דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

נוסעים למילואים ברכב חשמלי? יש מי שרוצה לעזור

Getting your Trinity Audio player ready...

המלחמה שפוקדת את ישראל מרחיקה ישראלים רבים מסביבת המגורים והעבודה. מאות אלפי ישראלים גויסו למילואים, מתוכם לא מעט הגיעו לבסיסים ולמוצבים ברכבם החשמלי - הרחק מעמדות הטעינה הביתיות, ובמקרים רבים גם הרחק מעמדות ציבוריות. במקביל, אלפי תושבים מעוטף עזה ומגבול הצפון התפנו מבתיהם, כאשר גם ביניהם יש רבים שזקוקים לטעינה עבור הרכבים החשמליים.

בימים האחרונים נרשמה התגייסות מרשימה בקהילות המקוונות של בעלי הרכב החשמלי, וכן אצל כמה מיבואני הרכב וחברות הטעינה, במטרה להקל במעט על המגויסים והתושבים המפונים.

בקבוצות הפייסבוק של בעלי הרכבים החשמליים מופץ קובץ ובו רשימה של קרוב ל-150 מתנדבים המוכנים לשתף את עמדת הטעינה הביתית שלהם עם כל מי שזקוק לכך וללא תשלום, בחלק מהמקרים גם עם אירוח לזמן הטעינה הממושך. ברשימה מופיעות עמדות הפרוסות ממורדות החרמון ועד לפאתי אילת, כולל כמה עמדות הממוקמות בישובים ערביים.

לרשימת המתנדבים המוכנים לסייע בטעינה ללא תשלום (קובץ Excel)

תושבים המתגוררים בסמוך להר-הרצל בירושלים הציעו את עמדת הטעינה הביתית שלהם עבור מי שמגיע ללוויות הרבות המתקיימות במקום, ובמקרים אחרים הציעו בעלי העמדות לאסוף את רכביהם של המשרתים במילואים מבסיסי צה"ל לטעינה ביתית, ולהחזיר אותם לבסיסים כשהם טעונים במלואם.

במסגרת יוזמה אחרת, של יבואנית BYD בשיתוף עם קהילת הלקוחות ברשתות החברתיות, מוענקים במתנה כבלי "סבתא" (לטעינה בשקע ביתי רגיל) וכבלי V2L לאספקת חשמל מתוך הרכב עבור מכשירים חיצוניים, ללקוחות החברה שגויסו למילואים או לתושבים שפונו מביתם.

במקביל, חברות טעינה רבות מעניקות טעינה חינם בעמדות הציבוריות לבעלי רכבים חשמליים. מייסד טסלה אילון מאסק הודיע כבר בשבוע שעבר כי יפתח את המטענים המהירים של החברה ("סופרצ'ארג'רים") לטעינה בחינם עבור כל לקוחות טסלה בישראל.

ב-EV EDGE פתחו לטעינה בחינם את העמדות המהירות בשדרות, אופקים, נתיבות ואשקלון, ובבתי המלון המארחים את מפוני עוטף עזה באילת, תל אביב, נתניה וים המלח.

ב-ZEN אנרג'י (לשעבר זוקו) פתחו לטעינה בחינם את העמדות המהירות בשדרות, נתיבות, רמת חובב, מצפה רמון, פונדק ה-101 על כביש הערבה ובקריית ענבים.

קבוצת לובינסקי (יבואני פיג'ו, סיטרואן, אופל, MG ו-DS) מעניקה שעת טעינה מהירה חינם ללקוחות החברה בעמדות הטעינה הנמצאות בסניפי החברה בשורק (ראשל"צ), ירושלים ובאר שבע.

באפקון פתחו לטעינה בחינם את כל העמדות בעוטף עזה וכן בבית החולים אסותא באשדוד, וגם בג'ינרג'י פתחו לשימוש בחינם כמה מהעמדות באיזור הדרום.

החברות גרינספוט וסקאלה, שמפעילות מספר קטן יחסית של עמדות לטעינה איטית, פתחו את כל העמדות ברחבי ישראל לטעינה בחינם.

בסונול עדכנו לאחר פרסום הכתבה כי יפתחו לטעינה בחינם את עמדות הטעינה הציבוריות הנמצאות ביישובי עוטף עזה וגבול הצפון.

בפז, המספקת אף היא עמדות טעינה מהירה בתחנות הדלק ברחבי הארץ ואף מקדמת אותן באופן נמרץ בחודשים האחרונים, לא פתחו את העמדות לטעינה חינם.

פורסם לראשונה ב- 17-10-23

למאמר זה התפרסמו 8 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה