בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יבואנית טויוטה תשווק חשמליות מסין

יבואנית טויוטה תשווק חשמליות מסין


יוניון מוטורס תייבא את הדגמים החשמליים של GAC, מיצרניות הרכב הגדולות בסין. אולם התצוגה הראשון יפתח כבר בתחילת 2020מאת נועם ריין
 
קבוצת יוניון, יבואנית טויוטה, הודיעה על הקמת חברת בת חדשה בשם "אוריון מוביליטי", שתייבא לישראל דגמי רכב חשמליים מתוצרת GAC הסינית. מדובר באחת מיצרניות הרכב הבולטות בסין, אשר סיימה את השנה שעברה עם למעלה מחצי מיליון מסירות בשוק הסיני וזכתה לנתח שוק של 2.3%. בשנת 2018 ניצבה GAC במקום ה-13 בדירוג המותגים הנמכרים ביותר בסין, ובמקום הרביעי מבין היצרנים המקומיים.
 
GAC
 
דגמי GAC נמכרים ב-20 מדינות ברחבי העולם, ומלבד סין ניתן למצוא אותם גם במקומות שונים בדרום אמריקה, אסיה והמזרח התיכון - אך לא בארה"ב או במערב אירופה. בשנה שעברה מכרה GAC כמות של 2.2 מיליון מכוניות ברחבי העולם.
 

הדגמים אשר יגיעו לישראל ישתייכו ככל הנראה לתת המותג החשמלי "איון" אשר הושק בשנה שעבר, ומייצר בשלב זה שני דגמים. הראשון הוא משפחתית סדאן בשם איון S, אשר נהנית ממימדים גדולים יחסית עם אורך של 476.8 ס"מ ובסיס גלגלים של 275 ס"מ. טווח הנסיעה עומד על 510 קילומטרים מרשימים.
 
GAC
 
הדגם השני של "איון" הוא רכב פנאי בשם LX, גם הוא מציע מימדים נדיבים: אורך של 478.6 ס"מ, בסיס גלגלים של 292 ס"מ ורוחב של 193.5 ס"מ. ל-LX ארבע גרסאות הנעה שונות, עם הספק שנע בין 183 ל-300 כ"ס וטווח נסיעה של 500 עד 650 קילומטרים.
 
GAC
 
מלבד הדגמים של תת המותג איון, GAC מייצרת עוד מספר דגמי רכב חשמליים אשר עשויים למצוא את דרכם לישראל. עם זאת, לחברה עוד מספר רב של דגמים המצוידים במנועי בעירה פנימית אשר לא יוכלו להימכר בישראל בשל בעיות תקינה.
 
אולם התצוגה הראשון של GAC יפתח ברחוב יגאל אלון בתל אביב במהלך הרבעון הראשון של 2020. את פעילות המותג בישראל ינהל דור פיקל, אשר שימש במספר תפקידים בכירים בלקסוס-ישראל.

דור פיקל מנכל אוריון מוביליטי קבוצת יוניון  קרדיט עופר חג'יוב
 
דור פיקל, מנכ"ל אוריון מוביליטי: "אנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם GAC וגאים להיות נציגי ענקית הרכב הסינית בישראל. מצאנו שותפים החולקים איתנו חזון וערכים דומים של איכות, אמינות ושירותיות ותפיסה עקרונית השמה את הלקוח במרכז. סין היא המובילה העולמית בתחום הרכב החשמלי, והסכם זה הוא חלק משמעותי בהערכות האינטנסיבית של קבוצת יוניון לעידן הרכב החשמלי."
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. בחו"ל אין התנגדות מהממשלה  בארץ מחפשים על מה לתקוע מס

יוסי,10.09.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים