בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סובארו חוקרת ליקויים בבקרת האיכות

סובארו חוקרת ליקויים בבקרת האיכות


סובארו הודיעה כי היא עורכת חקירה פנימית לאחר שהתגלה כי אישור בקרת האיכות הסופי לרכבים לא בוצע כראוימאת רן סגל
 
סובארו הכריזה על חקירה פנימית לאחר שנמצאו עדויות לביצוע בקרת איכות שנערכה שלא על פי ההנחיות בשני מפעלים ביפן. הממשל היפני דורש מהיצרנים ביצוע בקרות איכות מסויימות טרם הרכב עוזב את המפעל. הבקרה כוללת בדיקות למערכת ההיגוי, הבלמים ומערכות חיוניות אחרות.

סובארו אימפרזה - חזית צד

סובארו מעסיקה כ-250 עובדים שעוברים הכשרה ייעודית שאורכת בין חודשיים לשישה חודשים, בסופה הם נשלחים למפעלים השונים לביצוע בקרות האיכות. לאחרונה התגלה שהעובדים שבחנו את הרכבים לפני עזיבתם את המפעל, היו עדיין בתהליך ההכשרה.
 
 
מסובארו נמסר כי בדיקות האיכות בוצעו, אך לא תועדו על-פי הנהלים והם בוחנים האם הדבר יצריך ביצוע "קריאה חוזרת" וזאת על מנת לבחון את הרכבים על-ידי נציג שהוכשר לכך. מדובר בכ-300,000 רכבים מכל הקטגוריות שיוצרו לאורך מספר רב של שנים, לצד זאת מציינים שככל הנראה רובם נמכרו בשוק היפני. במידה ותתבצע "קריאת חוזרת" המהלך יעלה לסובארו כ-44 מיליון דולר. סובארו עתידים לדווח אודות תוצאות החקירה עד ה-30 באוקטובר.
 
סובארו BRZ - חזית צד
 
מנכ"ל סובארו יאסויוקי יושינאגה אמר: "ערכנו את אותו התהליך במשך 30 שנים מבלי להבין שהוא לא תאם את נהלי הממשל. תהליך הבקרה הסופית חשוב מאוד ולא ידענו שלא עמדנו בדרישות". 
 
ההודעה מגיעה בהמשך להודעתה של ניסאן מוקדם יותר החודש. זו השהתה ייצור במפעליה ביפן בעקבות חקירה דומה, לאחר שכ-34,000 רכבים עברו ביקורת שלא כנדרש.

 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מחכים לתוצאות התחקיר.. כבר 2/11 (לת)  

משה,02.11.2017
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים