בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לנד רובר גונז את הפרילנדר. המחליף: לנד רובר דיסקברי ספורטבן ראשון למשפחת דיסקברי החדשה. לנד רובר דיסקברי ספורט מחליף את הפרילנדר ויתחרה בב.מ.וו X3 וחברים עם מרכב ארוך בן שבעה מושבים והבטחה ליכולת שטח ברמת המותגמאת: אסף בר-שי

יש חדש בלנד רובר. היצרן הבריטי-בבעלות-הודית חושף לקראת תערוכת פריז דגם חדש ושמו: לנד רובר דיסקברי ספורט. עצם הצגתו של הדגם הזה עושה שני דברים בעולם של היצרן: האחד, החלפה של לנד רובר פרילנדר הוותיק. השני, השקה של משפחת כלי רכב חדשים, שיאוחדו תחת השם "דיסקברי". עבודה דומה כבר עשה היצרן עם דגם "ריינג' רובר" שהפך בשנים האחרונות למשפחה - עם הצגת ריינג' רובר ספורט וריינג' רובר איווק. כעת תורה של משפחת דיסקברי להיוולד. המשפחה השלישית והאחרונה בתוכנית היא משפחת דיפנדר - דבר שייקרה לקראת סוף העשור.

לנד רובר דיסקברי ספורט
לנד רובר דיסקברי ספורט. מחליף את לנד רובר פרילנדר ומייסד את משפחת דיסקברי החדשה / צילומים: לנד רובר

חזרנו ללנד רובר דיסקברי ספורט. הדגם הזה מחליף את הפרילנדר, אבל גם משנה מהותית את המבנה שלו. הפרילנדר היה ג'יפון קומפקטי ולו חמישה מושבים. לנד רובר דיסקברי ספורט ארוך ממנו, ומציע שבעה מושבים. היות שבכל זאת לא מדובר בכלי רכב גדול במיוחד, חמשת המושבים הקדמיים יהיו מיועדים למבוגרים, והמושבים הנוספים בשורה האחורית מיועדים לילדים, ולכל היותר - למבוגרים קומפקטיים לנסיעות קצרות.
לנד רובר דיסקברי ספורט מבוסס על פלטפורמה של ריינג' רובר איווק הקומפקטי והמהודר (וגם של הפרילנדר), אבל מיועד להיות מעט פשוט ושימושי יותר. בשלב זה הוא מוצע באירופה אך ורק עם מנוע טורבו דיזל בנפח 2.2 ליטר שמייצר 187 כ"ס. תיבות ההילוכים - אוטומטית בת תשעה הילוכים, או ידנית בת שישה הילוכים. בעתיד צפויות להופיע אפשרויות נוספות בתחום ההנעה. 

לנד רובר דיסקברי ספורט

בלנד רובר מתכוונים להוכיח שהדיסקברי ספורט הוא לנד רובר אמיתי, וככזה הוא בנוי עם מרווח גחון מרשים של 21.2 ס"מ, ועם יכולת לצלוח מים בעומק של 60 ס"מ. נוסף על כך הוא מצויד במערכת הממוחשבת "טריין ריספונס" (Terrain Response) ששולטת באופן מחוכם במערכת ההנעה, לטובת התמודדות טובה יותר עם אתגרי שטח, גם לנהגים שאינם מנוסים במיוחד.

בתחום הבטיחות כולל לנד רובר דיסקברי ספורט מערכת של בלימה אוטונומית - שמיועדת למנוע תאונה גם אם הנהג לא מכוון לכך. נוסף על כך, בחזית הרכב מותקנת כרית אוויר שמיועדת לרכך את הפגיעה בהולכי רגל.

לנד רובר דיסקברי ספורט

לא כל כך פשוט לשים את האצבע על המתחרים הישירים של לנד רובר דיסקברי החדש. ביניהם אפשר להתייחס לרכבי הפנאי-פרימיום שמחירם נע בסביבת 300 אלף שקלים ויותר, כמו ב.מ.וו X3, אודי Q5 ומרצדס GLK, אם כי הלנד רובר אמור להציע יכולת שטח ברורה יותר ממתחרי הקבוצה.

לדגמי לנד רובר בישראל - לנד רובר

לנד רובר דיסקברי ספורט
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים