סקודה אוקטביה מקבלת שריריםסקודה אוקטביה RS, גרסת הביצועים של המשפחתית השימושית, מגיעה לישראל עם 220 כ"ס ותג מחיר שמתאים למשפחות המאיון העליוןמאת: אסף בר-שי

קחו את אחת המכוניות המשפחתיות הטובות ביותר שאפשר לקנות כיום בישראל, ועכשיו תזרימו אליה מזרקים של סטרואידים. סקודה אוקטביה, המכונית המשפחתית עם תא המטען העצום, מגיעה מעתה לישראל גם בגרסה ביצועיסטית, שנקראת סקודה אוקטביה RS. בעבר (2009-2011) כבר נמכרה המכונית בישראל, אולם כעת היא שבה אלינו.

סקודה אוקטביה RS
סקודה אוקטביה - תא המטען נשאר, אבל המנוע והמתלים באו מעולם אחר / צילומים: סקודה

גרסת הביצועים של סקודה אוקטביה מקבלת את מנוע הבנזין, 2 ליטר, המוגדש של משפחתית הספורט, פולקסווגן גולף GTI. המנוע מייצר הספק של 220 כ"ס - 20 כ"ס יותר מהדור הקודם של סקודה אוקטביה RS. המנוע צמוד לתיבת הילוכים אוטומטית-רובוטית כפולת מצמדים ולה שישה הילוכים. המכונית החדשה מאיצה למאה קמ"ש בתוך 6.9 שניות קצרות (לעומת 7.2 שניות בדור הקודם) והמהירות המרבית עומדת על 245 קמ"ש (240).
נוסף על המנוע החזק, סקודה אוקטביה RS עברה טיפול מסיבי ברכיבים שונים בשלדה ובמתלים, שנועדו לשפר משמעותית את יכולת ההתנהגות שלה. המכונית נמוכה מאחותה המשפחתית הסולידית, סקודה אוקטביה הרגילה, הותקנו בו מתלים שונים וישנה שליטה אלקטרונית על רכיבים מכאניים שונים. כדי שלא נפספס את ה"זאב בעור כבש" הזה, מצוידת סקודה אוקטביה RS בגלגלי 19 אינץ', חזית ייחודית, תאורת LED וצינורות אגזוז בולטים. במלים אחרות, זאב בעור כבש עם משקפי שמש ומעיל עור .

סקודה אוקטביה RS

סביר שמי שקונה מכונית ביצועים יקרה, מודאג פחות מצריכת הדלק של המכונית, אולם אנשי סקודה מציינים שהמכונית חסכונית בכ-20% לעומת קודמתה, בין היתר בזכות השימוש במערכת סטארט-סטופ שמכבה את המנוע כשאין בו צורך, ומתניעה אותו באופן מיידי כשצריך לזוז.

מחירה של סקודה אוקטביה RS בישראל עומד על כ-215 אלף שקלים. באירוע ההשקה תינתן הנחה של 7,000 שקלים.

לדגמי סקודה בישראל - סקודה
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים