בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

נחשף: פורשה קאיין חדשחושפת דור חדש לרכב השטח המפואר, שהופך ליקיר החברה להגנת הטבע עם צריכת דלק מופחתת ואפילו מנוע היברידי נקי. בקרוב אצלנומאת אורן דורי
 
לפני עשור בלבד, שילוב המילים 'היברידי', 'רכב שטח' ו'פורשה' באותו משפט היה נשמע לנו כמו בשר עם חלב עם שרימפס למעלה. כיום, אף אחד לא ירים גבה לנוכח הידיעה הבאה: יצרנית מכוניות הספורט משיקה דור חדש ל-SUV מתוצרתה - פורשה קאיין. והפעם תהיה גם מהדורה חשמלית למחצה, כי ברמת אביב יש כבר מספיק זיהום מרידינג.

 

פורשה קאיין החדש
פורשה קאיין 2010. הצד האחורי התרכך, הצד הקדמי התחדד / צילומים: יצרן
 
תזמון החשיפה אינו מקרי, כמובן. תערוכת ז'נבה תיפתח בחודש הבא, בה יוסר הלוט באופן רשמי מעל לפורשה קאיין 2010. כמו כן, רק לאחרונה הוצג פולקסווגן טוארג החדש, אשר חולק שלדה ומכלולים רבים עם הקאיין. ומה אפשר להסיק מכך? כנראה שגם הצלע השלישית בטריו רכבי השטח - אודי Q7 העתידי - כבר קורמת עור וגידים במעבדה כלשהי באינגולשטדט רבתי.  
 
פורשה קאיין החדש יוצע עם שלושה מנועי בנזין: 3.6 ליטר עם 300 כ"ס בדגם הבסיסי, 4.8 ליטר עם 400 כ"ס בקאיין S, ו-500 סוסים משוגעים בגרסת ה-4.8 ליטר טורבו. לחובבי הדיזל יש בינתיים רק מנוע אחד בקטלוג - 3.0 ליטר עם 240 כ"ס. וכמובן, יחידה היברידית המשלבת בין מנוע טורבו-בנזין בנפח 3.0 ליטרים למנוע חשמלי. שיתוף פעולה מלא בין המנועים יניב 380 כוחות סוס, כאשר על כמעט 90% מהם יקבל קרדיט מנוע הבנזין.

 

פורשה קאיין החדש - תא נוסעים
פורשה קאיין 2010. תא נוסעים באיכות גבוהה
 
כל הגרסאות יציגו צריכת דלק משופרת בכ-20% משמעותיים לעומת הקאיין היוצאת. זאת, בין היתר, בזכות דיאטת חריפה שעבר משקל הרכב, וגם בשל תיבת הילוכים אוטומטית חדשה עם 8 מהלכים. כמו כן, תא הנוסעים צפוי להיות מרווח יותר מאשר זה של פורשה קאיין המוחלפת.
 
השיווק באירופה יחל כחודשיים לאחר תערוכת ז'נבה, במאי 2010. פורשה קאיין החדשה תגיע לישראל במחצית השניה של השנה.
 
לדגמי פורשה בישראל - פורשה
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. לא נראה משהו (לת)  

טובי,25.02.2010

2. ל1  תגיד שאתה מתוסכל שאין לך כסף לקנות אחד כזה...או שנ...

לא משהו הא...,26.02.2010
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים