בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ספטמבר 2019: המכוניות הנמכרות בישראל

קורולה מול איוניק


218,094 מכוניות חדשות נמכרו בישראל ב-3 הרבעונים הראשונים של 2019. מי המותגים שהתחזקו ומה המהפך שקרה בטבלת הדגמים?מאת נועם ריין
 
בחודש החולף עלו על כבישי ישראל 17,740 מכוניות חדשות, לא כולל מוניות, משאיות ואופנועים. הנתון הזה מהווה עליה משמעותית לעומת ספטמבר שעבר, אך זהו נתון מטעה - מכיוון שבשנה שעברה החגים חלו בספטמבר בעוד השנה הם חלים באוקטובר. מתחילת השנה ירדו מסירות הרכב ב-3.2% לעומת התקופה המקבילה ב-2018 - ירידה מתונה אך עקבית.
 

בטבלת המותגים הנמכרים ביותר, יונדאי ממשיכה להוביל ונהנית ממספרי מכירות מרשימים של האיוניק, ה-i10 והטוסון. 
 
במקום השני ניצבת טויוטה, עם עליה של כמעט 24% במסירות מתחילת השנה. האחראית העיקרית לכך היא הקורולה החדשה כמובן, אך גם הראב 4, היאריס וה-C-HR רשמו מכירות נאות. שני המותגים המובילים צפויים לסבול מעליית המס על המכוניות ההיברידיות בתחילת השנה הבאה.
 

בהמשך הטבלה ישנן עליות בולטות אצל מיצובישי ופיג'ו, אך מרבית המותגים האחרים רשמו ירידות משמעותיות. בצ'מפיון מוטורס יכולים לרשום שנה חלשה עם ירידות בולטות בכל המותגים (למעט סיאט שרשמה ירידה זניחה). כך גם אצל קרסו, יבואנית רנו ניסאן ודאצ'יה, וכך גם בסמל"ת - שאמנם נהנתה מעליה של 30% במסירות של ג'יפ - אך גם ספגה ירידה דומה אצל סובארו ורשמה צניחה של 88% אצל פיאט.

 
מלבד כלמוביל, יבואנית יונדאי ומיצובישי, היבואנית הנוספת שיכולה ליהנות מהתוצאות היא לובינסקי - שרשמה עליות בפיג'ו, סיטרואן וגם ב-MG שזינקה ב-58%, עוד לפני השקת הדגם החשמלי.
 
הדגמים הנמכרים בישראל
אחרי שבסוף הרבעון הקודם הקורולה ניצבה מעט מעל האיוניק, הפעם נפתח ביניהן פער משמעותי - כך שהקורולה תסיים את השנה כמעט בוודאות כמכונית הנמכרת בישראל. אגב, מתוך סך המכירות של הקורולה 72% הן של גרסת הסדאן ההיברידית, 10% של גרסת הסדאן בנזין, 12% של גרסת הסטיישן ו-6% בלבד להאצ'בק.


 
יונדאי נהנית ממספרים מצוינים של האיוניק ורשמה ניצחונות מפתיעים בשני עימותים נוספים: ה-i10 עקפה את הפיקנטו ב-300 יחידות והטוסון עבר את הספורטז' במספר דומה. 
 
סקודה קודיאק ממשיך לצמצם את הפער מול מיצובישי אאוטלנדר, וקיה סטוניק מגיע למספרים יפים גם כן. לראשונה מזה שנים רבות, מאזדה 3 לא נמצאת ברשימת 20 הדגמים הנמכרים בישראל - וכך גם יונדאי אקסנט.
 
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. תוכלו לערוך מבחן משפחתיות חדש? היו הרבה שינויים בקטגוריה (לת)  

משה פיצ'ו,06.10.2019

2. רותם  שאין יותר מדי היברידיות במקומות הראשונים. מה שלא מ...

מה שבאמת מפתיע זה,07.10.2019

3. כמה חבל שאנחנו מדינת מונופול  נורא כואב לראות מותגים מצויינים שהיבואנים פשוט קטל...

אביגדור רוברמן,08.10.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים