בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס CLA מתחדשתמרצדס CLA בגרסאות הסדאן והסטיישן עוברת מקצה שיפורים לקראת שנת 2017. עיצוב חיצוני מחודש, תא נוסעים משודרג, פנסי לד, פתיחת תא המטען ללא מגע וגרסת דיזל עם צריכת דלק פנומנאליתמאת פבל צ'רניצקי

איך אומרים בספורט, "הטבלה לא משקרת"? בכל הנוגע למרצדס CLA, הטבלה אומרת שהיא אחד הדגמים המצליחים ביותר בהיסטוריה של מרצדס עם קצב מכירות גבוה יותר משל ה-A קלאס עליה היא מבוססת ואפילו של ה"אלופה" הקודמת, C קלאס. היום מודיעה מרצדס על עדכון שעוברת ה-CLA בגרסת הקופה ארבע דלתות ובגרסת השוטינג ברייק (סטיישן), וכמיטב המסורת, מדובר על מה שנראה על פניו כשינויים מינוריים, אך מתחת לפני השטח יש לא מעט שדרוגים.


מרצדס CLA
מרצדס CLA. מתחדשת בשתי הגרסאות / צילום: מרצדס

עיצובה של ה-CLA מקבל עדכון עדין יחסית, עם פגושים חדשים, חישוקים חדשים בכל הגרסאות וגריל "יהלומים" שיגיע כסטנדרט בכל הדגמים ויחליף את זה עם שני הפסים האופקיים. ה-CLA45 AMG מוותרת על היהלומים ונשארת רק עם ה"כנף" המרכזית בגריל, שמופיעה גם בדגמים האחרים.

בתא הנוסעים מרצדס מציינת "שיפור משמעותי", אולם לפחות מבחינת העיצוב לא נראים שינויים מרחיקי לכת. רק כשמתעמקים יותר אפשר לראות שהמסך המרכזי (8 אינץ') הפך דק יותר ועיצובו שונה מעט, ריפוד המושבים הוחלף ויוצעו אופציות חדשות ורבות יותר לשילוב דיפונים בצבעים וחומרים שונים.

מרצדס CLA
מרצדס CLA. חומרי דיפון חדשים, מסך דק יותר ועוד

עוד חידושים ושינויים מכניסה מרצדס גם לרשימת האבזור. מערכת בלימת החירום האוטומטית שופרה, נוספו פנסי לד מלאים כסטנדרט, ולחבילת הכניסה ללא מפתח נוספה גם פתיחה (וסגירה ב-CLA שוטינג ברייק) חשמלית ו"ללא ידיים" של תא המטען ע"י נפנוף הרגל מתחת לפגוש האחורי.

מרצדס CLA
מרצדס CLA45. גם רשימת האבזור השתדרגה

היצע המנועים נותר גדול מאוד וללא שינויים מהותיים. מנועי הדיזל - ארבעה במספר - שככל הנראה גם הפעם ישארו באירופה, יגיעו בנפחים של 1.5 ו-2.2 ליטר עם הספקים שינועו בין 109 ל-177 כ"ס. מרצדס מתגאה במיוחד במנוע החלש ביותר, שמצליח להשיג - על הנייר לפחות - צריכת דלק של 28.6 ק"מ לליטר (27.8 לשוטינג ברייק) מבלי לוותר יותר מדי על הביצועים, שעומדים על 11.6 (11.9) שניות למאה קמ"ש ו-190 קמ"ש מרביים.

מרצדס CLA
מרצדס CLA. מבחר מנועים ענקי

לצד מנועי הדיזל תציע מרצדס גם שבע גרסאות של מנועי בנזין. ההספקים נותרו ללא שינוי - 122 כ"ס ו-156 כ"ס לגרסאות ה- CLA180 ו-CLA200 בהתאמה, שתיהן עם מנועי 1.6 ליטר. בגרסת CLA220 יפיק מנוע ה-2.0 ליטר 184 כ"ס, בגרסת CLA250 הוא יחלץ 211 כ"ס וגרסת ה-CLA250 תקבל 218 כ"ס.

מרצדס CLA
מרצדס CLA. הדיזלים כנראה ישארו באירופה

הגרסה הבכירה - CLA45 AMG, מקבלת את אותו מנוע 2.0 ליטר, אך אחרי שינויים כאלה ואחרים, שהעלו את ההספק ל-381 כ"ס די פסיכיים אם יורשה לנו לומר. הנתון הזה מיתרגם ל-190.5 כ"ס לליטר של נפח, ולא הצלחנו למצוא ולו מנוע סדרתי אחד עם יחס טוב יותר. מה שכן הצלחנו למצוא, זה שהמנוע של ה-CLA45 AMG עולה (מבחינת יחס נפח/הספק) על המנועים של פרארי 488, ניסאן GTR, ועוד רבות וטובות.

מחברת כלמוביל נמסר למערכת iCar כי שיווקה בישראל של מרצדס CLA ו-CLA שוטינג ברייק המחודשת צפוי להתחיל לקראת יולי-אוגוסט 2016.


לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים