בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

נחשף פורד גלאקסי החדשהדור החדש של פורד גלאקסי נחשף לראשונה. העיצוב דומה לדגם היוצא, תא הנוסעים יהיה מרווח ושימושי יותר, ומתי הוא יגיע לישראל?מאת נועם ריין

פורד גלאקסי, האח הגדול והמרווח יותר של פורד S-Max, נמצא כבר זמן רב ברשימות ההמתנה שלנו. לפני יותר מחצי שנה נחשף הדור החדש של ה-S-Max, שמבוסס על פורד מונדיאו החדשה - ולכל הדגמים הללו אנו ממתינים בישראל כבר חודשים ארוכים. כעת מציגה פורד את הדור החדש של הגלאקסי, שמתבסס גם הוא על פלטפורמת המונדיאו.

פורד גלאקסי
העיצוב החיצוני דומה לזה של הדור היוצא, עם פרופורציות מאוזנות יחסית בין אורך לגובה, ומבנה שמבהיר כי מדובר ברכב גדול יותר ממרבית המיניוואנים הקומפקטיים - אך עדיין קטן ביחס לקרייזלר גרנד וויאג'ר ודומיו. בחזית מופיע כמובן העיצוב הנוכחי של דגמי פורד, עם הגריל הרחב א-לה אסטון מרטין, והפנסים המשוכים בזווית לאחור.

היצרנית עדיין לא מפרסמת את המימדים של פורד גלאקסי החדש, למעט שיפור של סנטימטרים בודדים במרווח לנוסעים מאחור. גם בדור החדש יציע הגלאקסי 7 מקומות ישיבה מרווחים למדי, כאשר לראשונה בסגמנט תהיה אפשרות לקפל כל אחד מהם באמצעות לחצן חשמלי - אך לא ברור אם האפשרות הזו תוצע בדגמים שימכרו בישראל.

פורד גלאקסי

עוד בתחום הטכנולוגיות ניתן יהיה למצוא בפורד גלאקסי את מערכת המולטימדיה החדשה Ford Sync 2, עם הפעלה קולית נרחבת, ודלת תא מטען שנפתחת בהושטת רגל. בתחום מערכות הבטיחות מציגה פורד את מיטב הטכנולוגיות שלה בגלאקסי החדש: ברכב יהיו מערכות להתראת התנגשות עם זיהוי הולכי רגל, מגביל מהירות עם פונקציית זיהוי תמרורים, חיישני אורות גבוהים למניעת סנוור, מערכת חניה אוטומטית כולל יציאה מחניה, בקרת סטיה מנתיב והתראה על רכב ב"שטח מת". עד כה פורד לא שיווקה בישראל מערכות בטיחות שכאלו, ומעניין יהיה לראות אם אלו יופיעו בגלאקסי החדש.

פורד גלאקסי

פורד גלאקסי יוצע עם מגוון רחב של מנועי בנזין ודיזל. הדיזל המעניין ביותר יהיה בנפח 2.0 ליטר, עם שני מגדשי טורבו והספק של 210 כ"ס, ואילו בהיצע מנועי הבנזין ניתן יהיה למצוא שני מנועי "אקובוסט" - האחד בנפח 1.5 ליטר עם 160 כ"ס, והשני בנפח 2.0 ליטר עם 240 כ"ס. בטכנולוגיות ההנעה ניתן יהיה למצוא מערכת "עצור וסע" לחסכון בדלק, מערכת טעינה רגנרטיבית המנצלת את אנרגיית הבלימה לטעינת המצבר ומפחיתה עומס מהמנוע, ומערכת שמסיטה את השלבים בגריל הקדמי לטובת שיפור היכולת האווירודינאמית.

פורד גלאקסי החדש צפוי להגיע לישראל לקראת סוף שנת 2015.


לדגמי פורד בישראל - פורד

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רכב מרשים  האם לדעתכם הוא יגיע לאיטליה בספטמבר הקרוב לציי ההש...

תומר,06.04.2015

2. שמעתי שמועה  שבחברת שמש רכבים יש תכנית לייבא את הגלאקסי החדשה 2...

ירון,20.07.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים