בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה פריוס החדשה נחשפה רשמיתהדור הרביעי של טויוטה פריוס יהיה מהנה יותר לנהיגה, קל יותר, גדול יותר וחסכוני יותר, כמה חסכוני יותר? טויוטה לא מציינתמאת פבל צ'רניצקי

טירוף החשיפות לקראת תערוכת פרנקפורט עולה הילוך. טויוטה פריוס החדשה מצטרפת לשטף הגמים החדשים שיוצגו בתערוכה וכעת היא נחשפת רשמית. הדור הרביעי של המכונית ששינתה את העולם יהיה חסכוני יותר, קל יותר, מרווח יותר, איכותי יותר ואפילו מהנה לנהיגה.

עיצובה של טיוטה פריוס החדשה שואב השראה באופן ברור למדי מטויוטה מיראי, רכב תא המימן החדש של טויוטה. היא נראית ספורטיבית משמעותית מהדור היוצא עם גג שמשתפל בחלקו האחורי, גובה כללי נמוך יותר ב-2 ס"מ, ורוחב שצמח ב-1.5 ס"מ. היא גם מרווחת יותר מקודמתה עם אורך כללי שגדל ב-6 ס"מ.

טויוטה פריוס
טויטה פריוס החדשה. שואבת השראה מהמיראי / צילום: טויוטה

תא הנוסעים של הפריוס החדשה מציג גם הוא שינוי משמעותי ביחס לדגם היוצא, איכות החומרים שופרה והעיצוב כעת הרבה יותר נקי ומזמין. המושבים החדשים אוחזים יותר, שדה הראיה שופר ומערך הבקרה תוכנן מחדש להיות אינטואיטיבי ופשוט יותר לתפעול. טויוטה גם תציע קישוטי פלסטיק לבנים להעצמת תחושת האיכות.

טויוטה פריוס
טויוטה פריוס החדשה. תא הנוסעים מרווח ואיכותי יותר

אין ויכוח על כך שטויוטה פריוס היא סמל. סמל למהפכה הצורת החשיבה – הן של טויוטה והן של האנשים שקונים מכוניות, סמל לעולם משתנה וסמל להגיון שמנצח את הרגש. אך הפעם טויוטה מבטיחה כי היא שמה דגש גם על דברים שלקוחותיה רוצים ולא רק על אלה שהם צריכים. היא מבטיחה מכונית מהנה יותר לנהיגה בזכות פלטפורמה חדשה לחלוטין, הראשונה בליין הפלטפורמות המודולאריות שלה, מערך מתלים חדש עם מתלי עצמות עצה כפולים מאחור, קשיחות מרכב גבוהה יותר והשלת משקל תוך הנמכה משמעותית של מרכז הכובד של המכונית. לצערנו טויוטה בוחרת שלא לציין כמה משקל בדיוק היא הצליחה להשיל בזכות השינויים הללו.

טויוטה פריוס
טויוטה פריוס החדשה. שינוי תפישה

עדות נוספת לשינוי התפישה של טויוטה בכל אשר למי יהיו לקוחותיה של הפריוס החדשה היא ההתייחסות למערכת ההנעה. היצרנית היפנית אמנם טוענת כי ביצעה אין ספור שינויים במנוע החשמלי, תא הסוללות ומנוע הבנזין שתומך בהם, היא גם ממהרת לספר שהפריוס החדשה צפויה להיות חסכונית משמעותית מאשר המכונית אותה היא מחליפה, עד עשרה אחוז ליתר דיוק. אך היא אינה מספקת אף נתון קשיח באשר לצריכת הדלק, הביצועים, או טווח הנסיעה על חשמל.

טויוטה פריוס
טויוטה פריוס. ממשיכה להוביל את המהפכה

הפריוס החדשה מצטיידת גם במספר טכנולוגיות חדשות לדגם – פנסי לד מלאים מלפנים וחבילת מערכות בטיחות אקטיבית הכוללות בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, תיקון סטיה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ומעבר אוטומטי בין אור גבוה לנמוך.

טויוטה פריוס החדשה תוצג כאמור בתערוכת פרנקפורט שתפתח ביום שלישי הקרוב. היא צפיה להגיע לישראל בתחילת שנת 2016.


לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים