בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ניסאן ליף החדשה 2010ניסאן הציגה את המכונית החשמלית הראשונה שלה שמיועדת לייצור סדרתי. ומתי יחל השיווק? כבר במהלך שנת 2010מאת בן חסון

האם ניסאן תהיה הראשונה לשווק מכונית חשמלית בארץ הקודש? יכול להיות. ניסאן הציגה את המכונית החשמלית שלה שתתחרה בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות.
החשמלית החדשה של ניסאן נקראת ליף (עלה – Leaf) ובניסאן אמרו כי השיווק יחל כבר במהלך שנת 2010 בארה"ב ויפן, מעט אחר כך השיווק יחל באירופה, וזה אומר שגם אצלנו.


ניסאן ליף החדשה. החשמלית הראשונה בארץ? / צילומים: יצרן

הליף הוצגה בגרסת 5 דלתות האצ'בק ובניסאן עשו מאמצים בכדי להפחית את מקדם הגרר שלהבזמן הנסיעה, ולכן התוצאה היא עיצוב מחודד וזורם (שמזכיר מעט את ניסאן נוט).
תא הנוסעים של הליף מציע מקום לחמישה נוסעים על מטענם והוא בעל עיצוב עתידני ומתקדם. הליף תגיע מצוידת כסטנדרט עם מערכת GPS שתתריע בפני ירידה ברמת החשמל שבמצברים ותודיע על תחנות הטעינה הקרובות.

המימדים של ניסאן ליף משייכים אותה לקטגוריית המשפחתיות הקומפקטיות (סובארו B3, פולקסווגן גולף). האורך עומד על 445 ס"מ הרוחב על 177 ס"מ – מימדים מקובלים לקטגוריה, אך הגובה עומד על 155 ס"מ גבוהים ובסיס הגלגלים עומד על 270 ס"מ מכובדים בהחלט.


ניסאן ליף. תא נוסעים עתידני על גבול הקונספט

כאמור, המנוע הוא מנוע חשמלי והוא מפיק 107 כ"ס (80 קילוואט) וכמעט 29 קג"מ (!). לשם השוואה נציג את מאזדה 3 החדשה, משפחתית עם מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטר. המנוע של המאזדה מפיק 105 כ"ס, נתון דומה לזה של הליף אך המומנט של אותו מנוע עומד על 14.7 קג"מ, כמעט מחצית מנתון המומנט של הליף.

טווח הנסיעה של הליף יכול להגיע עד ל-160 ק"מ וישתנה בהתאם לתנאי הנסיעה, כך ניסאן. המהירות המרבית מוגבלת ל-140 קמ"ש. נתוני ביצועים לא נמסרו אך בניסאן גאים בנתוני צריכת הדלק של הליף, סוף סוף יש להם מכונית שלא צורכת דלק כלל וכלל.
בכדי להטעין את המצברים במלואם יש לחבר את הליף לתקע חשמל רגיל (220V) למשך כ-8 שעות אך ניסאן גאה במערכת הטענה מהירה: בחיבור לתקע חשמל יעודי ניתן יהיה לטעון 80% ממצברי הליף בכ-30 דקות.


ניסאן ליף. מרכב 5 דלתות ייחודי אך מוכר

ניסאן הודיעה כי מחירי הליף יהיו מקבילים לאלו של הגרסאות הבכירות של משפחתיות קומפקטיות כמו פולקסווגן גולף. ומה זה אומר עבורנו? שיתכן כי עם תחילת השיווק באירופה הליף תנחת גם בארץ ובמחיר סביר. חזון המכונית החשמלית מתעורר לחיים?

לדגמי ניסאן בישראל - ניסאן

 

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. ישראלי  נשמע כמו רכב מדהים .בתיקווה שלא יהיה יקר יותר ממש...

ישראל,24.10.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים