בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מבחני הריסוק: מאזדה 3 מככבת, פורד וניסאן מאכזבותבסבב האחרון של מבחני הריסוק של EuroNCAP זכתה מאזדה 3 לציון מקסימלי של 5 כוכבים. בצד הפחות מחמיא ניצבות הפעם פורד אקו ספורט וניסאן נוט החדשה עם 4 כוכבים בלבד
מאת יתיר דוידוביץ


באיגוד הבטיחות האירופאי EuroNCAP ממשיכים לרסק מכוניות. אחרי שהקורולה והאוקטביה החדשות גרפו את הציון הגבוה ביותר, בסבב האחרון הם ריסקו מכונית משפחתית נוספת שתעניין מאוד את הצרכן הישראלי, וגם כמה שקצת פחות. ומי הכי אכזבה? חכו להמשך.
לקבלת הצעות מימון וליסינג מהחברות המובילות - לחץ כאן


נתחיל עם מאזדה 3 החדשה, שזכתה לציון המירבי של חמישה כוכבים. בטיחות המבוגרים גבוהה והציון בסעיף זה הוא 93%. בהגנה על ילדים הציון 86% בעוד שהולכי רגל פחות יהנו מהחרטום המעוצב של ה-3. ציון ההגנה עליהם הוא רק 65%. בסעיף מערכות הבטיחות זוכה המאזדה ל-81% ולארץ היא מגיע בנוסף עם מערכת הבלימה העצמאית שלא נכללת במסגרת מבחני הריסוק. בנוסף למאזדה זכו בחמישה כוכבים גם פיג'ו 308 (שבוודאי נראה בתקופה הקרובה בישראל), מזראטי גיבלי ואינפיניטי Q50 שצפוייה להגיע ארצה בינואר.

מזראטי גיבלי מבחן ריסוק
מזראטי גיבלי אחרי מבחן הריסוק. לא חראם?? / צילומים: EuroNCAP 
לצד המכוניות שזכו לציון מירבי של חמישה כוכבים נרשם הפעם מספר לא מבוטל של רכבים שזכה לארבעה כוכבים בלבד. שתי מכוניות שאולי יהיו רלוונטיות עבור השוק הישראלי בקרוב הן ניסאן נוט ופורד אקו-ספורט. הקטנה של ניסאן זכתה בהגנה על מבוגרים בציון של 86%, בהגנה על ילדים 82%, ובסעיפי הולכי רגל ומערכות בטיחות הציון היה 58% ו-70% בהתאמה. פורד אקו-ספורט זכתה בציון של 93% בהגנה על מבוגרים, ציון מרשים ללא ספק. הציון בהגנה על ילדים היה פושר, רק 77%, וגם הציונים בסעיפי הולכי הרגל ועזרי הבטיחות לא היו מרשימים: 58% ו-55%.

ב.מ.וו i3 מבחן ריסוק
ב.מ.וו i3. מכת חשמל

גם המכונית החשמלית החדשה, ב.מ.וו i3 לא הרשימה וקיבלה ארבעה כוכבים. ציוניה היו: 86% מבוגרים, 81% ילדים, 57% הולכי רגל, 55% באביזרי בטיחות. מכונית חשמלית שהרשימה קצת יותר היא מיצובישי אאוטלנדר PHEV - שצפויה להגיע לישראל ברבעון הראשון של 2014. האאוטלנדר המחושמלת רשמה ציונים של 88% בהגנה על מבוגרים, 84% בהגנה על ילדים, 64% בהגנה על הולכי הרגל ו-81% בסעיף מערכות הבטיחות. באגף המסחריות, פורד טורנאו קונקט קיבלה ציון של חמישה כוכבים בזמן שמרצדס סיטאן שנבחנה פעם שנייה אחרי שאכזבה בראשונה (3 כוכבים) קיבלה הפעם ציון רק מעט יותר טוב של ארבעה כוכבים.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים