע החשמלי מייצר במקרה הזה 306 כ"ס, עם מהירות מרבית של 180 קמ"ש. ההנעה היא לכל הגלגלים, אך לא באמצעות 4 מנועים חשמליים נפרדים כפי שכבר ראינו בדגמי תצוגה של יצרניות אחרות.

בנוסף, סקודה טוענת כי הויז'ן E יוכל לנטר ולעקוב אחרי מצב הבריאות והעירנות של הנהג, בין היתר באמצעות מדידת דופק ותנועות עיניים. במקביל, יצויד הרכב ביכולות נהיגה אוטונומיות - כך שייתכן ומעקב הבריאות כלל לא נדרש...

סקודה ויז'ן E

אבל הויז'ן E הוא כרגע בגדר חזון, ולא פחות ממנו - מעניינות התכניות של סקודה לטווח הקרוב יותר. בתוך כשנה וחצי, בתחילת 2019, תציג סקודה גרסת פלאג אין הייבריד לסופרב, ואחריה יופיעו גם גרסאות חשמליות לאוקטביה ולקודיאק. במסגרת אירוע השקה וירטואלי שנערך אמש (ג') בתל אביב, ציינו אנשי צ'מפיון מוטורס כי בכוונתם לבחון ולשווק כל דגם חשמלי והיברידי שתציג היצרנית בעתיד.


לדגמי סקודה בישראל - סקודה
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים