בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סובארו B3 סדאן מגיעהלאחר שנה ששווקה בארץ רק בתצורת ההצ'באק, תנחת בעוד כחודש הסובארו B3, המוכרת בעולם כאימפרזה, בתצורת הסדאן החביבה על הישראלים. 

 

מאת: טל ברונפר
 
 

סובארו נאלצה לפגוע בשתי נקודות תורפה של הצרכן הישראלי עם השקת האימפרזה החדשה, אשר מכונה כאן B3: גם רכב בתצורת האצ'באק (5 דלתות) וגם מנוע 1.5 ליטרים לא פופולרי. למעשה, בארה"ב, שבדומה לישראל חובבת סדאנים (תצורת 4 דלתות), הגרסה רבועת הדלתות משווקת במקביל לגרסת ההאצ'באק כבר מאז השקת האימפרזה המחודשת. עם זאת, סובארו בחרו שלא להתחיל לשווק את הסדאן לשווקים מחוץ לארה"ב עד לקיץ 2008. כעת, מגיעה גרסת הסדאן לארץ הקודש.

סובארו B3 סדאן החדשה

 

סובארו B3 סדאן והחזית המוכרת. צילום: יצרן

 
האימפרזה ה"מסודנת" תשווק עם מנוע 1.5 הליטרים של סובארו, שמניע גם את ה-B3 הרגילה. מנוע זה מפיק 105 כ"ס, בדומה למלכות קטגוריית הליסינג, מאזדה3 ופורד פוקוס. ההסבה לגרסת סדאן מתבטאת בגדילה במידות: הסובארו B3 סדאן ארוכה ב-17 ס"מ מגרסת ה-5 דלתות, ומציעה נפח תא מטען גדול יותר: 430 ליטרים לעומת 300 ליטרים באחרונה. מפרט האבזור – דומה לגרסת ההאצ'בק.
 
 סובארו אימפרזה סדאן
סובארו B3 סדאן - מבט מאחור. צילום: יצרן
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחיר ה-B3 סדאן לא נקבע רשמית על ידי היבואן, אך הוא צפוי להיות במסגרת גבולות קבוצה 2, שמהווה את רוב המכירות – רובן מליסינג, ולפיכך סביר להניח כי הוא יעמוד על 111,000 שקלים או פחות. יבואן סובארו לישראל מקווה להגדיל את מכירות סובארו שנפלו בעשרות אחוזים בהשוואה לשנה שעברה, עקב היעדר גרסת סדאן למשפחתית הפופולרית. האם תצליח ה-B3 להדיח את מלכת המכירות – מאזדה3? לא סביר, אך צפויה לה הצלחה נאה בשוק הישראלי לכשתנחת כאן באוגוסט הקרוב.

לדגמי סובארו בישראל - סובארו

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים