בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יש על מה לחלום: מרצדס AMG GT נחשפהלאחר הפסקת השיווק של ה-SLS, מרצדס מציגה מכונית ספורט חדשה שתהיה קצת יותר זולה. תכירו את מרצדס GT AMG, או במספרים: 3.8 שניות ל-100 קמ"שמאת נועם ריין

מאז שמרצדס SLS המדהימה ירדה מפס הייצור, זה היה רק עניין של זמן עד שתוצג לה מחליפה. במרצדס הבינו כנראה שאין קהל מספיק גדול למכונית על בסדר הגודל של למבורגיני ופרארי, והלכו על משהו קצת יותר "עממי". מרצדס GT AMG החדשה שנחשפה היא מכונית ספורט קצת יותר שפויה, שתתחרה בזירה של פורשה 911.

מרצדס AMG GT
מרצדס AMG GT. אהבתם את העיצוב? / צילומים: יצרן
מרצדס AMG GT מצוידת במנוע אחד שישווק בשתי עוצמות שונות. מדובר במנוע V8 בנפח 4,000 סמ"ק, עם שני מגדשי טורבו שימוקמו בתוך תצורת ה-V של המנוע במקום מבחוץ; המטרה היא שמירה על מבנה קומפקטי של המנוע, תגובה אופטימלית של המגדשים וצמצום כמות גזי הפליטה. הנתונים מדברים על הספק של 462 כ"ס ב-6,000 סל"ד בגרסת הבסיס, יחד עם מומנט של 61.2 קג"מ ב-1,600 סל"ד. גרסה זו תגיע ל-100 קמ"ש בתוך 4 שניות בדיוק, ותסגור סקאלה על 304 קמ"ש.

מרצדס AMG GT

הגרסה החזקה יותר, שתיקרא GT S, תציע הספק של 510 כ"ס ומומנט של 66.3 קג"מ, תאיץ ל-100 קמ"ש בתוך 3.8 שניות ותפסיק להאיץ רק כשתגיע ל-310 קמ"ש. צריכת הדלק, למקרה שתהיתם, נעה סביב ה-10.6 ק"מ לליטר. כל מנוע ומנוע של מרצדס AMG GT יבנה בידי מכונאי אחד, שגם יחתום את שמו על היצירה בסוף העבודה.

כדי למקסם את יכולות ההתנהגות של הרכב, ממוקם המנוע לפני הציר הקדמי - במבנה של מנוע "קדמי-מרכזי". המנוע ניזון מעוקת שמן יבשה, שמאפשרת למקם אותו נמוך יותר וליהנות משימון אופטימלי גם תחת עומסי צד גבוהים. חלוקת המשקל עומדת על 53% לציר האחורי ו-47% לקדמי, ולכך תרם מיקום של תיבת ההילוכים בחלק האחורי של הרכב. מדובר, אגב, בתיבה רובוטית כפולת מצמדים בעלת 7 הילוכים. על הציר האחורי יותקן גם דיפרנציאל עם נעילה מכאנית (בשליטה אלקטרונית, כמובן).

מרצדס AMG GT

בגרסת ה-S יקבלו הרוכשים גם חבילת מתלים ספורטיביים עם שליטה אלקטרונית ל-3 מצבים שונים, וחישוקי 20 אינץ' (לעומת 19 בלבד בגרסת הבסיס). רוחב הצמיגים האחוריים יגיע כמעט ל-30 ס"מ!

מבחינה חיצונית ניכר הדמיון לפורשה 911, בעיקר בחלק האחורי, כאשר מלפנים בולט הפרצוף המוכר של מרצדס SLS. הדלתות במקרה הזה נפתחות באופן רגיל (ללא פטנט "כנפי השחף"). בפרופיל שומרת ה-AMG GT על מבנה ייחודי עם תא מנוע מוארך, בדומה ל-SLS.

גם המימדים לא שונים משמעותית מאלו של פורשה 911: המרצדס תהיה מעט ארוכה ורחבה יותר, עם אורך של 454.6 ס"מ ורוחב של 193.9 ס"מ; הגובה יעמוד על 128.9 ס"מ, והמשקל יתחיל ב-1,540 ק"ג.

מרצדס AMG GT

מכיוון שמדובר לא רק במכונית ספורט אלא גם במרצדס, מבטיחה היצרנית הגרמנית תא נוסעים יוקרתי ומאובזר במיוחד. הגימורים בסביבת הנהג יכללו שימו נרחב בעור נאפה, קרבון ואלומיניום, ובמרכז הקונסולה יתמקם מסך שליטה בגודל 8.4 אינץ'. תא המטען, נתון שבלעדיו לא היינו יכולים לסיים את הכתבה, מציע נפח סביר בהחלט של 350 ליטר.

השיווק של מרצדס AMG GT באירופה יפתח בתחילת שנת 2015, ומחברת "כלמוביל" יבואנית מרצדס נמסר ל-iCar שהרכב יגיע לישראל עם תחילת השנה.

לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים