בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה קאמרי עוברת עדכון מקיףטויוטה קאמרי מציגה בתערוכת ניו יורק מתיחת פנים מקיפה, עם כ-2,000 חלקים שהוחלפו - וגם עם טעינה אלחוטית לסלולרי. מתי אצלנו?
מאת נועם ריין

טויוטה קאמרי היא סיפור הצלחה בארה"ב, אבל גם סוס מנצח צריך לפעמים לעדכן. בתערוכת ניו יורק חושפת היצרנית היפנית את הדור הכמעט-חדש של מכונית המנהלים ("מיד-סייז"), עם שיפורים כמעט בכל תחום.

העיצוב החיצוני הוא אולי השינוי הדרמטי ביותר שעברה הקאמרי. ממכונית אפרורית ומשעממת למראה, הפכה המכונית לצעירה ומעוגלת, אפילו ספורטיבית. החזית, עם הפנסים המעוגלים ופס הכרום שנמתח ביניהם, מזכירה את העיצוב של טויוטה אוריס וראב 4. גריל עצום מימדים שנפער מלפנים מייצר תחושה ספורטיבית, וגם מאחור הפכו הפנסים למעוגלים יותר במטרה ליצור מראה דינאמי. נראה שלא במקרה נבחר הצבע האדום לככב בתמונות. למימד האורך נוספו 4.5 ס"מ, והרוחב צמח בס"מ בודד.

טויוטה קאמרי
טויוטה קאמרי. לא דור חדש, אבל נראית שונה לגמרי / צילומים: יצרן
גם בתוך תא הנוסעים חלו שינויים, אם כי קלים יותר. חלק מקווי העיצוב הפכו מעוגלים מעט יותר, והיצרנית טוענת לשיפור ניכר באיכות החומרים. עבודה מקיפה נעשתה במטרה לשפר את בידוד הרעשים, ובין היתר הוחלפו החומרים בחלונות ובדלתות, הבידוד של השטיחים שופר ב-30%, ומראות הצד עוצבו מחדש במטרה לצמצם את רעשי הרוח.

התנהגות הכביש של הקאמרי, שהיתה פושרת למדי עד כה, זכתה אף היא לטיפול במסגרת מתיחת הפנים. מערכת המתלים הוחלפה, ומאחור נעשה מעבר לשימוש במתלה רב-חיבורי מהזן הנפוץ באירופה. ההגה עדיין חשמלי, אך הוא עבר כיול מחדש על מנת לשפר את העברת התחושות - וכך גם דוושת הבלם.

טויוטה קאמרי

בהיצע המנועים אין שינוי, והקאמרי תמשיך להימכר עם אותו היצע ותיק ומוכר: מנוע 4 צילינדרים בנפח 2.5 ליטר, מנוע 6 צילינדרים בנפח 3.5 ליטר (שניהם עם תיבה אוטומטית) ומנוע היברידי בנפח 2.5 ליטר המשודך לתיבת הילוכים רציפה.

טויוטה קאמרי

את רשימת האבזור הסופית הרלוונטית אלינו נוכל לדעת רק כאשר הרכב יגיע לישראל, אך היצרנית מדווחת על שורה של חידושים - שחלקם יכנסו כסטנדרט בכל הגרסאות הנמכרות בארה"ב. בלוח המחוונים צומצם העומס ונוסף מסך מידע קטן, אך החידוש המעניין נמצא באוויר: כמו לקסוס NX החדשה שהוצגה בימים אלו, גם טויוטה קאמרי המחודשת תציע אפשרות לטעינה אלחוטית של מכשירים סלולריים. בסעיף מערכות הבטיחות נוספו כסטנדרט (בארה"ב) מערכת התרעה על סטיה מנתיב, בקרת שיוט אקטיבית, מערכת התרעת התנגשות ומערכת לניטור רכב ב"שטח מת".

מחברת "יוניון מוטורס", יבואנית טויוטה לישראל, נמסר ל-iCar כי הקאמרי המחודשת צפויה להגיע לישראל במהלך שנת 2015.


לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים