בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

נחשפה פולקסווגן גולף החדשההדור השביעי של פולקסווגן גולף לא מביא בשורה מרגשת בתחום העיצוב, אך המשקל ירד וצריכת הדלק השתפרה
מאת נועם ריין

36 שנה לאחר שהתחילה שושלת הגולף, מציגה פולקסווגן את הדור השביעי של המשפחתית הקומפקטית שלה. כפי שניתן לראות מהתמונות (וכפי שניתן היה לצפות מראש), הגולף החדשה לא מציגה עיצוב מרהיב או חדשני במיוחד אלא רק מלטשת במעט את העיצוב הוותיק והסולידי. בנוסף מכריזה פולקסווגן על שיפור משמעותי במרווח לנוסעים ומודיעה על דיאטת רצח שעברה הגולף, במסגרתה היא השילה 100 ק"ג ממשקלה על מנת לשפר את צריכת הדלק.


פולקסווגן גולף החדשה. שמים לב להבדלים? / צילומים: יצרן

פולקסווגן גולף החדשה בנויה על פלטפורמת ה-MQB המודולארית של קונצרן פולקסווגן, אותה פלטפורמה עליה מבוססות אודי A3 וסיאט לאון החדשות שנחשפו לאחרונה. לעומת הגולף הנוכחית מציגה המכונית החדשה גידול במרבית הממדים: 5.6 ס"מ נוספו לאורך (שעומד מעתה על 4.25 מ'), 5.9 ס"מ לבסיס הגלגלים (2.63 מ'), הרוחב גדל ב-1.3 ס"מ בעוד הגובה קוצץ ב-2.8 ס"מ ויעמוד על 1.45 מטר בלבד. לטענת היצרנית, הסנטימטרים שנוספו משפרים את המרווח לנוסעים. בהשוואה למתחרות כמו יונדאי i30, פורד פוקוס והונדה סיוויק, הגולף החדשה היא עדיין מכונית קצרה יחסית כאשר בפרמטרים האחרים היא מתמקמת במרכז הקטגוריה.


לפחות בהתחלה, הגולף תשווק עם מנועי TSI שאינם מוכרים לנו ממשפחתיות אחרות של החברה. המנוע הבסיסי, בנפח 1.2 ליטר, יציג הספק של 85 כוחות סוס בלבד (זהה למנוע החלש של סקודה פאביה כיום) מה שמטיל בספק את אפשרות הגעתו לישראל. מנוע חדש בנפח 1.4 ליטר ינפק 140 כ"ס מרשימים ויציג גם טכנולוגיה חדשה ומעניינת: בנסיעה איטית ורגועה, ורק בין 1,400 ל-4,000 סל"ד, יכבה המנוע שניים מתוך ארבעת הצילינדרים שלו במטרה לחסוך בדלק, כאשר בתנאי עומס הוא יפעל באופן מלא וייתן את מלוא ההספק. עקרון דומה נכנס לפעולה בשנים קודמות במנועי ענק אמריקאים, אך זו הפעם הראשונה בה מופיעה טכנולוגיה כזו במנוע טורבו קטן. צריכת הדלק הממוצעת של הגולף עם המנוע החדש תעמוד על 20.8 ק"מ לליטר - נתון מרשים במיוחד עבור מכונית משפחתית שאינה היברידית.


לראשונה בדגמי הגולף תוצג מערכת לבחירת פרופיל הנהיגה בין שלושה מצבים: "אקו" לחסכון בדלק, "ספורט" לביצועים מרביים ומצב "נורמל" ביניהם. בנוסף, תשולב אפשרות של מצב "נוחות" בתיבת ההילוכים DSG כפולת המצמדים. בנוסף תוצע הגולף גם עם מערכות בטיחות שונות המסייעות לשמירה על נתיב הנסיעה, לניטור רכב בשטחים מתים ולשמירת מרחק, אך טרם ידוע מה תכלול הגרסה שתשווק בישראל. פולקסווגן גולף החדשה תוצג לציבור בתערוכת פריז שתיפתח בסוף החודש, ואלינו היא תגיע בתחילת השנה הבאה.

 

לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים