בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

נפתחים לעולם: אופל קסקאדה הפתוחה הוצגהאופל קסקאדה, מכונית פתוחה חדשה מבית אופל, מבוססת על האסטרה המוכרת אבל היא מכוונת גבוה בהרבה.מאת יתיר דוידוביץ

חברת המכוניות אופל תמיד נתפסת כחברה שמתמקדת ברכבים משפחתיים ומשעממים אבל האמת היא שפה ושם מצליחה מכונית מרהיבה לחמוק תחת עינם הבוחנת של הגרמנים. הנמלטת הפעם היא אופל קסקאדה, מכונית פתוחה המבוססת על אופל אסטרה המוכרת לנו. אך אל תסיקו מזה שמדובר בגרסה פתוחה של האסטרה, המטרה של אופל בהצגת הקסקאדה, ובכלל בזמן האחרון, היא לפנות לשוק יוקרתי יותר.

הדור הקודם של האסטרה הוצע גם בגרסת קופה קבריולט (TwinTop) שהציעה גג קשיח נפתח. הקסקאדה אינה גרסת גג נפתח לאסטרה הנוכחית ולכן למרות זאת בקסקאדה בחרו אנשי אופל לשים גג בד אולם בעזרת התמקדות באיכות הגג הם צופים להציע בידוד רעשים טוב במיוחד ועמידות גבוהה. אופל קסקאדה אינה המשך של אותה אסטרה TwinTop אלא רכב חדש לחלוטין שמבוסס על האסטרה הנוכחית אולם יתחרה בפלח שוק יוקרתי יותר שם מתחרות מכוניות גדולות יותר, כלומר, מול מכוניות כמו אודי A4 קבריולט ומתחרותיה. בכדי לאפשר את המרחב הפנימי הנדרש לארבעה אנשים (לפחות לפי הצהרות היצרן) העדיפו באופל לצייד את הקסקאדה בגג נפתח העשוי בד. גג זה, לטענת הגרמנים, מציע חוזק מבני גבוה ובידוד רעשים משופר דבר שיאפשר לחסוך במשקל לשפר את היכולות הדינאמיות ועוד.


אופל קסקאדה. רק אל תקראו לה אסטרה / צילומים: יצרן


בפן הטכני אפשר לציין את מנוע ה-1.6 ליטר מוגדש הטורבו החדש שמציעה חברה. המנוע האמור צפויי להציע 170 כוחות סוס פחות או יותר. בנוסף הקסקאדה תציע את אותו מערך מתלה קדמי המוצע בגרסת הספורט - אופל אינסיגניה OPC וכן באסטרה GTC. המתלה הקדמי אמור לשפר את התנהגות הכביש ולספק אחיזה גבוהה.

פנים הרכב צפויי להציע איכות גבוהה בהרבה מבאסטרה ומרבית החומרים יהיו זהים לאלו שמוצעים במכונית המנהלים של החברה, אופל אינסיגניה. ריבוי הפריטים שמגיעים דווקא מהאינסיגניה ולא מהאסטרה מצביע על הקו אליו פונה החברה הגרמנית שפונה יותר ויותר לקהל איכותי ואנין תוך שהיא משקיעה בעיצוב החיצוני ובאיכות החומרים. אופל אדם הייתה הסנונית הראשונה שהצביע על הקו הזה באופל והקסקאדה המסקרנת מקווה להמשיך את הקו.

לדגמי אופל בישראל - אופל

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים