בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מאזדה CX-9 נחשף: רכב פנאי עם 7 מושביםמאזדה CX-9, רכב פנאי גדול עם 7 מקומות ישיבה, נחשף גם בתערוכת לוס אנג'לס. אמור להגיע גם לישראלמאת נועם ריין

האח הגדול של מאזדה CX5, ה-CX-9, כבר מוכר היטב לקהל האמריקאי – אך עד היום לא שווק בישראל. הדור החדש שלו, זה שנחשף הלילה בתערוכת לוס אנג'לס, אמור להגיע לראשונה גם אלינו - ולהתחרות בקיה סורנטו, יונדאי סנטה פה ושברולט טראוורס.

מאזדה CX9
מאזדה CX9. יתחרה בקיה סורנטו ויונדאי סנטה פה / צילומים: מאזדה

מאזדה CX-9 החדש ממשיך את שפת העיצוב של הדגמים האחרונים, עם כמה טוויסטים מעניינים: הפגוש הקדמי מתוחם בפס כסוף עם סיומת בצורת "בומרנג", הפנסים הקדמיים צרים (ומזכירים את אלו של ה-MX5), וגם הפנסים האחוריים מקבלים תוספת של פס כרום שחותך אותם במרכז. למרות המימדים הגדולים (אורך של יותר מ-506 ס"מ!), מאזדה CX-9 מצליח לשמור על הפרופורציות הספורטיביות שמאזדה כל כך אוהבת.

מאזדה CX9

חידוש מעניין נוסף הוא בגזרת המנוע. לראשונה מאז הציגה מאזדה את תפיסת ה"סקיי-אקטיב", תציע מאזדה ב-CX-9 מנוע טורבו-בנזין. מדובר במנוע בנפח 2.5 ליטר, שמבוסס על המנוע של האטמוספרי של מאזדה 6 ומאזדה CX5, אך כאן בזכות ההגדשה הוא מייצר כוח עדיף בהרבה. ההספק המרבי עומד על 227 כ"ס ב-5,000 סל"ד, והמומנט מרשים אפילו יותר עם נתון של 42.8 קג"מ ב-2,000 סל"ד. ההנעה היא קדמית או כפולה, תיבת ההילוכים היא אוטומטית כמובן, ומאזדה מבטיחה גם צריכת דלק מצוינת וזמינות כוח "בטווחי הסל"ד שבהם הרכב נמצא בדרך כלל".

מאזדה CX9

היצרנית מבטיחה אבזור עשיר, כמו שהאמריקאים אוהבים, וגם לא מעט מערכות בטיחות. מעיון מעמיק בתמונות שמפרסם היצרן אפשר לזהות מסך צבעוני נוסף בלוח המחוונים (עד היום זה היה מסך רגיל), מערכות התראה על סטיה מנתיב ורכב בשטח מת, מושבי עור חשמליים ומחוממים ועוד.

מאזדה CX9

מאזדה CX-9 צפויה להתחיל להימכר בארה"ב לקראת אביב 2016, כאשר 80% מהמכירות צפויות להיות לשוק האמריקאי. מחברת "דלק מוטורס", יבואנית מאזדה לישראל, נמסר ל-iCar כי יש כוונה לייבא לישראל את הדגם החדש – אך אין עדיין תאריך יעד קונקרטי.


לדגמי מאזדה בישראל - מאזדה
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. דלק מוטורס - אל תביאו את זה לארץ, אלא רק אם..  רק אם תג המחיר יהיה נמוך מאאוטלנדר 7 מושבים. אחרת...

,22.11.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים