בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יונדאי חושפת בארה''ב את האקסנט החדשה

יונדאי אקסנט


יונדאי אקסנט, בשבילכם i25, נחשפת בדור חדש: המימדים גדלו, המנוע התחזק ויש גם מערכות בטיחותמאת מערכת iCar

את יונדאי אקסנט, שכיום מוכרת אצלנו בשם i25, אנחנו מכירים היטב בישראל. המותג הקוריאני מככב כבר שנים רבות בטבלאות המכירות, והמשפחתית הקטנה שלו זוכה להצלחה רבה - בעיקר בציי הרכב. הדור הרביעי של האקסנט, הנמכר כיום בארץ מזה כ-6 שנים, הוא אחד הדגמים הנמכרים ביותר של יונדאי. כעת מציגה יונדאי את הדור החמישי של האקסנט, במסגרת תערוכתOrange County  בקליפורניה, ארה"ב.

יונדאי אקסנט

האקסנט החדשה מציגה גידול קטן במספר מימדים. האורך גדל ב-1.5 ס"מ והוא עומד על 438.4 ס"מ.  לרוחב נוספו 3 סנטימטרים שעשויים להיות משמעותיים למרווח הפנימי, ואילו בסיס הגלגלים גדל בסנטימטר אחד והוא עומד על 258 ס"מ. יונדאי מציינת עוד כי בדור החדש איכות החומרים שופרה ואף הצליחו להגדיל את מרווח הפנים ותא המטען - לטענת יונדאי, הם גדולים כיום מאלו של טויוטה יאריס ופורד פיאסטה, מה שאומר שגם בדור החדש אין לאקסנט כוונה להתחרות במרכז קטגוריית המכוניות המשפחתיות.


יונדאי אקסנט הוצגה בארה"ב עם מנוע ה-1600 סמ"ק שעבר עדכון לטובת צריכת דלק עדיפה (שיפור של 7%), והוא מייצר מעתה  130 כ"ס ו-16.4 קג"מ (לעומת 124 כ"ס ו-15.9 קג"מ בדור היוצא). מנוע ה-1.4 ליטר שנמכר אצלנו לא הוצג בדגם האמריקאי, אך סביר להניח שנפגוש אותו כאשר האקסנט תגיע לשווקי אסיה ומזרח אירופה. תיבת ההילוכים של יונדאי אקסנט עשתה את המעבר המתבקש מ-4 ל-6 הילוכים, ובארה"ב תהיה גם אופציה לגיר ידני.

בתחום הבטיחות עברה האקסנט גם כן מקצה שיפורים. המרכב חוזק במקומות הנדרשים וחל שיפור באיזורים הקורסים וסופגי האנרגיה, וכן עדכון לכריות האוויר. בנוסף, האקסנט האמריקאית מקבלת כסטנדרט מצלמת רוורס עם קווי הנחיה ונוספה אפשרות למערכת בלימת חירום אוטונומית אשר תתריע לנהג לפני התנגשות ובמידת הצורך אף תבלום את הרכב. לא פורסם מידע על מערכות בטיחות נוספות בהן יצוייד הרכב.

יונדאי אקסנט

בתחום האבזור, רוב רמות הגימור יגיעו עם מערכת מולטימדיה בעלת מסך 5 או 7 אינץ' וקישורית "אפל קאר פליי" ו"אנדרואיד אוטו", חיבוריUSB  ו-AUX וכניסה והנעה ללא מפתח.

כל זה נארז בעיצוב חיצוני חדש עם פרטים כגון פנסי לד קדמיים ואחוריים וגריל הטרפז המוכר מליין הדגמים הנוכחי של יונדאי. העיצוב החדש מזכיר מאוד את זה של האלנטרה והסונטה, ולמעשה מדובר בגרסה מוקטנת של שתי אלו. גם עיצוב הפנים עבר שדרוג ולדברי יונדאי חל גם שיפור באיכות החומרים.

יונדאי אקסנט

יונדאי i25 המשווקת בישראל היא לא מכונית זהה לחלוטין לדגם האמריקאי, כך שסביר להניח שגם בדור הבא לא נקבל את אותה המכונית בדיוק - אך הדור החדש של האקסנט שנחשף בארה"ב מספק יותר מרמז לגבי המכונית שנפגוש בישראל.

מחברת כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל, נמסר כי בשלב זה לא ידועים פרטים לגבי הגעתה של יונדאי אקסנט החדשה.


לדגמי יונדאי בישראל - יונדאי

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. לא להתקרב לכלמוביל   קניתי מהם מיצובישי אטראז' מלא בעיות והיבואן עושה ע...

ירון,26.11.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים