סובארו XV מודל 2021: מה השתנה?

סובארו XV מודל 2021: מה השתנה?


רכב הפנאי סובארו XV הגיע לישראל בימים אלו לאחר שעבר מתיחת פנים. אלה השינויים של מודל 2021מאת מערכת iCar בשיתוף סמלת
 
סובארו XV, רכב הפנאי הקומפקטי של סובארו, נמצא איתנו כבר כמעט 10 שנים. בדור השני של ה-XV, שנחשף בתערוכת פרנקפורט 2011, הרכב לבש את הצורה שמוכרת לכולנו היום, ואילו הדור הנוכחי והשלישי במספר נחשף בתערוכת ז'נבה בשנת 2017 והציג עיצוב מודרני יותר, מימדים מוגדלים ושיפור במנועים ובתחום הבטיחות. בסוף אותה שנה הוא הגיע אלינו ושמר מאז על מעמדו כרכב ה-4X4 הנמכר ביותר בישראל.

סובארו XV Crosstrek
 
בקיץ האחרון חשפה סובארו בארה"ב את מתיחת הפנים של ה-XV, או "Crosstrek" כפי שהוא מכונה ביבשת החדשה, עם מספר שינויים בתחומי העיצוב, האבזור והבטיחות. בימים אלו מגיע הדגם המעודכן לישראל, ואנחנו לקחנו אותו לנסיעת היכרות מחודשת ובדקנו מה בדיוק השתנה ב-XV מודל 2021.
 

עיצוב מעודכן

כמו שמקובל במתיחות פנים, העיצוב לא השתנה באופן דרמטי אך בהחלט זכה לכמה עדכונים שהופכים את המראה של ה-XV למודרני ונאה יותר מבעבר. בפגוש הקדמי ניתן לפגוש בבתי פנסי ערפל בצורת ראש חץ ובחיפויים שחורים גדולים יותר בצדדים ובחזית. ההגבהה של האיזור המושחר בפגוש מעניקה מראה אגרסיבי ותחושה של רכב גבוה יחסית.

סובארו XV Crosstrek
 
השבכה הקדמית עודכנה גם היא וכעת פתחי זרימת האוויר גדולים יותר וה"כנפיים" מצידי סמל המותג מודגשות יותר וזוכות לגימור כסוף. מאחור השינוי כולל עדכון קל לגימור השחור בצידי הפגוש. בנוסף זכה ה-XV לחישוקי 17 אינץ' בעיצוב חדש, שונים במעט מאלו שהוצעו בדגם היוצא. 
 
לסיום, מעתה יוכלו הלקוחות לבחור את ה-XV גם בצבע חדש - צהוב פלזמה. קלאסי לאוהדי מכבי או בית"ר, אבל לא רק...

סובארו XV Crosstrek
 

שדרוג למפרטי האבזור והבטיחות

הדור הנוכחי של סובארו XV הציג לראשונה את מערך הבטיחות המצוין EyeSight, המבוסס על שתי מצלמות (לעומת שילוב מוכר יותר של מצלמה ורדאר שיש אצל מרבית היצרנים).
 
המצלמות של מערכת ה-EyeSight ממוקמות בקצה העליון של השמשה הקדמית ונהנות מיכולת ראיית עומק ומהבחנה בין צבעים שונים, אלמנט שלא קיים ברדארים - מה שמסייע להבחין באורות בלימה של הרכב מלפנים, למשל. בנוסף, השימוש במצלמות גם מפחית את החשש מנזק אפשרי למערכות הבטיחות בנסיעת שטח, זאת לעומת מערכות המבוססות על רדאר הממוקם לרוב בתחתית הפגוש.

סובארו XV Crosstrek
 
לאחר מתיחת הפנים הגיעה גרסת כניסה חדשה לסובארו XV קרוסטרק שזוכה לשם Cross Style ומקבלת את מנוע 2.0 הליטרים החזק יותר.
 
בתחום הבטיחות חל שיפור לא מבוטל במסגרת העדכון: המערכת לבקרת סטיה מנתיב מסוגלת כעת לשמור על מרכז הנתיב ובהפעלת בקרת השיוט האדפטיבית מסוגלת גם לעקוב אחרי הרכב מלפנים.

מעבר לזה מציעה גרסת ה-Cross Style החדשה גם מערכת מולטימדיה עם קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, מצלמת רוורס, העברת הילוכים מגלגל ההגה ואת מערכת X-Mode המוכרת לנסיעה בשטח.
לצד רמת הגימור החדשה ימשיך ה-XV להימכר גם ברמות הגימור המוכרות Crosstrek ו-Crosstrek Plus, שכעת מציעות גם תוספת שימושית וייחודית לאבזור, בדמותו של חימום לגלגל ההגה וגם מפרטי אבזור עשירים הרבה יותר. את כל הפרטים תמצאו במנגנון השוואת הרכבים.

סובארו XV Crosstrek
 

ומה לא השתנה?

בסך הכל סובארו XV שמר על המתכון המוכר והאהוב. בחזית שוכן מנוע בוקסר בנפח 2.0 ליטרים, עם הספק של 152 כ"ס ומומנט של 20 קג"מ. בנוסף מוצעת גם גרסת 1.6 ליטרים במפרט אירופאי ושונה מעט.

מערכת המתלים של סובארו XV מעניקה כבעבר נוחות נסיעה טובה מאוד בעיר וגם על כבישים מהירים, ויחד עם בידוד רעשים מצוין מתקבלת איכות נסיעה גבוהה מהמקובל בקטגוריה.

סובארו XV Crosstrek

הנעת ה-4X4 של סובארו XV מעניקה לו יכולות שטח טובות מאוד, בין היתר הודות למערכת ה-X-Mode שמסייעת בהתמודדות עם הצלבות גלגלים וירידות. מרווח גחון מוצלח של 22 ס"מ מצליח לשמור את ה-XV רחוק מפגעי הקרקע וגם מהלך המתלה נדיב למדי - כך שניתן בהחלט להגיע עם ה-XV גם למסלולי שטח מאתגרים יחסית.
 

בסביבה הצפופה של רכבי הפנאי בישראל, סובארו XV נהנה מאופי ייחודי. השילוב של רמת נוחות גבוהה, רמת בטיחות מצוינת ויכולת שטח גבוהה הופך את ה-XV למוצר יוצא דופן, וכעת דגמי 2021 גם נראים מרשימים יותר מבעבר וגם מאובזרים יותר.


 

למאמר זה התפרסמו 10 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. האם תא מטען בנפח של צידנית השתנה? (לת)  

אני הולך,17.11.2020

2. למספר #1  מאחר ולא כתבו כלום (אני מניח שבמכוון), ניתן להניח ...

אסף,17.11.2020

3. חולה על הרכב הזה  יש לי כבר 3 שנים

דן,17.11.2020

4. הג'יפון היחיד שבאמת עושה שטח (לת)  

אלכס,17.11.2020

5. מישהו יודע מתי מגיע הדגם ההיברידי? (לת)  

סתיו,17.11.2020

6. יש 2 ג'יפונים קטנים ששווים את זה  דאצ'יה דאסטר וסובארו XV ואם רוצים להרגיש טוב גם ב...

רמי,17.11.2020

7. תא מטען מגוחך   אינו רכב משפחתי !!

צידנית ,17.11.2020

8. מתי תבינו   הנעה כפולה קבועה ללא הילוך כח זה טוב לשלג לא לשטח...

פחו,19.11.2020

9. יבואן דפוק ומחירים מופקעים (לת)  

זה למה לא,20.11.2020

10. מראות צד חשמליות  מדוע בדגמי הקרוסטראק אין מראות צד מתקפלות חשמליות ...

,30.09.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים