בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מיני קבריולה החדשה נחשפתהדור החדש של מיני קבריולה מתבסס על הדור השלישי של המיני קופר, מקבל גג שנפתח תוך 18 שניות ולא מוותר על גרפיקת הדגל הבריטימאת פבל צ'רניצקי

לא מעט זמן עבר מאז הוצג הדור הנוכחי של מיני קופר, ובינתיים הספיקה היצרנית גם להודיע כי תפסיק את הייצור של שתי גרסאות השני מושבים שלה - הרודסטר והקופה. ועד עכשיו, המיני קבריולה הייתה למעשה היחידה שנשארה להימכר כשהיא מבוססת על הדור הקודם של הקטנה היוקרתית.

מיני קבריולה
מיני קבריולה. הגיע גם זמנה להתחדש / צילום: מיני
אמש חשפה מיני את הקבריולה החדשה, כאשר זו מבוססת על הדור השלישי והנוכחי של המיני האצ'בק (שלוש דלתות). הקבריולה החדשה גדולה מזו הקודמת ודומה במידותיה להאצ'בק הנוכחית עם אורך של 382.1 ס"מ (9.8 ס"מ יותר מהקבריולה היוצאת וזהה להאצ'בק הנוכחית), רוחב של 172.7 ס"מ (4.4 ס"מ יותר מהקבריולה היוצאת וזהה להאצ'בק הנוכחית) וגובה של 141.5 ס"מ (1 מ"מ יותר מהקבריולה היוצאת וכן מההאצ'בק הנוכחית). את הפלטפורמה מקבלת הקבריולה החדשה מהקופר, לכן בסיס הגלגלים זהה בין השתיים עם 249.5 מ"מ (2.8 ס"מ יותר מהקבריולה היוצאת) וכך גם מפסקי הסרנים עם 150.1 ס"מ מלפנים ומאחור בגרסת הקופר ו-148.5 ס"מ בקופר S.

מיני קבריולה
מיני קבריולה החדשה. מבוססת על ההאצ'בק

ההבדל המהותי בין המיני קופר האצ'בק לאחותה נטולת הגג הוא - בטח כבר ניחשתם - הגג. זה בקבריולה הוא כמיטב המסורת גג בד, אשר יכול להיפתח או להיסגר תוך 18 שניות קצרצרות ותוך כדי נסיעה במהירות של עד 30 קמ"ש. מיני גם מספרת על פונקציית Sliding Roof חדשה שהתווספה, אך איננה מפרטת מה בדיוק היא עושה. ממבט בתמונות שצורפו להודעה, ובתוספת מנה גדושה של "נראה לנו שזה נכון", אנחנו משערים שמדובר באפשרות לפתוח את הגג באופן חלקי ובכך לקבל סוג של "חלון שמש".

מיני קבריולה
מיני קבריולה. קצת שמש בלי לפתוח את הגג?

רשימת המנועים של המיני קבריולה כמעט זהה לזו של הההאצב'ק כאשר היא נעדרת רק את גרסת ה-One הבסיסית. גרסת הקופר מקבלת את מנוע ה-1.5 ליטר טורבו בנזין משולש הצילינדרים המפיק 136 כ"ס וגרסת הקופר S את מנוע ה-2.0 ליטר טורבו בנזין המפיק 192 כ"ס. המנועים ישודכו לתיבת הילוכים ידנית או אוטומטית פלנטרית, שתיהן בעלות שישה הילוכים. צריכת הדלק המשולבת היא 19.6 ק"מ לליטר בקופר הידנית (18.9 באוטומטית) ו-16.4 ק"מ לליטר בקופר S הידנית (17.2 ק"מ לליטר באוטומטית).

מיני קבריולה
מיני קבריולה. לא מוותרת על דגל בריטניה

מחברת דלק מוטורס, יבואנית מיני לישראל, נמסר למערכת iCar כי המיני קבריולה החדשה צפוייה להגיע לישראל לקראת סוף הרבעון הראשון של שנה הבאה, כלומר סביב מרץ-אפריל 2016. המחירים טרם נקבעו. אבל עוד קצת עבודה מחקר גילתה פער של כ-20% בין הגרסה הקודמת של ההאצ'בק לקבריולה לאורך השנתיים האחרונות, מה שאמור להוביל למחיר "החל מ-" של כ-202,000 שקל, שהם 8,000 שקל פחות ממחירה של הקבריולה הנוכחית. מה יקרה בפועל? ימים יגידו.


לדגמי מיני בישראל - מיני
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים