בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס ספרינטר החדשה נחשפה

מרצדס ספרינטר החדשה נחשפה


מרצדס חשפה את הספרינטר החדשה עם הנעה קדמית, תיבות הילוכים חדשות וכ-1700 אפשרויות תצורה שונותמאת רן סגל
 
מרצדס השיקה בגרמניה את הדור החדש של המסחרית הגדולה שלה - מרצדס ספרינטר. הספרינטר הוצגה לראשונה בשנת 1995 ונמכרה מאז בלמעלה מ-3,400,000 יחידות. הספרינטר, כמו מתחרותיה, מוכרת במגוון גרסאות מרכב כגון תא מטען פתוח עם קבינה אחת או כפולה וכמובן כוואן להסעת נוסעים. גם בארץ הספרינטר נפוצה ומוכרת לציבור הרחב כמוניות שירות. כעת נחשף הדור השלישי ושיווקו יחל באירופה ביוני השנה.

מרצדס ספרינטר 2018 - השקה
 
הספרינטר היא לא דגם בודד: בעבר, בתקופת השותפות דיימלר-קרייזלר (1998-2007), שווקה הספרינטר בארה"ב עם חזית דודג' (כאשר קרייזלר נרכשה על-ידי פיאט ב-2009, הוחלפה דודג' ספרינטר בדודג' פרו-מאסטר המבוססת על פיאט דוקאטו). בנוסף, פולקסווגן קראפטר, שהוצג ב-2006, מבוסס גם הוא על מרצדס ספרינטר.
 

מידות ומרכב

מרצדס ספרינטר החדשה מגיעה בתצורות מרכב שונות, כגון טנדר פתוח עם קבינה בודדת או כפולה, מיניבוס או שלדה חשופה ושלושה אורכי מרכב וגובה שונים. לאור מגוון האפשרויות, הספרינטר החדשה תציע לא פחות מ-1700 וריאציות שונות, החל מטנדר להובלת משא דרך רכבי מחנאות (Camper Van) ואמבולנסים ועד רכבי פאר להובלת אח"מים.
 
הספרינטר החדשה תציע גם מגוון מידות משקל, מ-3 ועד 5.5 טון ועם שטח הטענה המגיע עד ל-17,000 ליטר. כמו כן, סף ההטענה נמוך ב-8 ס"מ לעומת הדור הקודם, מה שמאפשר שיפור בנוחות ההעמסה.

מרצדס ספרינטר 2018 - מרכבים
 

מנוע וביצועים

מרצדס ספרינטר תמשיך להציע הנעה אחורית וכפולה, אך לראשונה תתווסף גם אפשרות הנעה קדמית. כתוצה מכך יכולת ההטענה של דגמים אלו עלתה ב-50 ק"ג. לגרסאות ההנעה הקדמית ישודכו תיבות הילוכים חדשות: האחת היא תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 9 יחסי העברה והשניה, תיבה ידנית בעלת 6 הילוכים (כיום מוצעת תיבה ידנית או תיבה רובוטית עם מצמד יחיד). בשנת 2019 תצא לשוק גרסה חשמלית.

מרצדס ספרינטר 2018 - השקה - חזית
 

אבזור ובטיחות

מרצדס מתגאים בהצעדת צי המסחריות אל שנת 2018 ושם הפרוייקט נקרא adVANce (משחק מילים באנגלית בין המילה "קדמה" למילה "וואן"). אחת הפונקציות החדשות הינה קישורית לטובת שיפור יכולות ניהול העסקים וציי הרכב. מרצדס מציינים כי הספרינטר החדשה מצוידת במערכות ניהול ממוחשבות אשר מאפשרות פיקוח אונליין על הרכבים והנהגים בצי הרכב, כמו גם באפשרות לקבל נתוני מיקום, כמות דלק ואחזקה.
 
מאחר ומרצדס מציעה את הספרינטר במגוון תצורות, נוכל למצוא מנעד רחב של רמות גימור. ברמות האבזור הגבוהות ישנה תאורת לד קדמית, מצלמה אחורית, מושבים מתכווננים חשמלית עם זכרונות, בלם יד חשמלי, שקעי USB ומשטח הטענה אלחוטי לטלפון הסלולרי, הנעה ללא מפתח, חיישני גשם ותאורה ועוד. מרצדס מציינים כי שיפרו את מערכת המיזוג וגם פתחי המיזוג קיבלו עיצוב חדש דמוי טורבינה, הדומה לפתחים הקיימים בשאר דגמי החברה. בנוסף השליטה מההגה על מערכת המולטימדיה מתבצעת על-ידי לחצנים פיסיים אך גם באמצעות משטחי מגע קטנים (בדומה למשטח המגע בטלפון הסלולרי של בלקברי), פיצ'ר המגיע היישר ממרצדס S קלאס. בגרסאות הפשוטות במקום מסך המולטימדיה נקבל במקומו רדיו רגיל ותא אחסון. בנוסף, ציינו במרצדס כי המושבים קיבלו עיצוב חדש לטובת שיפור הנוחות.
 
מרצדס ספרינטר החדשה תצויד במצלמת רוורס (בעלת יכולת ניקוי) ומערכת עזר לחניה עם מערך מצלמות 360 מעלות. בהודעה הרשמית לא הוזכרו מערכות בטיחות מתקדמות כגון בלימה אוטונומית או בקרת סטייה מנתיב, אך סביר להניח שגם אלו יוצעו - לפחות כאופציה.

מרצדס ספרינטר 2018 - דשבורד
 
וולקר מורנהינווג, מנכ"ל מרצדס-בנץ מסחריות, אמר: "הספרינטר ממשיך לייצג את המאפיינים המסורתיים שהפכו אותו למוצלח כל כך בעולם מאז השקתו - גמישות, חוזק וחיסכון. במקביל, הוא מרשים במודרניות ללא תחרות, לדוגמה עם קישוריות שאין דומה לה. דבר זה הופך אותו לפיתרון מקצה לקצה עבור ציים מסחריים, גם עבור המסחריות של מרצדס וגם עבור התעשייה כולה".
 
מכלמוביל, יבואנית מרצדס בישראל, נמסר כי הספרינטר החדשה תגיע לישראל ברבעון הראשון של שנת 2019.

לדגמי מרצדס בישראל – מרצדס

 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים