בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה פריוס החדשה בישראלהמשפחתית ההיברידית והשיאנית בחסכון מבית טויוטה, נוחתת בארץ עם דור חדש ומשופר. המנוע גדל, אבל האם המיסוי הירוק הצליח להוזיל את מחירה של המכונית ההיברידית המצליחה?
מאת טל ברונפר

בין המשבר הכלכלי להתחממות כדור הארץ, לטויוטה יש חדשות טובות בשבילכם. מדובר בטויוטה פריוס החדשה [לחוות דעת מקצועית - טויוטה פריוס החדשה], שהושקה לאחרונה והגיעה לארץ. הפריוס החדשה מצטרפת לענץ המשפחתי של המכונית ההיברידית המצליחה הראשונה בתור הדור השלישי בשושלת. הבשורות הגדולות: המנוע צמח ויחד איתו, יחידת ההנעה ההיברידית עברה מקצה שיפורים על מנת לא לפגוע בחסכון. התוצאה היא מנוע בנפח 1.8 ליטרים אשר מפיק הספק משולב מירבי של 134 כ"ס בשילוב עם המנוע החשמלי של המכונית.

טויוטה פריוס החדשה 2010

טויוטה פריוס החדשה. ירוקה מתמיד / צילומים: יצרן

לבד מזאת, עברה המכונית מקצה שיפורים בתא הנוסעים במטרה לשפר את איכות החומרים ולהפכו לידידותי למשתמש, וגם שיפורים אווירודינמיים שהורידו את מקדם החיכוך של המכונית מ-0.26 Cd ל-0.25 Cd. העיצוב החיצוני של המכונית נותר דומה, ואפשר לשייכה בקלות למשפחה ההיברידית של היצרנית.

טויוטה פריוס החדשה נוחתת בישראל ברמת גימור בודדת, ועם תג מחיר של 152,000 שקלים. למרות ניסיון יבואנית טוויטה לישראל, חברת יוניון מוטורס, לא התאפשרה שמירת מחירו של הדור הקודם שהיה במסגרת קבוצה 4, הווי אומר מכירות לשוק הליסינג. רמת האבזור נותרה דומה לדור הקודם, ונוספו לה תצוגה עילית המוקרנת על השמשה (HUD) ומערכת כניסה ללא מפתח. פריוס החדשה זוכה לאבזור בטיחותי מקיף, הכולל 7 כריות אוויר ומערכת בקרת יציבות (ESP). טויוטה פריוס החדשה זכתה לציון מירבי במבחן הריסוק הפומבי של איגוד EuroNCAP.

שיווקה של הפריוס החדשה יחל בשבועות הקרובים. טרם פורסם הציון הירוק לו זכתה המכונית, אך ידוע שהיא תשתבץ במסגרת דרגת זיהום 2, המתייחסת למכוניות היברידיות חסכוניות.

לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. טויוטה פריוס החדשה - קנייה מעולה  זאת המכונית החסכונית ביותר בארץ. מניסיון של נהג מו...

יוסי, חדרה,15.08.2009

2. אחריות יצרן  למה הורידו את האחריות על המערכת ההיברידית מ-8 ש...

דודו,21.08.2009

3. קרינה  מה לגבי קרינה אלקטרומגנטית?

איציק,09.09.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים