בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סובארו אסנט נחשף: פנאי עם 8 מושבים

סובארו אסנט נחשף: פנאי עם 8 מושבים


סובארו הציגה מחליפה לטרייבקה - רכב פנאי חדש וגדול עם 8 מקומות ישיבה. הכירו את סובארו אסנטמאת רן סגל
 
סובארו חשפה בתערוכת לוס-אנג'לס את ה"אסנט" (באנגלית – יתרון/מעלה), רכב פנאי גדול אשר עושה שימוש בפלטפורמה החדשה של היצרן. האסנט החדש מיועד למשפחות, עם אפשרות ל-7 או 8 מקומות. רכבי פנאי בעלי 7 או 8 מקומות הם טרנד  אמריקאי מוכר, אך דווא היצרנים האירופאים הם אלו שנכנסו אליו לאחרונה עם סקודה קודיאק, פיג'ו 5008 ורנו קולאוס החדש. בארה"ב יתמודד האסנט מול רכבים כמו מאזדה CX9, יונדאי סנטה פה וגם פורד אקספלורר, שברולט טראוורס וטויוטה היילנדר.

סובארו אסנט - צד - חזית
 
סובארו מדגישים כי האסנט הוא רכב פנאי המוכוון למשפחה שאוהבת לטייל. כפועל יוצא, על מנת לאפשר גישה נוחה לכניסה ויציאה גם מהשורה השלישית, מציינים סובארו כי זוויות הפתיחה של הדלתות רחבות במיוחד ואף הוסיפו מדרגות וידיות לנוחות מיטבית. 
 

גרסת 7 המקומות כוללת לראשונה בסובארו 2 "כסאות קפטן" בשורת המושבים השנייה. כך גם נוצר מרווח מספק בין שני המושבים למעבר נוח לשורת המושבים השלישית, שם לדברי סובארו גם מבוגרים ירגישו בנוח.

עוד מדגישים סובארו שיכולת הגרירה של האסנט היא מעל 2 טון, זאת כמובן לטובת גרירת קרוואן או סירה בחופשה המשפחתית.

סובארו אסנט - כיסאות קפטן
 

מידות

למרות שהאסנט תופסת את מקומה של הטרייבקה, היא גדולה ממנה בכל פרמטר. האורך הכללי עומד על 499.8 ס"מ (17.7 ס"מ יותר), רוחבה עומד על 193 ס"מ (5.3 ס"מ יותר) והגובה הכללי, כולל מסילות הגג, עומד על 181.9 (9.9 ס"מ יותר). בסיס הגלגלים עומד על 289 ס"מ מרשימים (14.2 ס"מ יותר). ללא ספק מדובר ברכב גדול, המתקרב למידותיו של הטראוורס העצום.
 

מנוע וביצועים

סובארו מציינים כי באסנט ישנו מנוע בוקסר חדש בנפח 2.4 ליטרים עם מגדש טורבו, ולדבריהם המנוע החדש עדיף בתחושות העידון והתאוצה לעומת מנועי 3.5 ליטר עם 6 צילינדרים של המתחרים. המנוע של האסנט מספק 260 כ"ס ומומנט של 38.3 קג"מ ומשודך לתיבה אוטומטית רציפה, אך ישנם פדלים מאחורי ההגה להעברת הילוכים מלאכותית. ההנעה הינה כפולה סימטרית, עם דיפרנציאל וקטורי לחלוקת המומנט.
 
מרווח הגחון בסובארו אסנט עומד על 22 ס"מ והרכב כולל גם את מערכת ה-X-mode לשיפור אחיזה בתנאי שטח בעייתים (כגון שלג ובוץ) ואפשרות בקרת גלישה במורד.

סובארו אסנט - אחור-צד
 

אבזור

סובארו אסנט מוכוון כמובן לשוק האמריקאי, והוא מאובזר היטב בהתאם. האבזור כולל מערכת מולטימדיה, בקרת אקלים מפוצלת עם שליטה נפרדת ליושבים מאחור, כיסאות מאווררים (לראשונה בסובארו), שקעיUSB  ומעמדי כוסות המאפשרים גם התאמה לטאבלטים, גג פנורמי, מצלמת רוורס, מערכת "auto-hold" וצמיגי 18 אינץ' במידה 245/60 או צמיגי 20 אינץ' במידה 245/50.
 
בתחום הבטיחות,לאסנט 7 כריות אוויר (כרית שביעית לברכי הנהג) ומוצעת כסטנדרט מערכת EyeSight של סובארו הכוללת בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חירום אוטונומית (גם בנסיעה לאחור), התרעה לרכב בשטח מת, בקרת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי, תאורה עוקבת פנייה ומעבר אוטומטי לאורות גבוהים.

סובארו אסנט - דשבורד
 
יצור הרכב יתחיל בחודשים הקרובים במפעל סובארו שבאינדיאנה, ארה"ב, ומתוכנן לשיווק בקיץ 2018. מחברת סמל"ת, יבואנית סובארו לישראל, מסרה כי בשלב זה מתנהל משא ומתן עם היצרן לגבי שיווק הרכב בישראל.
 
 
לדגמי סובארו בישראל – סובארו
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. בקרוב בהחל מ 270 אלף ש"ח אצל המשווק הקרוב למקום מגורך (לת)  

רועי,29.11.2017
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים