בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס E קלאס מפשילה את הגגהכירו: E קלאס קבריולה, בשביל הימים האלה שחייבים שמש וקצת רוח בשיער
מאת טל ברונפר

מכוניות קבריולה הן דוגמה מובהקת למקרה קלאסי של היצע וביקוש. בחורף, מכירות המכוניות הפתוחות מדשדשות, ורק בוא האביב מזמן פריחה מחודשת ברכישות. אבל הטבע הוא לא מה שיעצור את מרצדס מלהציג מכונית קבריולה - הכירו: מרצדס-בנץ E קלאס קבריולה, המכונית הפתוחה שמתאימה לכל העונות, כך מרצדס.

הגרסה מופשלת הגג של מרצדס E קלאס קופה מוצגת בתערוכת דטרויט שבארה"ב, עם קריצה מובהקת לארץ ההולדת של המכוניות הפתוחות. כדאי לשכוח מכיבוש כבישים הרריים: הקבריולה החדשה של מרצדס מיועדת להיות מכונית נוחה ומסוגננת, לשיוט רגוע לאורך קו החוף של לוס אנג'לס. הגרמנים מבטיחים גם ארבעה מושבים "אמיתיים" שיתאימו גם לנוסעים מבוגרים.

מרצדס בנץ E קלאס קבריולה החדשה 2010

מרצדס E קלאס קבריולה. ככה היא נראית כשהגג פתוח / צילומים: יצרן

על אף הרנסנס העיצובי שעברה ה-E קלאס החדשה, עיצובה החיצוני של מרצדס E קלאס קברילה לא משאיר הרבה מקום לספק לזהות המותג. העיצוב מאופק, הקווים הכלליים מתונים, ארוכים ונינוחים. קווי המתאר הכלליים ובהם יחידות התאורה הקדמיות והאחוריות מוכרים לנו ממרצדס E קלאס קופה, אך מנגנון הגג הנפתח משאיר סרח עודף בחלקה האחורי של המכונית.

באופן מעניין, בחרו בחברה משטוטגרט להמנע משילוב מנגנון גג נפתח קשיח שהפך לנפוץ יותר ויותר לאחרונה. המטרה הבלתי מוצהרת: להמנע מקניבליזם בין דגמי החברה בעלי הגג הנפתח הקשיח (מרצדס SLK, מרצדס SL). במקום, נמצא כאן גג בד רגיל - במרצדס ממהרים להרגיע, ומבטיחים כי עיניין בידוד הרעשים זכה לתשומת לב רבה בתהליך הפיתוח וכי השימוש במנגנון הבד מפחית את משקל המכונית.

רוצים לנסוע עם גג פתוח ולא להרוס את התסרוקת? במרצדס מציעים "חבילת נוחות קבריולה", הכוללת מסיט רוח מיוחד (Aircap) הממוקם על השמשה הקדמית, ויקטין פלישת רוחות פרצים לתא הנוסעים. מערכת ה-Airscarf (צעיף אוויר) המוכרת מדגמי קבריולה אחרים של החברה, מחממת את צווארם של היושבים במכונית באמצעות זרם אוויר חם מאיזור משענות הראש.

עד כאן ההפתעות. מתחת למכסה המנוע נמצאות יחידות ההנעה המוכרות ממרצדס E קלאס קופה. בבסיס ההיצע האירופאי שוכנת יחידת E220 CDI, בעלת מנוע דיזל המפיק 170 כוחות סוס. ההיצע הבנזיני כולל יחידת E200 CGI בסיסית (184 כוחות סוס ומערכת לכיבוי המנוע בעצירות), כאשר בפסגת ההיצע שוכנת גרסת E500, בעלת 388 כוחות סוס. אלינו, ככל הנראה, תגיע יחידת הביניים - E350- לה מנוע 3.5 ליטרים המפיק 272 כוחות סוס ומשודך לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 7 יחסי העברה. באירופה, משווקת גרסה זו עם מערכת הזרקת דלק ישירה (CGI) התורמת לחסכון בדלק, אשר לא תשווק אצלנו בשל איכות דלק ירודה.

מרצדס בנץ E קלאס קבריולה החדשה 2010
מרצדס E קלאס קבריולה. ככה היא נראית כשהגג סגור

ומה עם גרסת AMG אימתנית? לא תהיה כזאת בעתיד הנראה לעין. מי שמוכן להתפשר יוכל לבחור בחבילת AMG אשר תוסיף, בין היתר, חישוקים מקוריים של הסדנה ונגיעות ספורטיביות בתא הנוסעים. רוצים את הדבר האמיתי? רק בגרסת הסדאן.

שיווקה של מרצדס-בנץ E קלאס קברילה באירופה החל כבר באירופה, אך אלינו היא תגיע ברבעון השני של השנה - כפי הנראה בגרסה בודדת, E350. על מחירים עדיין מוקדם לדבר, אך רמת הגימור צפויה להיות דומה לזו של מרצדס E קלאס קופה.

לדגמי מרצדס-בנץ בישראל - מרצדס-בנץ

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים