בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סוזוקי סוויפט החדשה נחשפתקטנה יותר מבחוץ אבל גדולה מבפנים, ויש גם הנעה היברידית. כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על סוזוקי סוויפט החדשהמאת נועם ריין

מעטות יצרניות הרכב שיכולות להגדיר מכונית סופר מיני כ"ספינת הדגל" של המותג. סוזוקי היא ללא ספק אחת מהן. השם "סוויפט" נמצא איתנו מתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת, ובגלגול הנוכחי שלה - מאז 2004 - נמכרו בעולם לא פחות מ-5.3 מיליון סוויפטים. כעת מציגה סוזוקי ביפן את הדור החדש של המכונית הקטנה, עם שינויים (לא גדולים) כמעט בכל תחום.

סוזוקי סוויפט החדשה

העיצוב החינני, שהוא אולי הסמל של הסוויפט בדורות האחרונים, לא עבר שינויים דרמטיים. מלפנים מציגה הסוויפט חזית בולטת עם גריל גדול ו"מחייך" בסגנון דומה לזה שראינו באופל אדם. מהצד ניתן להבחין בטרנד העכשווי של תעשיית הרכב - קורות מושחרות שאמורות לתת תחושה של גג צף וידית נסתרת לדלת האחורית, במטרה לטשטש את קווי המתאר של הדלת ולהקנות למכונית סגנון דמוי קופה. מאחור הפנסים עברו לתצורה רוחבית יחסית, שמזכירה את יחידות התאורה בסוזוקי בלנו.


בתוך תא הנוסעים השינויים לא מהותיים, ונראה שסוזוקי בחרה שלא לצאת מהשבלונה השמרנית שלה. ניתן לזהות גלגל הגה קטום ומסך מולטימדיה גדול יחסית, וגם מספר פריטי אבזור כמו בקרת אקלים, כפתור התנעה ואת מסך התצוגה המרכזי והצבעוני שגם אותו פגשנו בבלנו.

גם מבחינת המימדים, הסוויפט החדשה לא מביאה בשורה דרמטית. ס"מ בודד אחד קוצץ מהאורך ומהגובה של המכונית, שעומדים מעתה על 384 ס"מ ו-150 ס"מ בהתאמה; הרוחב נותר ללא שינוי, 169.5 ס"מ, אך לבסיס הגלגלים נוספו 2 סנטימטרים והוא עומד כעת על 245 ס"מ. המשקל העצמי של המכונית נמוך במיוחד: רק 890 ק"ג לגרסת הבנזין האוטומטית.

סוזוקי סוויפט החדשה

הסוויפט הושקה ביפן כשהיא מצוידת ב-3 יחידות הנעה. המנוע הבסיסי יהיה בנפח 1.2 ליטר, עם הספק של 91 כ"ס ומומנט של 12 קג"מ. זהו אותו מנוע שקיים בבלנו ובאיגניס, והוא יוצע עם תיבת הילוכים ידנית או רציפה. צריכת הדלק ברציפה עומדת על 24 ק"מ לליטר.

אותו מנוע יוצע גם בגרסה היברידית עם תוספת של מנוע חשמלי, שתאפשר לו להגיע לצריכה של 27.4 ק"מ לליטר. גרסה מעניינת יותר מצוידת במנוע טורבו-בנזין בנפח 1.0 ליטר, עם הספק של 102 כ"ס, מומנט של 15.3 קג"מ וצריכת דלק של 20 ק"מ לליטר. גרסה זו מצוידת בתיבת הילוכים אוטומטית-פלנטרית עם 6 הילוכים. באופן מפתיע מעט, הסוויפט תוצע בעולם גם בגרסאות הנעה כפולה - אך אלו לא יהיו רלוונטיות לשוק הישראלי.

סוזוקי סוויפט החדשה

תושבי יפן יוכלו לרכוש את סוזוקי סוויפט החדשה כבר בשבוע הבא. באירופה היא תערוך הופעת בכורה בתערוכת ז'נבה בחודש מרץ, ומהיבואנית "מכשירי תנועה" נמסר כי עדיין לא ידוע מועד הגעתה של המכונית לישראל.


לדגמי סוזוקי בישראל - סוזוקי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים