בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יונדאי איוניק המחודשת: הגרסה החשמלית

יונדאי איוניק המחודשת: הגרסה החשמלית


בפתיחת 2019 חשפה יונדאי את מתיחת הפנים של האיוניק ההיברידית. כעת גם הגרסה החשמלית זוכה לשדרוגמאת רן סגל
 
בתחילת השנה חשפה יונדאי מתיחת פנים מקיפה לאיוניק, שגם מחזיקה בתואר "המכונית הנמכרת ביותר בישראל לשנת 2018". כבר אז היא הוצגה בגרסה היברידית ופלאג-אין הייבריד, תוך הבטחה שבמהלך השנה תוצג הגרסה החשמלית. ארבעה חודשים לאחר מכן מפרסמת יונדאי את הפרטים המלאים על הגרסה החשמלית המחודשת.

יונדאי איוניק חשמלית
 
יונדאי איוניק המחודשת בגרסה החשמלית זוכה לשדרוג של מעל 36% בהספק הסוללה, מ-28 ל-38.3 קוט"ש. מדובר במנוע החשמלי המוכר מהקונה החשמלית והתוצאה היא טווח נסיעה גדול יותר העומד על 294 ק"מ (בתקן WLTP), זאת לעומת 280 ק"מ בתקן הישן. כמו כן ההספק  גדל ב-16 כ"ס ועומד על 136 כ"ס בעוד נתון המומנט נותר זהה ועומד על 30 קג"מ. המהירות המירבית עומדת על 164 קמ"ש.
 

מטען "מוד 2" בהספק של 7.2 קילוואט (לעומת 6.6 קילוואט טרום מתיחת הפנים) מאפשר הטענה מלאה ב-6 שעות ו-5 דקות. עם מטען מהיר בהספק של 100 קילוואט ניתן לטעון את האיוניק החשמלית ל-80% סוללה בתוך 54 דקות. מערכת הבלימה הרגנרטיבית התחדשה גם היא ומאפשרת גם נהיגה באמצעות "דוושה אחת", כלומר עזיבה של דוושת ההאצה והחזקה של המנוף השמאלי בגלגל ההגה עד לעצירתו המוחלטת של הרכב. מצב זה מסייע בטעינה של הסוללה תוך כדי נהיגה.

יונדאי איוניק חשמלית
 
בנוסף האיוניק המחודשת גם מקושרת יותר וזוכה למערכת Blue Link של יונדאי בגרסאות החשמליות וההיברידיות-נטענות. המערכת מאפשרת שליטה מרחוק כגון הנעה וכיבוי, פתיחה וסגירה, קבלת נתוני מצב הרכב והסוללה ושליטה על מערכת בקרת האקלים.

יונדאי איוניק חשמלית
 
העיצוב החיצוני של הגרסה החשמלית מובחן בגריל אטום כמובן שעוצב באופן שונה לעומת הדגם טרום מתיחת הפנים, והוא מקבל גם חישוקי 16 אינץ' בעיצוב שונה. גם פנים הרכב זוכה לבידול משאר הגרסאות עם ריפוד מושבים בגוון ייחודי ותאורת אווירה המשתנה בהתאם למצב הנהיגה הנבחר.

יונדאי איוניק חשמלית
 
מכלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, נמסר כי שיווקה של יונדאי איוניק המחודשת עתיד להתחיל בקרוב באירופה ורק לאחר מכן תתאפשר הגעתה לישראל. בשלב זה לא יודע על מועד מדויק.

יונדאי איוניק חשמלית
 
לדגמי יונדאי בישראל – יונדאי
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. שידרוג הסוללה  זה לא שידרוג הסוללה ,בקונה החשמלית יש סוללה 64W בג...

carscoop,06.05.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים