בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס מציגה מסחרית חשמלית

מרצדס מציגה מסחרית חשמלית


מרצדס חושפת פרטים על ה-eVito הגרסה החשמלית למרצדס ויטו, עם טווח של עד 150 ק"ממאת רן סגל
 
מרצדס מפרסמת פרטים ראשונים על הויטו החשמלית (שככל הנראה בעתיד גם תוצע בגרסת הנוסעים V קלאס) שתשווק החל משנת 2018. הם אף מדווחים כי שנה לאחר מכן תוצע גם הספרינטר בגרסה חשמלית.
 
יחידת ההנעה ב-eVito מבוססת על סוללה בעלת קיבולת של 41.4 קילווואט/שעה והספקה עומד על 84 קילוואט (כ-113 כ"ס) ועד כ-30.6 קג"מ. טווח הנסיעה הוא עד 150 ק"מ והמהירות המקסימלית היא עד 120 קמ"ש. מרצדס טוענים כי גם בתנאי מזג אוויר שונים ועומס מלא, הטווח יעמוד על כ-100 ק"מ.

מרצדס ויטו חשמלית - צד
 
את הויטו החשמלית ניתן יהיה להזמין תחילה בשני אורכים. הגרסה הארוכה עומדת על 514 ס"מ ואילו הגרסה הסופר ארוכה עומדת על 537 ס"מ. כושר העמסה עומד על 1073 ק"ג ומאחר והסוללות מותקנות תחת המרכב - נפח האחסון עומד על 6600 ליטר. המשקל הכולל עומד על 3.2 טון (150 ק"ג יותר מויטו רגילה).
 

טעינה מלאה של הסוללה תארך כ-6 שעות ובנוסף הנהג יוכל לבחור בהגבלת המהירות ל-80 קמ"ש ובכך גם לחסוך בחיי הסוללה. מרצדס מדגישים כי ה-eVito מיועדת בעיקר לשימוש מסחרי בתחום העירוני ומציינים כי הנתונים הטכניים שלה בהחלט מספקים את הדרוש לתחום זה.

מרצדס ויטו חשמלית - אחור
 
מנהל חטיבת המסחריות של מרצדס, פולקר מורנהינוונג, אמר: "אנו משוכנעים בנחיצותה של הנעה חשמלית בוואנים שלנו, במיוחד בשימוש במרכזי הערים. הנעות חשמליות לציי רכב מסחריים אינה מטרה בפני עצמה, אלא עוקבת אחר אותם עקרונות בדומה לנהיגה ברכבים רגילים כאשר זה נוגע לרווחיות. עם יוזמת ההנעה החשמלית לוואנים שלנו, אנו מראים שרק פתרונות תחבורה מקיפים, מעבר לפתרונות נהיגה בלבד, מציגים חלופות אמיתיות ללקוחות המסחריים שלנו. ה-eVito היא נקודת ההתחלה ולאחריה יגיע הדור החדש לספרינטר ולסיטאן".
 
בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2017 נמכרו 204 יחידות של מרצדס ויטו. בשלב זה לא מתוכנן שיווק של הויטו החשמלי בישראל.
 
 
לדגמי מרצדס בישראל – מרצדס
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים