בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יונדאי מציגה: כניסה והנעה עם טביעת אצבע

יונדאי מציגה: כניסה והנעה עם טביעת אצבע


לראשונה בתחום הרכב: טכנולוגיית זיהוי טביעת אצבע – כניסה, הנעה ואפילו זיכרון לכיוון המושב והמראות. הטכנולוגיה תהיה זמינה בסנטה פה החדשמאת רן סגל
 
לפני מספר חודשים בחרה יונדאי העולמית להשקיע בחברת "אוטוטוקס" הישראלית לפיתוח שבבי תקשורת למכונית המקושרת לקראת התפתחות התחבורה האוטונומית. כעת מציגה יונדאי פיתוח נוסף וראשון מסוגו בעולם הרכב - טכנולוגיית זיהוי על פי טביעת אצבע.

טכנולוגיית טביעת אצבע - יונדאי
 
טכנולוגיית זיהוי טביעת אצבע מוכרת מתחום הטלפונים החכמים, עם אפשרויות נעילה ופתיחה למכשיר הסלולרי. כעת היא מאפשרת לפתוח ולסגור גם את הרכב ואף להניע אותו. יונדאי מציינים כי עצם השימוש בטביעת אצבע במקום מפתח (רגיל או חכם) מסייע בהגנה על הרכב מפני גניבה. יונדאי תציע את טכנולוגיית זיהוי טביעת אצבע בסנטה פה החדש במהלך הרבעון הראשון של 2019. כמו כן הטכנולוגיה תוצע בשווקים נבחרים ובהמשך תרחיב זאת יונדאי גם לשווקים נוספים.
 

על מנת להיכנס לרכב כל שעל הנהג לעשות הוא להצמיד את אצבעו לחיישן שעל הידית. המידע יזוהה על ידי מעבד שבתוך הרכב. באותה שיטה הנהג גם יוכל להניע את הרכב באמצעות משטח זיהוי שיוצב במקום בו אנו רגילים למצוא את כפתור ההתנעה.

טכנולוגיית טביעת אצבע - יונדאי
 
אפשרות נוספות שמציעה הטכנולוגיה היא היכולת לשמור העדפות בהתאמה אישית. ברגע שתיכנסו לרכב עם טביעת האצבע שלכם, הכיסא ומראות הצד מיד יכוונו עצמם בהתאם להעדפה האישית שלכם. בעתיד יונדאי תרחיב את אפשרויות ההתאמה לשליטה בבקרת האקלים, כוונון ההגה ופונקציות נוספות לפי העדפות הנהג. בסופו של דבר, אפשרויות אלו יצרו חווית נהיגה איכותית יותר לכל לקוח של יונדאי. כך על פי אלברט בירמן, נשיא וראש חטיבת מחקר ופיתוח בקונצרן יונדאי.

טכנולוגיית טביעת אצבע - יונדאי
 
יונדאי מציינים כי הושם דגש גם בתחום האבטחה הדיגיטאלית. מערכת זיהוי טביעת האצבע מסוגלת לזהות הבדלים ברמת מוליכות החשמל באיזורים שונים של האצבע ולמנוע שימוש בזיופים וטביעות אצבע מזויפות. יחס הטעות של המערכת לזיהוי טביעת אצבע אחרת משל הנהג עומד על 1:50,000. זהו יחס היעיל פי 5 ממפתחות סטנדרטיים (רגילים או חכמים). כמו כן למערכת הזיהוי אפשרות למידה דינאמית: ככל שהיא נחשפת יותר ויותר לטביעת האצבע של הנהג, כך היא משפרת את יחס הטעות.
 
 
לדגמי יונדאי בישראל - יונדאי
 
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. יפה   אחלה של דבר זה גם נגד פריצות הבעיה היחידיה אם מי...

רון,27.12.2018

2. עכשיו יהיה הרבה יותר קל לגנבים (לת)  

,01.01.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים