בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מאזדה טאקרי קונספט - רמזים עבים למאזדה 6 העתידיתמאזדה משחררת תמונות נוספות של מכונית הקונספט טאקרי, שתערוך הופעת בכורה אירופית בתערוכת ז'נבה. כך תיראה מאזדה 6 הבאה?
מאת נועם ריין

מאזדה טאקרי, מכונית הקונספט המעוצבת, נחשפה לראשונה בתערוכת טוקיו בחודש דצמבר האחרון. ההשערות דיברו על כך שמדובר בקדימון למאזדה 6 הבאה, שכן ל-6 הנוכחית מלאו כבר ארבע שנים - ולקראת תערוכת ז'נבה הקרובה נראה כי ההשערות היו מדויקות. מאזדה חשפה אמש פרטים מלאים אודות מאזדה טאקרי, ומדף הנתונים ניתן להסיק כי אכן מדובר במכונית מנהלים חדשה.עם אורך של 4.85 מ' ורוחב של 1.87 מ', מאזדה טאקרי מציגה גידול במימדים לעומת ה-6 הנוכחית. בסיס הגלגלים של מכונית הקונספט עומד על 2.83 מ', והוא ארוך ב-11 ס"מ לעומת זה של מאזדה 6 – אך קצר בס"מ אחד מזה של פורד מונדיאו. הטאקרי תצויד במנוע בנזין בנפח 2.2 ל' מסדרת "סקיי-אקטיב" החדשה והחסכונית, שתחליף בשנה הקרובה את המנועים הקיימים ברוב דגמי מאזדה. תיבת ההילוכים האוטומטית (6 הילוכים) אף היא משתייכת לקולקציית "סקיי-אקטיב".מאזדה תנצל את הצגתה של מכונית הקונספט לטובת חשיפה של מערכת חשמלית חדשה, המנצלת את כוח הבלימה לטובת הטענת המצבר – ומוותרת כמעט לגמרי על השימוש באלטרנטור. המערכת החדשה, שנקראת בשם "i-ELOOP", ממירה את אנרגיית החום הנצברת בבלימה ומשתמשת באנרגיה זו על מנת להפעיל את הרכיבים החשמליים של הרכב. במאזדה טוענים כי מערכת זו מסייעת לחסכון של 10% בצריכת הדלק.

במקביל למאזדה טאקרי יוצג בתערוכת ז'נבה גם הג'יפון מאזדה CX-5, עליו דיווחנו בעבר. השיווק של ה-CX-5 בישראל צפוי להיפתח מיד לאחר התערוכה.


לדגמי מאזדה בישראל - מאזדה

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. נראה לי שהכותב התבלבל  "עם אורך של 4.58 מ' ורוחב של 1.87 מ', מאזדה טאקרי ...

דני,15.02.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים