בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה פרואייס סיטי – טנדרון חדש נולד

טויוטה פרואייס סיטי – טנדרון חדש נולד


טויוטה וקונצרן פיג'ו-סיטרואן מחזקים את שיתוף הפעולה ביניהם. אחרי הג'מפי והפרואייס חושפת טויוטה את אחותה של הברלינגומאת רן סגל
 
טויוטה ופיג'ו-סיטרואן נמצאים בקשרי שיתוף פעולה עם דגמי פיג'ו 107/8, סיטרואן C1 וטויוטה אייגו שהוצגו לראשונה בשנת 2005 ומיוצרות באותו המפעל בצ'כיה. לאחרונה הכריזו היצרניות שלא יפתחו יחד את הדור הבא של מכוניות המיני אך מנגד התחזק שיתוף הפעולה בתחום הרכבים המסחריים עם הצגת הדור החדש של סיטרואן ג'מפי וטויוטה פרואייס המבוססת עליה. כעת חשפה טויוטה את הפרואייס סיטי, המבוססת על סיטרואן ברלינגו החדשה.

טויוטה פרואייס סיטי
 
טויוטה פרואייס סיטי היא הצלע הרביעית ומצטרפת כאמור לברלינגו, פיג'ו פרטנר ואופל קומבו (יחד עם ווקסהול בשווקים מסוימים) ותאפשר לטויוטה דריסת רגל בקטגוריה משמעותית באירופה. החשיפה הרשמית תתקיים בתערוכת הרכבים המסחרים בבירמינגהאם, אנגליה, ב-30 באפריל 2019.
 

מידות ועיצוב

מידותיה של הפרואייס סיטי לא שונות מאלו של הברלינגו בדור השלישי והחדש, וגם היא תשווק בשני אורכי מרכב. אורכה עומד על 440.3 ס"מ (475.3 ס"מ בגרסה הארוכה), רוחבה עומד על 184.8 ס"מ, גובהה עומד על 179.6 ס"מ (181 ס"מ בגרסה הארוכה), ובסיס הגלגלים עומד על 278.5 ס"מ (ותוספת של 19 ס"מ בגרסה הארוכה).

טויוטה פרואייס סיטי
 
נפחי תא המטען (בליטרים):
טבלת נפחי תא מטען - טויוטה פרואייס סיטי
 
לפרואייס סיטי יכולת העמסה של 650-1,000  ק"ג (תלוי ביחידת ההנעה) וכושר גרירה של עד 1,500 ק"ג. כמו כן ניתן להעמיס עד 100 ק"ג על מוטות הגג ובתא הנוסעים פזורים תאים בנפח כולל של 74 ליטרים. כמו כן תוצע הפרואייס סיטי עם אפשרות לשלושה מושבים קדמיים ובגרסאות הארוכות גם עם 7 מושבים. אפשרות ל-2 דלתות צד תוצע בשתי גרסאות המרכב.

טויוטה פרואייס סיטי
 

יחידות הנעה

בדומה לאחות התאומה ולפרואייס הגדולה, גם טויוטה פרואייס סיטי תעשה שימוש במנועי פיג'ו-סיטרואן. הפרואייס סיטי תוצע עם קו מנועי בנזין ודיזל זהה לזה של הברלינגו.
ההיצע כולל מנועי בנזין בנפח 1.2 ליטר ובהספק של 110 כ"ס אשר ישודך לתיבה ידנית בעלת 6 הילוכים ומנוע זהה בהספק של 130 כ"ס אשר יזכה לתיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים.

טויוטה פרואייס סיטי

קו מנועי הדיזל המוכר יתחיל בהספק של 75 ויגיע עד ל-130 כ"ס. המנוע הבכיר הינו בנפח 1.5 ליטר בהספק 130 כ"ס ומשודך לתיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים (יחידת ההנעה המוכרת מפיג'ו 3008).
לפרואייס סיטי בורר מצבי נהיגה בעל ארבע אפשרויות - רגיל, שלג, חול או שטח ומד משקל המתריע כאשר הרכב הגיע ל-90% מיכולת ההעמסה ומתריע פעם נוספת כאשר הרכב הגיע למשקל המקסימאלי.

טויוטה פרואייס סיטי
 

אבזור ובטיחות

טויוטה פרואייס תציע אבזור מכובד שבהתאם לרמת הגימור כולל מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 8 אינץ', כולל אפשרות לשיקוף הטלפון וקישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, שקעי USB ו-AUX, מערכת ניווט מקורית, בקרת שיוט, תצוגה עילית, מצלמת רוורס בעלת זווית של 180 מעלות, בלם יד חשמלי, גג פנוראמי ומשטח טעינה אלחוטי.

טויוטה פרואייס סיטי
 
אבזור הבטיחות הסטנדרטי בפרואייס סיטי כולל התרעת התנגשות ובלימת חירום אוטונומית, מערכת זיהוי תמרורים, בקרת סטייה מנתיב, התרעת עייפות ולחצן חירום ליצירת קשר עם מוקדי החירום השונים במקרה תאונה. חבילת הבטיחות השנייה תוסיף גם התרעת זהירות לנהג ומערכת זיהוי תמרורים מורחבת ואילו חבילת הבטיחות השלישית מוסיפה בקרת שיוט אדפטיבית והתרעת רכב בשטח מת. כמו כן תוצע כאופציה מערכת חניה אוטומטית.

טויוטה פרואייס סיטי
 
מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, נמסר כי שיווקה של טויוטה פרואייס סיטי נמצא בבחינה מול היצרן. במידה ויתקיימו התנאים המתאימים, הפרואייס סיטי עתידה להגיעה לישראל בסוף שנת 2020.

 
לדגמי טויוטה בישראל – טויוטה
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. נו באמת חיקוי של ברלינגו   אל תקנו את הטיוטה הזאת מי צריך אותה? עדיף ללכת על...

עידן,21.04.2019

2. עד שמישהו אומר משהו טוב על רכב צרפתי... עידן אתה פשוט דביל  האוטו הזה מיוצר בשיטוף פעולה עם פיג'ו-סיטרואן וכנר...

ניר,22.04.2019

3. הפרואייס כמו הגמפי ואכשיו הסיטי כמו הברלינגו טיפש מי שישלם יותר כסף רק בגלל שזה טיוטה  (לת)  

חולה רכב,23.04.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים