בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מיני קלאבמן החדשה בישראל: החל מ-215,000 שקלהדור השני של מיני קלאבמן נוחת בישראל ומכניס את המותג לקטגוריית המשפחתיות היוקרתיות. עם אבזור שופע, אך מחיר גבוה, יש לו סיכוי?מאת פבל צ'רניצקי

הדור השני של מיני קלאבמן נוחת בישראל, ואיתו רוצה דלק מוטורס, יבואנית מיני לישראל לנגוס לראשונה נתח מתוך קטגוריית המשפחתיות היוקרתיות. הקלאבמן החדשה מתבססת על פלטפורמה מוארכת של גרסת חמש הדלתות של המיני ה"רגילה", מה שמציב אותה בנקודת פתיחה טובה למדי לעשות זאת.


אורכה של מיני קלאבמן החדשה הוא 427 ס"מ (לצורך השוואה, אורכה של אודי A3 ספורטבק הוא 431 ס"מ) ורוחבה 180 ס"מ. בזכות הגידול המשמעותי באורך (27 ס"מ), הצליחו מהנדסיה של מיני להרכיב מאחור שתי דלתות "אמיתיות" באורך מלא, בניגוד לדלת האחת הקצרה שאפיינה את הדור הקודם.

מיני קלאבמן

אורך בסיס הגלגלים הוא 267 ס"מ מרשימים למדי ויחד עם גובה של 144.1 ס"מ מצליחה הקלאבמן לשמור בצורה די משביעת רצון על הפרופורציות המוכרות של המותג. סרחי עודף קטנים מאוד ויציבה נמוכה, שרירית ורחבה, גם אם מעט ארוכה מדי לטעמנו. דבר נוסף שהקלאבמן מצליחה לשמור עליו, הוא הדלת האחורית המפוצלת האחורית שמגיעה כאן באופן מסורתי במקום דלת אחת שעולה כלפי מעלה.

מיני קלאבמן

מיני קלאבמן החדשה תוצע בישראל בשתי גרסאות. הראשונה היא קופר, שתקבל מנוע טורבו בנזין עם שלושה צילינדרים בנפח 1.5 ליטר והספק של 136 כ"ס שישודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם שישה הילוכים. הגרסה השניה היא קופר S, שתקבל את מנוע 2.0 ליטר טורבו בנזין עם 192 כ"ס שישודך לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית. הביצועים עומדים על 9.1 שניות למאה קמ"ש ו-18.5 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת (מוצהרת יצרן) לקופר, ו-7.1 שניות ו-16.9 ק"מ לליטר לקופר S.

מיני קלאבמן

בכל הנוגע לאבזור, הקופר תוצע ברמת גימור Pepper והקופר S ברמת Chilli. שתי הגרסאות דומות למדי, וההבדלים בעיקרם קוסמטיים עם דגש על מראה ואבזור ספורטיביים יותר בגרסה הבכירה. כך למשל תקבל הקופר S מושבים ספורטיביים, גלגל הגה מגרסאות ה-JCW, מערכת בקרת אחיזה מתקדמת יותר, חישוקי 18 אינץ' (עם צמיגי אל תקר) לעומת 17 אינץ' ועוד. הבדל נוסף הוא שהדגם הבכיר יקבל גם גג שמש פנורמי חשמלי.

מיני קלאבמן

מעבר לכך, האבזור נדיב מאוד בשני הדגמים. הוא כולל תאורת לד מלאה, בקרת אקלים מפוצלת, כניסה והתנעה ללא מפתח, בלם יד חשמלי, פתיחה ללא מגע (בעזרת נפנוף הרגל) של דלת תא המטען, מערכת מולטימדיה עם חיבורי USB ו-AUX, דיבורית בלוטות', חבילת תאורת אווירה עם פיצ'ר נחמד מאוד שמקרין את לוגו החברה עם פתיחת הנעילה, בקרת שיוט, בורר מצבי נהיגה ועוד.

מיני קלאבמן

מחיריה של מיני קלאבמן יעמדו על 215,000 שקלים לדגם קופר ו-260,000 שקלים לדגם הקופר S. מצד אחד, מחירים אלו מציבים את הקלאבמן קרוב מאוד לקצה העליון של סקאלת המחירים המקובלת בקטגוריה, אבל מצד שני היא מפצה על כך בעזרת עיצוב שופע והבטחה לחוויית נהיגה מתגמלת. יהיה מעניין.

לדגמי מיני בישראל - מיני
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. במחיר בזה עדיף כבר רכב אמיתי - BMW 318  גם גולף GTI תעלה פחות

נהג,28.03.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים