בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יונדאי חושפת סונטה חדשה

יונדאי סונטה 2020


עם עיצוב ספורטיבי ויחידות תאורה מתוחכמות: נחשף הדור החדש של יונדאי סונטה. אצלנו בסוף השנה הבאהמאת נועם ריין
 
האמת? לזה לא ציפינו. הדור החדש של יונדאי סונטה, שנחשף בתמונות ראשונות, מציג עיצוב ספורטיבי ומוחצן, שבשנים הקרובות צפוי לזלוג לכלל הדגמים של יונדאי. התוצאה מרהיבה.

יונדאי סונטה החדשה
 
יונדאי סונטה, שזוכה לפופולאריות בעיקר בשוק האמריקאי וזכתה גם אצלנו להצלחה בלתי מבוטלת, נחשפה בקוריאה - בעוד עיני העולם נשואות דווקא לתערוכת ז'נבה שנפתחת בימים אלו. הסגנון הוא קופה-4-דלתות, בהתאם לטרנד הרווח בקטגוריית המנהלים - למשל עם פיג'ו 508 החדשה, וההשראה הגיעה ממכונית הקונספט "לה פיל רוג'", שהוצגה בתערוכת ז'נבה לפני שנה בדיוק.
 

מלפנים ניתן להבחין במכסה מנוע ארוך עם קווי-שרירים בולטים, שמסתיים בגריל טרפז אנכי וגדול מימדים. פס הכרום בשני צדדיו של מכסה המנוע, שמתחיל בפנסים הראשיים, הופך לתאורת לד מרהיבה שנדלקת ברגע שמניעים את הרכב. כאשר הרכב מדומם, נראה הפס כמו גימור כרום שגרתי - שמתחבר אל קו החלונות הנאה. ביונדאי מכריזים בגאווה כי "ארכיטקטורת האור תגדיר את זהות העיצוב של דגמי יונדאי בעתיד".

יונדאי סונטה מאחור
 
מאחור ניתן לזהות זנב בולט ורחב, עם עיצוב שמשלב בין הונדה סיוויק ו-וולוו S90. יחידת התאורה הרחבה, שמחברת בין שני הפנסים, מזכירה את הטרנד העדכני של דגמי אודי וב.מ.וו. כמו יחידות התאורה, גם השינוי במימדים תומך בהפיכת הסונטה למכונית בעיצוב ספורטיבי מבעבר: האורך צמח ב-4.5 ס"מ (מתוכם נוספו 3.5 לבסיס הגלגלים), הרוחב גדל ב-2.5 ס"מ והגובה קוצץ ב-3 ס"מ - מה שעלול לפגוע במרווח הראש.

יונדאי סונטה תאורה
 
מאחור מאמצת יונדאי את הטרנד העיצובי האחרון עם פס תאורה שמחבר בין שני הפנסים על דלת תא המטען, בדומה לדגמים האחרונים של אודי וב.מ.וו. המטרה, כך על פי יונדאי, היא ליצור תחושה של מכונית נמוכה, רחבה וספורטיבית.

יונדאי סונטה דור שמיני
 
בתוך תא הנוסעים ניתן גם כן להבחין בעיצוב חדש, עם מסך מולטימדיה רחב ונמוך שמורכב למעשה משני מסכים נפרדים. גם פתחי המיזוג "נדחסו" במטרה לשוות לרכב מראה מינימליסטי ונקי. גלגל ההגה קיבל עיצוב חדש עם גימור כרום ואילו ידית ההילוכים הפכה לצביר כפתורים על מנת לפנות שטח לאחסון.

יונדאי סונטה תא הנוסעים
 
נתונים על היצע המנועים או פרטים טכניים אחרים טרם פורסמו. מהיבואנית "כלמוביל" נמסר כי המכונית צפויה להגיע ארצה בסוף שנת 2020.

 
לדגמי יונדאי בישראל - יונדאי
 
למאמר זה התפרסמו 5 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. עם השנים אני רואה איך יונדאי מנסים לחכות יותר ויותר רכבים ברכב אחד  זה כבר חצה כל גבול. לא רק שהם לקחו מהנדסים ומעצבים...

יותם,06.03.2019

2. מי אמר שחיקוי זה דבר רע. ההפך הוא הנכון !  חיקוי של רכבים יפים אחרים זה לא דבר רע זה דבר טו...

ג'ק,06.03.2019

3. מי אמר שחיקוי זה דבר רע. ההפך הוא הנכון !  חיקוי של רכבים יפים אחרים זה לא דבר רע זה דבר טו...

ג'ק,06.03.2019

4. למספר 1  אם אתה מקנא אין סיבה פשוט תקנה אחת אבל למה להשמי...

סמוי,07.03.2019

5. למספר 4 לקיה ויונדאי יש כמה וכמה מהנדסים משותפים  וגם מעצבי המכוניות שלהם הם עובדים גם בקיה וגם ביונ...

ירון,07.03.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים