בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס GLC: מתיחת הפנים נחשפה

מרצדס GLC: מתיחת הפנים נחשפה


ארבע שנים לאחר שהוצג, מציגה מרצדס את מתיחת הפנים לרכב הפנאי שנוגעת בעיקר למערכות הבטיחות ויחידות ההנעה. ויש גם גרסה ספורטיבית ל-GLEמאת רן סגל
 
מרצדס GLC הוצג בשנת 2015 כמחליפו של ה-GLK והוא ממוקם בין ה-GLA וה-GLE. בסוף השנה שעברה הציגה מרצדס גרסת F-Cell (תא דלק) וכעת מציגה את מתיחת הפנים של רכב הפנאי עם מגוון מערכות בטיחות ומנועים משופרים בעלי יחידה מיקרו-היברידית.

מרצדס GLC

עיצוב

מתיחת הפנים של ה-GLC מתונה יחסית בתחום העיצוב וכוללת יחידות תאורה ראשיות בעיצוב פנימי חדש, גריל בגימור שונה ועיצוב חדש לאיזור כונסי האוויר (המדומים) בפגוש הקדמי. מאחור השינוי מינורי וכולל עיצוב חדש לחלקם הפנימי של הפנסים. צבע אפור מט נוסף למבחר הצבעים וכן התעדכנו העיצובים לחישוקים הקלים בגודל 17 עד 19 אינץ'.
 

בפנים הרכב נוספו שתי אפשרויות גימור עץ חדשות והגה בעל משטח מגע לשליטה במערכות השונות. העיצוב הכללי נותר ללא שינוי, פרט ללוח מחוונים דיגיטאלי בגודל 12.3 אינץ' (אופציונאלי) ומסך מולטימדיה גדול יותר שכעת מתופעל באמצעות מגע, משטח מגע מרכזי או מההגה, מחוות יד או הפעלה קולית (וללא גלגלת שליטה).
 
גרסאות AMG Line יזכו לגריל היהלומים המוכר וגימורי AMG לפגושים וליציאות המפלט, מושבי ספורט וחישוקים בגודל 19 ו-20 אינץ'.

מרצדס GLC
 

יחידות הנעה וביצועים

מתיחת הפנים הביאה למרצדס GLC גם מנועים חדשים – מזהמים פחות וחסכוניים יותר הודות לסיוע ממערכת מיקרו-היברידית 48V. לכל המנועים תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 9 הילוכים והנעה כפולה.
 
מרצדס GLC300 ישווק עם מנוע 2.0 ליטר בהספק של 258 כ"ס ו-37.7 קג"מ. צריכת הדלק המוצעת עומדת על כ-13.8 ק"מ לליטר.
 
מרצדס GLC220d ישווק עם מנוע 2.0 ליטר דיזל בהספק של 194 כ"ס ו-40.8 קג"מ. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על כ-18.7 ק"מ לליטר.
 
מרצדס GLC300d ישווק מנוע 2.0 ליטר דיזל בהספק של 245 כ"ס ו-51 קג"מ. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על כ-17.2 ק"מ לליטר.
 
כמו כן ל-GLC המחודש מערכת בולמים אדפטיביים לשיפור הנוחות והתנהגות הכביש. בנוסף ישנו בורר מצבי נהיגה עם 3 אפשרויות – נוחות, ספורט וספורט+. שני המצבים האחרונים מקשיחים את הבולמים ומאפשרים יותר חופש למערכת בקרת היציבות. חבילת "שטח" מוסיפה שני מצבים נוספים - שטח ושטח+. מצב שטח מסייע לאחיזה במשטחים חלקים כגון בוץ, עפר, חול ושלג ואילו מצב שטח+ מסייע בנהיגה בשטח מאתגר יותר.
 

אביזרים ובטיחות

מערכת המולטימדיה החדשה של מרצדס MBUX הגיעה גם אל ה-GLC המחודש. מסך המערכת בגודל 10.25 אינץ' והיא מאפשרת הפעלה קולית למספר מערכות ברכב ואופציה למערכת ניווט בעלת יכולת "מציאות רבודה" העושה שימוש במצלמה קדמית והצגת פרטי הדרך על התמונה המוקרנת. כמו כן ישנה תאורת לד מלאה כסטנדרט (תאורת Multibeam אופציונאלית). כמו כן תוצע מערכת Energizing המאפשרת יצירת סוגי אווירה שונים ברכב על-ידי שימוש במערכת בקרת האקלים, השמע, עיסוי המושבים ותאורת האווירה.

מרצדס GLC
 
בתחום הבטיחות נוספו מערכות חדשות כגון בקרת נגרר וסיוע בתמרון והתרעת פתיחת דלתות לאחר עצירה, אשר תופעל במידה וישנה תנועה חוצה (רכב או דו-גלגלי). כמו כן ישנן מערכות אקטיביות כדוגמת בקרת שיוט אדפטיבית אשר מזהה עיקולים ופניות ומפחיתה את המהירות בהתאמה, מערכת חניה אוטומטית עם מערך מצלמות היקפיות, בקרת סטייה מנתיב והתרעת רכב בשטח מת הכוללת התערבות אקטיבית בהיגוי והתרעת תנועה חוצה לפנים כולל בלימה אוטונומית. מרצדס מציינים כי ל-GLC אפשרות לתקשר עם רכבים אחרים ולקבל התרעות אודות סיכונים אפשריים בדרך, אך לא מסרו כיצד המערכת פועלת והאם מדובר על תקשורת רק בין דגמי מרצדס או אחרים.
 
מכלמוביל, יבואנית מרצדס בישראל, נמסר כי מרצדס GLC המחודש יגיע לישראל באוגוסט 2019.
 

מרצדס AMG GLE53

רכב הפנאי הגדול, שעדיין לא נחת בישראל בדור החדש שלו, מקבל גרסה סמי-ספורטיבית מבית AMG. ה-GLE53 מצויד במנוע 6 צילינדרים בטור בנפח 3.0 ליטר. המנוע מספק 435 כ"ס ומומנט העומד על 53 קג"מ מ-1,800 סל"ד. המנוע משודך לתיבה אוטומטית בעלת 9 הילוכים וההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 5.3 שניות והמהירות המקסימאלית מוגבלת אלקטרונית ל-250 קמ"ש.
 
צריכת הדלק עומדת על 10.7 ק"מ לליטר. גם כאן נתונים אלו מתאפשרים הודות לשימוש ביחידה מיקרו-היברידית 48V אשר מסייעת לרכב בהאצות ומאפשרת שיוט לפרקי זמן קצרים על חשמל בלבד.

מרצדס GLE53 AMG
 
למרצדס AMG GLE53 הנעה כפולה ומתלי אוויר הכוללים גם בקרת גלגול אלקטרומכאנית. מתלי האוויר בשילוב עם מצב ספורט וספורט+ מנמיכים את הרכב ב-15 מ"מ ועוברים למצב נוחות רק כאשר הרכב מגיע ל-120 קמ"ש. ההנמכה מסייעת להתנהגות הרכב ושיפור האווירודינאמיות. ה-GLE53 מצויד בבלמי 400 מ"מ (2 בוכנות) מלפנים ו-345 מ"מ מאחור.
 
מהיבואנית כלמוביל נמסר כי מרצדס AMG GLE53 יגיע לישראל בחודש אוקטובר 2019.
 
 
לדגמי מרצדס בישראל – מרצדס
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים