בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סיטרואן C3 פיקאסו החדשהבתערוכת הרכב בפריז תציג סיטרואן את C3 פיקאסו ? מיקרוואן על בסיס הדור הבא של C3.
מאת בן חסון

באיחור ניכר סיטרואן מצטרפת לסגמנט המיקרוואנים עם C3 פיקאסו. סיטרואן C3 פיקאסו נכנס לשוק מתפתח ורווי מתחרים (סקודה רומסטר, יונדאי מטריקס, נסיאן נוט ועוד) ולכן בסיטרואן החליטו כי C3 פיקאסו יהווה קפיצת מדרגה בסגמנט.


סיטרואן C3 פיקאסו. צילומים: יצרן

את שפת העיצוב החדשה סיטרואן מכנה "קסם שטני". ישנו שילוב בין מאפייני עיצוב מודרניים למאפייני רטרו. ניתן להבחין בדמיון בין C3 פיקאסו לבין אחיו הגדול סיטרואן C4 פיקאסו ומכונית הקונספט C-קקטוס. לסיטרואן C3 פיקאסו שטח חלונות גדול המאפשר ראות טובה (במיוחד שבוחרים באופציה לגג שמש פנורמי). לנו העיצוב קצת מזכיר את סיטרואן ברלינגו החדש.

המידות החיצוניות מציבות את סיטרואן C3 בצד הגדול יותר של הסקאלה - אורך 408 ס"מ, רוחב 173 ס"מ וגובה 162 ס"מ. נתון בסיס הגלגלים לא נמסר אך מכיוון שהוא מבוסס על הפלטפורמה של פיג'ו 207 ניתן לשער כי הוא ינוע באזור ה-255 ס"מ (על הפלטפורמה הזו תבוסס גם C3 הבאה, מכונית הסופרמיני של היצרן לכשתוצג בשנת 2009).


סיטרואן C3 פיקאסו. "קסם שטני"

כול מיקרוואן חייב בשימושיות ומרווח מרשימים ביחס לגודל ובסיטרואן מבטיחים למרווח הגדול בקטגוריה. מבחינת שימושיות לא ניראה שהולכת להיות בעיה – בתא הנוסעים מפוזרים שלל תאי אסון ותא המטען יכול להגיע עד לנפח של כ-500 ליטר לפני קיפול המושבים. אלו האחוריים יכולים לנוע על מסילות בנפרד לפנים ולאחור ובעת הצורך גם להתקפל בכדי ליצור משטח הטענה גדול ושטוח.

אל C3 פיקאסו ישודכו מנועי בנזין חדשים, חסכוניים ומתקדמים. המנועים הם מסדרת VTi  ויכללו מנוע בנזין בנפח 1.4 ליטר 95 כ"ס ובנפח 1.6 ליטר 120 כ"ס (אותו אחד שפותח בשיתוף עם ב.מ.וו). כמובן שישנה אפשרות למנוע דיזל, אותו מנוע טורבו-דיזל מוכר בנפח 1.6 ליטר בעל הספק של 90 או 110 כ"ס. תיבות ההילוכים יהיו ידניות. אין כרגע מידע לגביי תיבות רובוטיות או אוטומטיות אך נכון לעכשיו ניראה כי אם תשודך תיבה אוטומטית זו תהיה ה-AL4 המוכרת והוותיקה (ניתן לראות שילוב שלה עם מנוע ה-1.6 בכמה מכוניות מבית הקונצרן – פיג'ו 308 וסיטרואן C4).

פרטים מלאים על המכונית יחשפו עם הצגתה בתערוכת פריז ואז יתבררו דברים בנוגע להגעתה ארצה. נכון לעכשיו היבואן לא מסר מידע לגביי אפשרות ייבוא או מחירים משוערים.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים